Moj vrt

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. jul 2011 7:06

Danes bomo skopali zgodnji krompir tako, da bom imela še kar nekaj prostora na vrtu. kaj še lahko sadim razen solat, da bo zrastlo do jeseni?

jade

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

12. jul 2011 8:34

lahko poseješ rumeno kolerabico,črno redkev,potakneš sadike zelja in poseješ repo-ki jo boš v jeseni lahko kisala.

lp

anibas

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jul 2011 8:35

Takle čas sem sadila še kakšne zimske radiče,kitajsko zelje,grah,nizki fižol,blitvo,špinačo,..

Če je bila lepa jesen je vse dozorelo,je pa bil tudi že tako deževen september,da ni bilo potem skoraj nič pridelka

Seješ lahko tudi še zimsko endivijo

in pa dvoletnice,ki jih boš naslednjje leto resadila(spominčice,turške nageljne).

Seveda tudi mačehe.

Poseješ lahko tudi še sladki komarček.

 

Pa verjetno sem še kaj izpustila.

 

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

14. jul 2011 10:06

Raport iz mojega, malo večjega vrta!

Kumare v cvetu, polne in sploh takšne, da jih z veseljem vsaki dan zalivam.

Paradižnik lep in poln na tistem delu vrta kjer imam dobro zemljo. Kot vedno, sem sejala več vrst semen in sedaj je večina paradižnikov v veličini debelejših češenj, ki je imel pač najlepše sadike. Bomo pa celo poletje "zobali" paradižničke.

Soja, ki mi je krasno rastla na peščenem delu vrta ,kaže znake podhrajenja. Kar pa ni dovolj, skoraj vse vršičke so obrale srne. Fižolovi cvetovi se osipajo (suša)Toda, da ne bom samo "jamrala", mi je vrt letos že dal obilico graha, rdeče pese, nekaj nizkega fižola, da o čebuli, korenčku, peteršilju, jagodah, krompirju itd sploh ne govorimStrah me je samo toče.

Drugače pa je vrt res nekaj prekrasnega.

Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 14. 2011 10:07

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

14. jul 2011 12:19

mi pa smo včeraj in donedavnega čudovitega vrta pobrali "mix čežano buč, kumar, paprike, paradižnika.." torej vsega kar je prišlo toči "pod roke". še oklevam ali se dela lotit ponovno ali za letos obupat.

žalostni zaključek intenzivnega dela na vrtu in edinega prostora za sprošanje po službi

laik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. jul 2011 12:22

laik, ne bodi tako obupana, poglej stvar z bolj optimistične plati: lepo ti je uspevalo, vreme je pač vreme, nisi življenjsko odvisna od vrta, kakor nekateri kmetje, ki jim je prav tako vse stolklo, po službi si se sproščala in se še lahko - torej kar pogumno - posadi še!

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. jul 2011 12:51

Jade,

ne pozabit črno redkev. Po teoriji bi se lahko posadil grah, vendar sem jaz poskusil nekajkrat in mi nikoli ni ratal. Jaz ponavadi posejem nekaj rastlin repe ( mislim da je na semenu napisano kranjska repa ), pa če je kaj uporabim ali ( običajno ) ne.

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. jul 2011 20:43

Hvala vsem, bom upoštevala nesvete. Repa je že posejana, jo bomo dali kisat ali jo bodo pa  pojedli.

jade

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

15. jul 2011 19:40

Letos sem prvič posejala( na ovitku piše cicoriia)je to že kdo sejal zanima  me kakšnega okusa je.

Milži

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

15. jul 2011 21:10

Kot precej grenek radić ali tegrat, Milži. Itak je to ena od variant radiča.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti