Moj vrt

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

30. jun 2012 19:03

Poročam: ravnal sem tako, kot ste mi svetovale. Vsak dan dopoldan do desete ure (sem si uredil delovno čas tako, da za petnajst minut skočim domov ) sem tresel vejice paradižnika s cvetovi. Popoldan sem z enim finim kitajskim čopičem malo brkljal po cvetovih ( sosedi so crkavali od smeha ) in evo rezultat- danes sem na eni sadiki pradižnika opazil plod !!! Majcen sicer ampak je in prpepičan sem, da jih bo še več. Zmaga in fullll sem vesel. Zato drage kolegice ,hvala, hvala in še enkrat hvala za nasvete kati brez vas ne bi bilo tega. Brž ko bo malo večji ga bom fotkal in prilepil. :))) 

hedonist

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

2. jul 2012 7:39

Na bučkah sem opazila, da so nekateri listi rjavi (rja?) oz. eni so kot bi jih napadla plesen, postajajo srebrnkaste barve. A se sme bučke zalivati od spodaj (ne po listih?). A naj te poškodovane liste odstranim?

Rimljanka ti sigurno veš, kaj naj storim? Že cvetijo in tudi že plodove delajo.

lp  Stanka

 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. jul 2012 8:33

Tudi moje so take. Jaz mislim, da to ni plesen.

Hedonist, jaz pa nisem nič sama opraševala, pa imam čudovite plodove. Po sistemu o neumnem kmetu in debelem krompirju.

 

naor

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. jul 2012 15:08

Če so vsi listi s srebrnimi lisami, je to sortna posebnost, ene vrste bučk jih imajo, druge pa ne.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

2. jul 2012 15:18

buci je napisal/a:

Na bučkah sem opazila, da so nekateri listi rjavi (rja?) oz. eni so kot bi jih napadla plesen, postajajo srebrnkaste barve. A se sme bučke zalivati od spodaj (ne po listih?). A naj te poškodovane liste odstranim?

Rimljanka ti sigurno veš, kaj naj storim? Že cvetijo in tudi že plodove delajo.

 

Zalivaj, seveda, ne po listih, ne po vroči prsti, počkaj, da se ohladi, idealno je, če na zaito prost daš olast zastirke, karkoli, pokošena napol suha trava, plevel,....saj se najde dosti zelenja zdaj. Pod zastirko ostaja prst vlažna. buče so požrešnice, kar se tiče vode. Poškodovane liste lahko odrežeš, a čimmanj premikaj rastline.

rimljanka

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

3. jul 2012 12:10

Hvala, za odgovor!

lp

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

4. jul 2012 18:52

Nekateri srečneže ste imeli dež, drugi nesrečneži točo, mi pa nič.

Družinsko letanje s kantami je jutranja in večerna telovadba.Če bi se to kaj poznalo na kilah ženki del družine skakal od sreče.

Zelenjava vegetira.Zaenkrat jo držimo pri življenju, a če bo tako še dolgo, bo zmanjkalo  deževnih zalog.Bo treba povečati rezervarje!

 

jovita

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

4. jul 2012 19:49

Tudi pri nas ni bilo niti kapljice .

Sicer mi je pa že popolnoma vseeno , bo pač za voluharja  manj ostalo . Takšnega leta kot letos pa ne pomnim . Kar ni vzela prva pozeba , je uničila druga , potem so prišle miši , voluhar. Ko bi bil ta hudič vsaj malo pošten , bi bilo za oba dovolj pridelka , tako pa požre najprej svoje pol grede npr. nizkega fižola , sedaj je dokončal že mojo polovico in se prestavil na visoki fižol . Tudi zelena in luštrek mu gresta v slast , da o grahu ali radiču sploh ne govorim . Ne vem , kaj še naj naredim , poskusila sem ga pregnati že z vsem mogočim , a zaman .

Res sem jezna in žalostna in zelo malo še manjka pa bom  vse preorala .

Doslej sem imela vrt za sprostitev , za razvedrilo , za dušo . Letos  pa .... ? Nimam več volje , ne energije . samo delo in jezo in razočaranje .

manca51

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

4. jul 2012 20:27

To idejo sem tudi jaz pobrala iz Ruthinega bloga. Na vrt sem vkopala dve vedri in do polovice napolnila z vodo. Ujela sem enega ali dva voluharja in krta.

Vendar se meni vse skupaj zdi, da te žvali padejo v vodo bolj po naključju, ko ponoči lomastijo po vrtu. Sedaj imam poleg tega vse prekopano (mislim, da je krt), tako da se kar delajo luknje kjer ima rove.

Ima mogoče kdo kakšno boljšo idejo??

 

Lp

Tanjika82

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

4. jul 2012 20:54

Jaz sem na lončke zakopane pod zemljo, zgornji rob je bil tik pod nivojem rova, v eni uri ujela celo držino voluhar. Sem pa namesto vode na dno dala koščke korenčka. Voluharje smo potem izpustili v naravo, na vrtu pa je zavladal blažen mir :)

Tudi kupljene pasti so ob natančni namestitvi in korenčku zelo učinkovite.

magnolija

Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 04. 2012 20:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti