Moj vrt

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

24. jul 2011 9:26

 

 

Imam še veliko sadik češnjevca doma, ki jim lončki že postajajo pretesni in bo šel na vrt kmalu kot poskusna druga runda, ker itak bomo imeli indijansko poletje

terakota

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. jul 2011 9:42

Aneda bomo imeli indijansko poletje? Tudi jaz sem sadila paradižnik v korita pred 3 dnevi (žal nimam nobenega češnjevca več , predvčerajšnjim nizek fižol, včeraj sem dala nakalit grah Aha, pa buče (grmaste), pa kumare  bom še sadila, sem jih dala v lončke nakalit. Rumeno korenje sem sejala, pa rdečo peso bom še sadila.

No, zdaj nama manjka samo še to, da se lotiva pokusnega sajenja krompirja .

rimljanka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. jul 2011 10:42

Jaz sem pa letos iskala stročji fižol, ki si ga priporočila ti rimljanka, pa ga niso imela, zato sem kupila kar enega nizkega širokostroknega, ampak ima nitke . Pobrala sem ga takoj ko je dozorel.

Teka

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

24. jul 2011 11:10

 

Hahahaha Rimljanka, čisto zares! Jaz sem klicala na kmetijski inštitut, ki ima poleg mene testno njivo in kjer pridelujejo stare slovenske sorte (Kokra, Bistra), če imajo kaj semenskega krompirja na zalogi-pa so me prav debelo gledali (poslušali). V vrtne centere seveda sploh nisem klicala.

 

Včeraj sem dala v zemljo dve različni vrsti fižola, patišonke, kumare, peso, repo, tolščak, rukolo, blitvo, nasadila por, zelje,gomoljno zeleno,kolerabico, aja pa neke F1 buče za noč čarovnic (vrežaste: to je samo vaja,) ki si jih želi imeti na pretek moj sedemletni sin in je čisto sam vzgojil sadike. Posadila sem še dvakrat radič (Palla rosa in Treviso) ter dvakrat solato (Gentile, Ledenka) ta teden pa posejem še Lollo biondo ter Great Lakes in posadim češnjevca (sem iz Kamnika, če potrebuješ kakšno sadiko kar reci ). Pospravila sem posušen grah za seme (mali provansalec) ter dve vrsti fižola. Kasneje pride na vrsto še motovilec, kitajsko zelje, pa prezimna čebula in česen. Indijansko poletje je čisti mus

 



terakota

Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 24. 2011 11:14

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

24. jul 2011 17:58

A mi lahko katera pojasni  , zakaj mi nobeno leto ne rata rdeč korenček ? Tudi letos sem gredo s korenčkom prekopala in posejala nizek fižol ,ki je že zunaj in zelo lepo kaže .

Vsako leto vztrajno sejem korenček , a dlje kot da pribode iz zemlje , toliko , da vidiš , da je posejan , ne zrase .

Lani sem sejala na isto gredo eno vrsto rumenega korenja in eno vrsto rdečega . Rumen je bil kar lep , zdrav , medtem , ko se je rast rdečemu ustavila pri višini 1 cm , no , toliko , da se je poznala vrsta . Tako sem ga pustila  več kot mesec , potem sem ga prekopala . Upoštevam dobre sosede in kolobarjenje, tudi sejanje med čebulo se ni  obneslo .

Kaj bi lahko bil vzrok , saj mi vse ostalo zelo lepo uspeva  ?( tudi peteršilj )

 

 

Prosim , pomagajte mi rešit to uganko , saj ga nameravam naslednje leto zopet posejat .

Lp

manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. jul 2011 18:02

Jo, manca, čista enigma. Pa si poskusila različne sorte, na različnih koncih vrta? Zdaj ga posej, morda bo pa ta uspel, samo pazi, da kupiš kakega, ki je zgoden.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

25. jul 2011 16:02

Rimljanka , saj me res mika , da bi še kar letos probala s kakšno vrstico , morda pa uspe ? Sejala sem ga pa že v vseh mogočih kombinacijah in čisto na vseh gredah je že bil posejan , tako da.....

Lp

manca51

kozamurnik

sporočila: 2311

25. jul 2011 18:08

Manca, pa poskusi sejat zelo na redko ( seme daj med mivko in potresi po gredi ), nato pa seveda dodatno vkoplji. Ker bo redko posejan, ga ne bo potrebno redčiti in bo nemoteno rastel.Korenje ne mara presajanja in "motenja" med rastjo.Morda pa je to vzrok? Pri nas ga vedno tako sejemo. Dokler je bil v vrstah, se ni najbolje obneslo. Seajali smo pregosto, potem je bilo treba seveda populiti in rast se tako zaustavi. Lučka, naravnost kraljevskega pomočnika imaš. murnik

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

25. jul 2011 19:24

Kozamurnik , tudi to sem že poskusila , a brez uspeha .

Največja uganka mi je pa to , da mi rata rumeno korenje ( rečejo mu tudi - svinjsko, čeprav je zelo dobro , sploh v  govejo juho ga rada dam ) , rdeče pa vsako leto zataji . Kot , da bi potrebovalo kaj specifičnega , kak mikroelement ali vitamin , ki ga druge vrtnine ne potrebujejo in ga na mojem vrtu ni .

Če ne bi bila tako trmasta in vztrajna , bi ga že zdavnaj nehala sejati , saj je konec koncev v trgovini tako poceni , da se ga niti ne splača sejati , a ne bom odnehala .

Lp

manca51

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. jul 2011 20:07

Prvič imam posajene jagode ... dekleta, sedaj me pa zanima, če so sadikice, ki jih poženejo jagode same, uporabne in kdaj, ali ne ... nekje sem namreč slišala, da ne, pa mi je to malo čudno ...

Pa še nekaj, katero saloto je najbolj pametno sedaj sejati in kako je z radičem .... ga lahko še sejem, ali rajši kupim sadike ....? 

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti