Moj vrt

kokr  

član od: 30.8.2010

sporočila: 16

31. maj 2012 13:24

živjo

 

jaz uši vedno preženem z pepelom, ki ga prej presejem (da ni večjih delcev po vrtu ), ga pa na debelo posujem po fižolu in to večkrat.Uspeh zagotovljen.

 

Sama pa imam večji problem z mišjo ali voluharjem, vse je luknjasto, seme graha mi je pojedla, kumare so komaj pokukale ven, pa je vse zelenje objedeno...

V vrtu imam okrog in okrog narcise, posipala sem luknje s mleto kavo, vse neuspešno, sedaj grem v nakup odganjalca na sončne celice, upam da bo uspeh.

 

LP

kokr

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. maj 2012 15:02

Nabavi mačko! (čisto resno mislim)

lp

cervus

ALENKA9  

član od: 1.8.2008

sporočila: 37

2. jun 2012 13:28

Sosedove mačke niso bile pretirano uspešne, ampak letos z voluharji ni problema, pa tudi

nobenih krtin letos ni na travniku. Zato pa na naši smreki domuje "Ferdi" - rodovnika ni

prinesel pokazat, je pa podoben postovki.

lp

A

Alenka

 

ALENKA9

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

2. jun 2012 17:42

JACKPOT!!

Res imaš srečo s tole bio mišolovko!

 

polarbear

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

2. jun 2012 22:23

kokr , škoda denarja za " odganjalca " voluharjev . To ti lahko zagotovim iz lastne izkušnje . Imela sem občutek , da mu to piskanje , ki ga ta naprava povzroča , celo ugaja . Kupila sem ga lani jeseni , da bi ga pregnala iz grede s peteršiljem . Zaman . Vsak dan sem pobrala nekaj sveže požrtih korenin celo okrog tega odganjalca . Pustil mi je zelo , zelo malo pridelka , da o radiču niti ne govorim .

Tudi tulipanov pri meni skoraj ni več  . Ostale so samo tiste čebulice , ki sem jih posadila v žičnato mrežo , da ni mogel do njih . Poskusila sem že marsikaj , da bi pregnala tega vraga , pa je vse bolj ali manj brezuspešno .

manca51

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

3. jun 2012 13:13

Pri nas imamo 3 mačke na vrtu, pa prav nič ne zaleže. Jih lov ne zanima. Voluhar pa dnevno ruši kropir, šparglje in ostale dobrote. Grrrr ... Kupili smo tudi past, a žal ne pomaga. Včeraj smo imeli veliko bitko z žveplenimi trakovi na 5ih vhodih, izzid je seveda jasen,  danes je v rove dobil porcijo tise. Amapk misim, da ga tudi to ne bo zmotilo. Adijo pamet ...

magnolija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2012 14:48

Bijem bitko brez zmage s polži (onimi, vinogradniškimi). Na krožniku delikatesa, na vrtu pa - mora. Jih pa res samo pobiram - nič kemije še nisem spustila na vrt. Kaka rešitev? Ok, vem, da smo na teh straneh že govorili o tem, ampak časa, pregledati 185 strani, pa ne bi glih imela. Požrejo mi pa vse - od solate do redkvice, zdaj so se lotili mehiških kumar in fižola, feferone sem pa rešila na okensko police in zdaj rastejo kot ubrisani.....

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. jun 2012 15:01

Plantella proidaja nekaj BIO na to temo, se mi zdi. Vsekakor pojdi v kak Merkur ali kaj podobnega in malo poglej in povprašaj. In upaj, da pride sušno obdobje. Ker najbrž si kakšne indijske tekačice ne bi umislila, jih pa zelo, zelo pohvalijo.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2012 15:45

Indijske tekačice? Pri treh mačkah, treh kačah in papagaju? Može i to - bom pač s.p. ZOO

lp

P.s. A se indijske tekačice lotijo vseh polžev? Sem mislila, da samo onih, rdečih lazarjev.

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. jun 2012 17:06

Elaphus, ne vem kolk velik vrt ( gredo ) imaš, a je možna rešitev, da okrog in okrog narediš mejo cca 5-10 cm široko od pepela ali apna? one, ki so noter pobereš, drugi ne pridejo! ( lahko tudi desetcentimetrski trakovi bakrene pločevine, sam  takrat privabiš ene druge nepridiprave ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti