Moj vrt

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. jul 2012 12:19

bibi je napisal/a:

.

Tukaj pa mišolovka ne bo pomagal.



bibi

 

Mišolovka ne, doma narene "ježevke" pa.  Dve deščici, skozi nabiješ par žebljev,  jih postaviš v kolesnice pred tvojim vrtom (če je to seveda izključno dostop do tvojega vrta) in čez potreseš toliko prsti, da se deščic ne vidi. Pa pozabit ne smeš, da sama ne zapelješ nanje

Cila

bibi  

član od: 28.9.2001

sporočila: 65

20. jul 2012 13:21

Sem sama razmišljala o kakšni takšni, malo zlobni varianti, pa bi morala kar dolgi deščici pripraviti, ker  je nepridiprav(ka) zapeljal(a) kar počez čez travo. Pa baje me lahko potem še toži (mi je povedal sosed, da je enkrat dobil tatinko na licu mesta in je poklical policijo, pa so potem njega obravnavali, kot da je kak kriminalec - tresla se je gora, rodila se je miš:) no, pa smo spet pri mišolovkah).

Mož me pa itak tolaži, da sem tako pridna med rastlincami, da imam lahko poleg samooskrbe še oskrbo za bolj potrebne od nas; voluharje, miške, strune, zajčke (je mož videl enega na koncu vrta, pa je mislil, da je kenguru, ker je bil res velik), pa tudi za ta krščene.

Malo me je pokuha jezica, ampak ker sem se malo potožila, mi je že lažje.

 

 

 

 

 

bibi

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

23. jul 2012 13:28

A se res lahko poreže čisto vse vrhove (kako, da ne bo škode?) pri paradižniku, če ti rastejo v "nebo" (cca 2 metra) in ima nižje še obilo nedozorelih plodov?

Hvala 

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

23. jul 2012 14:10

Buci, paradižnik se poreže nad 6-7 etažo cvetov.Tako imajo plodovi več hrane, da se debelijo in tudi lepše dozorevajo.

jovita

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

24. jul 2012 9:17

Lahko malo bolj razložiš, kaj je 6, 7 etaža cvetov.Tudi jaz bi morala porezati vrhe.

buča

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

24. jul 2012 10:10

Paradižnik cveti v "grozdu" ali "etaži" ali skupini cvetov.Če prešteješ je sedaj nekje v šesti oz. sedmi etaži in na višini cca. 1,5 m (odvisno od sorte....).Če porežeš vrhove,bo vsa hrana namenjena plodovom, ki se bodo do konca septembra lepo razvili in dozoreli.

Na 13 in 14 strani diplomske naloge, je lepo razložen namen in način vršičkanja. Upam, da avtorica nima nič proti, če jo citiram:

http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-lj.si/vs_zuz

 

 

 

 

 

 

jovita

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

24. jul 2012 12:38

Jovita hvala! Iz diplome sem razbrala, da nad zadnijm socvetjem (6-7) pustiš še dva lista.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. jul 2012 13:52

buci je napisal/a:

Jovita hvala! Iz diplome sem razbrala, da nad zadnijm socvetjem (6-7) pustiš še dva lista.





Ja, seveda, zato, ker zadnja 2 lsita prehranjujeta zadnje socvetje, ker se hranilne snovi transportirajo od tam, kjer se tvorijo (pretežno v zelenih listih) navzdol, torej proti socvetju. Zaloge se delajo v steblih, komaj kaj v koreninah (ker je to paradižnik, pri krompirju seveda večina gre v gomolje), večina se pa sproti porablja za rast.

Morda velja dodati še to, da bo odstranitev vršičkov (očitno gre za nedeterminantne sorte paradižnika) pospešila rast stranskih poganjkov - vršičkov, tudi te potem velja sproti odstranjevati.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

25. jul 2012 9:10

Kje se dobi ograjice z zavitim gornjim robom proti polžem?

Mislim, da sem na tem forumu nekoč videla sliko take ograjice.

rdkapica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. jul 2012 8:42

Na vrtu se mi je sprostilo kar nekaj prostora (po krompirju) kaj lahko še sadim, sejem razen kitajskega zelja, radiča? Ali mi bo navadno zelje še naredilo glave, katera sorta?

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti