Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. jun 2012 14:02

jovita je napisal/a:

Zdaj je pravi čas za jesensko cvetačo, brokoli, ohrovt, kolerabo...

jovita

Misliš sajenje ali sejanje za sadike, ki se bodo sadile enkrat avgusta?

Sadiš lanski kifeljčar ali že letošnji pridelek?

Hvala za odgovore.

rimljanka

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

28. jun 2012 14:22

Kapusnice sadim sadike, ki jih kupim 9-12 odvisno od pakiranja.Meni je to dovolj, ker če sejem jih je vedno preveč, potem pa jih povsad natlačim. 

Krompir sadim lanski.Ob spravilu drobni krompir dam v platojčke.Sedaj komaj čakajo na zemljo.

jovita

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

28. jun 2012 22:36

A nisem lepa?

moj svet

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. jun 2012 22:56

Čudovita si, moj svet - je pa res, da sem si te majčkeno drugače predstavljala 

Blanchy

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

28. jun 2012 23:16

Ja, Blanchy, kaj češ lepa kot roža

moj svet

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

30. jun 2012 19:03

Poročam: ravnal sem tako, kot ste mi svetovale. Vsak dan dopoldan do desete ure (sem si uredil delovno čas tako, da za petnajst minut skočim domov ) sem tresel vejice paradižnika s cvetovi. Popoldan sem z enim finim kitajskim čopičem malo brkljal po cvetovih ( sosedi so crkavali od smeha ) in evo rezultat- danes sem na eni sadiki pradižnika opazil plod !!! Majcen sicer ampak je in prpepičan sem, da jih bo še več. Zmaga in fullll sem vesel. Zato drage kolegice ,hvala, hvala in še enkrat hvala za nasvete kati brez vas ne bi bilo tega. Brž ko bo malo večji ga bom fotkal in prilepil. :))) 

hedonist

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

2. jul 2012 7:39

Na bučkah sem opazila, da so nekateri listi rjavi (rja?) oz. eni so kot bi jih napadla plesen, postajajo srebrnkaste barve. A se sme bučke zalivati od spodaj (ne po listih?). A naj te poškodovane liste odstranim?

Rimljanka ti sigurno veš, kaj naj storim? Že cvetijo in tudi že plodove delajo.

lp  Stanka

 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. jul 2012 8:33

Tudi moje so take. Jaz mislim, da to ni plesen.

Hedonist, jaz pa nisem nič sama opraševala, pa imam čudovite plodove. Po sistemu o neumnem kmetu in debelem krompirju.

 

naor

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. jul 2012 15:08

Če so vsi listi s srebrnimi lisami, je to sortna posebnost, ene vrste bučk jih imajo, druge pa ne.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

2. jul 2012 15:18

buci je napisal/a:

Na bučkah sem opazila, da so nekateri listi rjavi (rja?) oz. eni so kot bi jih napadla plesen, postajajo srebrnkaste barve. A se sme bučke zalivati od spodaj (ne po listih?). A naj te poškodovane liste odstranim?

Rimljanka ti sigurno veš, kaj naj storim? Že cvetijo in tudi že plodove delajo.

 

Zalivaj, seveda, ne po listih, ne po vroči prsti, počkaj, da se ohladi, idealno je, če na zaito prost daš olast zastirke, karkoli, pokošena napol suha trava, plevel,....saj se najde dosti zelenja zdaj. Pod zastirko ostaja prst vlažna. buče so požrešnice, kar se tiče vode. Poškodovane liste lahko odrežeš, a čimmanj premikaj rastline.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti