Moj vrt

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

9. avg 2012 19:50

moj svet, čudovite so!

rosie

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

9. avg 2012 20:49

Golubić , hvala za nasvet .

Bom kar kmalu nabrala preslico in pripravila škropivo , ker sem opazila , da so pričeli rumenet listi bučkam , kumaram in tudi paradižniku .

Ne  vem , a je normalno , da je na češnjah že skoraj pol listja rumenega , tudi na asimini jih vsak dan nekaj porumeni in odpade , enako na am. borovnicah . A je zaradi suše ? Je pri vas tudi tako ? Meni se zdi prekmalu , saj še ni jesen . Upam , da ni kaj drugega .

 

Elaphus , če nameravaš mehiške kumare vložit v kis , res pobiraj bolj mlade . Za seme pa tiste najdebelejše , ki jih pobereš po tleh . Lani so mi zelo lepo obrodile . Letos so se mi pa kar same zasejale , ker sem bila očitno površna pri pobiranju in jih je nekaj prezimilo kar na vrtu . Bi rekla , da so mi bolj lepe in zanimive ,( zgledajo  kot mini lubenice  ) , kot pa dobre . No , stvar okusa .

         Moj svet , čudovite so te tvoje sončnice .      Prav zavidam ti jih , ne zameri !

 

 

manca51

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

9. avg 2012 22:33

Letošnje potetje je res prava mora za rastline.Najprej premokro in hladno, potem naenkrat vroče in suho.Najbolj trpijo drevesa (grmički), ki so bili jeseni oz, pomladi posajeni. Meni so se posušile tri magnolije posajene lansko leto.

jovita

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. avg 2012 9:33

jovita je napisal/a:

Letošnje potetje je res prava mora za rastline.Najprej premokro in hladno, potem naenkrat vroče in suho.Najbolj trpijo drevesa (grmički), ki so bili jeseni oz, pomladi posajeni. Meni so se posušile tri magnolije posajene lansko leto.
jovita

 

Meni se pa magnolija, vsajena v zemljo spomladi, kar še drži. Tudi en poskus žive meje in tista kriva vrba, oboje vsajeno pozno spomladi, je ok.  Tudi nasploh se vse kar dobro drži v tej suši - verjetno k temu pripomore ilovnata zemlja. Vsaj za to je dobra :) Pa deževnice v zbiralniku tudi še ni zmanjkalo, tako k sreči še lahko zalivava brez omejitev.

 

A bo kdo poskusil še sejat eno rundo graha zdajle a sem že prepozna? Menda se še da gor spravit eno jesensko setev. Samo ne vem, kam naj ga dam.

rag_doll

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

10. avg 2012 9:43

Jaz sem grah dala v zemljo malo pred 20.06. in ga sedaj pridno obiram. Enako je s kumarami, sem jih posjala istočasno in imam zdaj kumare, bom pa še enkrat dala v zemljo, če le najdem seme. 

Naš vrtiček dela pridno, kolikor smo malo z njem (ne živimo še tam), a največje veselje je ko ima 6 letnik kaj za pobirat. Pozna vso zelejnavo, jo pridno obira, obreže, skratka uživa, komaj čaka, pa po novem je tudi paradižnik, ki ga do sedaj ni. To je vredno največ, meni osebno, pa itak domača zelenjava. 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

10. avg 2012 11:50

Tudi "naflancana" endivja gre v cvet!!!!!!! Jao..........

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

10. avg 2012 17:35

Danes posadil kitajsko zelje..bomo jeseni delali Kimči,če bo kaj zrastlo.

Moj svet,lepe somčnice!

polarbear

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. avg 2012 19:08

Kolega Polarbear, ti imaš obilo iskušenj z paradjzom, rabim tvoj nasvet: kako veš , kdaj je zrel črni ? Hvala za odgovor :)

hedonist

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

10. avg 2012 21:27

Saj ne postaneji ravno črni...no tile ja

http://rastline.mojforum.si/rastline-about3856-140.html

Drugače pa tisti,ki jih označujejo za črne,pri nas vedno niso ravno črni.

Ponavadi so kar rdeči,samo na ramenih ostanejo zeleni.

Po mojih izkušnjah,ne čakati predolgo,ker hitro postanejo mehki(tašnih ne maram).

Nisem pa neki strokovnjak,če  hočeš izvedeti več,malo pobrskaj po onem forumu,tam je ogromno informacij!

polarbear

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. avg 2012 21:34

Nak, tisti na fotki je OSU Blue, ki je modrovijoličen, dokler ni zrel, bolj je na soncu, bolj v črno vleče, če je v senci je res kot indigo. In ko zori, je vidno rdečkast, ko na otip postane malo mehkejši kot je povsem nezrel, je čas za bero. Je pa stvar okusa, kdaj je nek paradižnik za nekoga zrel. Zleo atraktiven je, moram reči, celo lsitje ima črne predele in rado se zvija. Idelano, da ti ga kak kolega oceni za bolnega. 

Še nekaj fotk črnih paradižnikov.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. 2012 21:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti