Moj vrt

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

14. nov 2012 11:45

Meni so pa por prežrli črvički  Od zunaj je zgledal lep, ko pa sem ga čistila in lupila list za listom, je na koncu ostal en samcat nečrviv.

rag_doll

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. nov 2012 12:45

Konec avgusta- začetek septembra, pri meni navali porova muha. Zato por sadim zgodaj in imam pokritega do junija (zaradi spomladanske generacije muhe), konec avgusta ga pa poberem in zamrznem. Je sicer malo tanjši, kot bi bil 2 meseca kasneje, je pa zdrav. Da bi ga pokrivala na jesen, ko je že velik, mi je pa nepraktično. Ta način se je v zadnjih letih izkazal kot edina rešitev, saj porove muhe nisem uspela pregnati.

Kar se pa tiče voluharja - znanka ga je pregnala na ta način, da je z vnuki 2 vikenda delala vetrnice na palčki. Potem je to posadila po celem vrtu in vibracije od vrtenja so voluharja odgnale. ZARES ga ni bilo več. Pa še otroci so imeli zabavo.

Lisa

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

15. nov 2012 9:19

Jaz sem ,tri leta nazaj voluhaju nastavljala  strup za miši,pa je pomagalo .V vsako luknjo  sem dala eno vrečko( z rokavico),se dobijo v kmetjiski zadrugi(so take majhne roza vrečke v škatlji).

Milži

xxxyy

sporočila: 20

14. dec 2012 11:34

Moji polži so popili zelo veliko piva,pa se jih še nisem znebila.Ko sem v jeseni štihala vrt,sem jih še vedno otrple pobirala ven.Čez zimo bom natančno prebrala ta forum za še kak nasvet.

Pa še to-ker hči sovraži ubijanje polžev,sem jih po njenem nasvetu odložila na travo cca 4m stran in drug nivo , že čez 1dan pa so  lezli po stopnicah ponovno  v vrt-to so bili mali polžki ki jedo solato.

Kornelija na HTV je priporočala ježa in žabo,tako da bo moj naslednji korak nabava obeh.

LP  

 

xxxyy

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 12:15

Sem slišala, da tudi račke ali gosi pohrustajo polže. Ampak je fino, če imajo kakšno vodo zraven. jaz tudi sovražim ubijanje polžev, zato to prepustim mami in se delam, da nič ne vem.  Ampak pri nas imamo tiste rdeče, ki pomalicajo vse po vrsti, ne samo solato.

JJ

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

14. dec 2012 12:18

xxxyy tvoje pobiranje polžev je enako kot je oficir ubijal krta, tako, da ga je zakopal

Žaba in jež, sta bolj učinkoviti. Čez zimo preuči, kakšne pogoje jim moraš pripravit, da v vrtu tudi ostanejo. Ker v nasprotnem bo to enako Sizifovo delo, kot pobiranje polžev in odlaganje v travo: ti boš ježke in krastače prinašala, čez noč pa se bodo napotili na svobodo. In pomladi jim pripravi ustrezne pogoje, pa bodo prišli kar sami.

Jaz sem letos prvič delala zastirko v vrtu in presenečena ugotovila, da polži ne marajo slame. Če gledaš Kornelijo na HTV, vidiš, da ima po celem vrtu vkopano slamo. Tudi jaz rada pogledam, kaj počne na vrtu, vedno pove kak koristen nasvet.

jovita

xxxyy

sporočila: 20

14. dec 2012 13:56

Jovita,maš prov. Sem hotela samo povedati,da nima smisla,da si milosten do polžev,ker moji so veselo pili pivo in jedli mojo solato.Napeljala si me na razmišljanje v pravo smer.

 Pred leti ,ko smo imeli psa,je živel na vrtu tudi ježek-jedel je pasje brikete.Ko je pa kuža odšel v večna lovišča,se je odselil tudi ježek. Kornelija je tudi povedala kako pripraviš hišico za ježka,tako da čez zimo najdem zapiske in mu jo pripravim.Samo ne vem s čim naj ga privabim-poleti sem nastavljala hruške,marelice..pa ni prišel.Privabila sem samo srake.Za račke sem pa tudi slišala,vendar dvomim,da imaš v mestu lahko račko-pa tudi dva mačkona imamo. Vrt bom imela šele tretje leto,tako da je presenečenj čez celo leto veliko.Lepo pa je prebirati nasvete in tako rešiš marsikatero težavo. Upoštevam pa nasvete Kornelije in naše sosede,ki je ştar maček v vrtu.

LP

xxxyy

xxxyy

sporočila: 20

14. dec 2012 14:01

Ja, pa še-kje kupiš slamo? Pri nas imamo samo neko travico, ki je podobna angleški travi, pa še premalo je je.

LP

xxxyy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. dec 2012 14:14

Slama, pa še marsikaj.

rimljanka

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

15. dec 2012 9:21

Rimljanka, ti si sonček.

xxxyy račka tekačica v mestu ne bi bila srečna in bi hitro končala pod kakim avtom.

Vrt pa je kot droga, ko se enkrat navadiš, da je pri hiši, si brez njega sploh ne moreš več predstavljati življenje. Veliko uspehov pri vrtnarjenju ti želim, pa tudi vsem vrtoljubcem na kulinariki

 

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti