Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

30. maj 2011 14:14

Na vrečkh s semeni je napisano za vsako sorto (in varianto sorte), kdaj ga je pametno sejati. Govorim o radiču, pred junijem sejan gre rad v cvet (izjema je tržaški solatnik). Za kitajsko zelje pa vsaj še dva meseca prezgodaj, je rastlina kratkega dne.

Sicer pa priporočam Miše Pušenjak Vodnik po vrtu, kratko in jedrnato, ampak množica uporqabnih podatkov za naše razmere.

rimljanka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

30. maj 2011 15:09

Polarbear prekrasno sliko si prilepil!

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

30. maj 2011 22:22

Miša Pušenjak je res zakon in ti, Rimljanka tudi ogromno veš in nesebično razdajaš. Le tako naprej.

mejačka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

31. maj 2011 9:45

rimljanka je napisal/a:

 

Sicer pa priporočam Miše Pušenjak Vodnik po vrtu, kratko in jedrnato, ampak množica uporqabnih podatkov za naše razmere.



rimljanka

 

Mogoče bo komu v pomoč še tole;

določeno knjigo lahko kupite tudi na poštah po Sloveniji.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. maj 2011 10:14

Ne vem kako to dela, ampak ko sem kliknila , sem naletela na en va§ki blog s ponudbo cenene biňuterije, primerne za okolje, kjer je bila skreirana. Lahko samo upamo, da nas s podobnimi neslanostmi ne bodo ňalili po drňavnih poútah.

Moj Bog, poskusite vendar to svojo kreativnost omejiti in usmeriti tja kamor sodi.

nola

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. maj 2011 14:12

Sedaj imam še jaz eno vprašanje za vas izvedenke z vrtov.

Ali je mogoče, da se "pokvari" ali ne vem kako bi se izrazila,  zemlja na vrtu  do te mere, da seme v njej nič več ali pa zelo slabo kali? Več let je bil vrt gnojen s doma pridelanim kompostom. Morda veš ti Rimljanka, je kakšna rešitev za to?

Lep dan vsem na forumu!

kara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

31. maj 2011 14:57

nola je napisal/a:

Ne vem kako to dela, ampak ko sem kliknila , sem naletela na en va§ki blog s ponudbo cenene biňuterije, primerne za okolje, kjer je bila skreirana. Lahko samo upamo, da nas s podobnimi neslanostmi ne bodo ňalili po drňavnih poútah.

Moj Bog, poskusite vendar to svojo kreativnost omejiti in usmeriti tja kamor sodi.



nola

 

... nola,  po mojem skromnem mnenju, tole ni link za knjigo, ampak pa dodatek k imenu anaeva, ki je vedno pripet zraven ....  

katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

31. maj 2011 15:56

kara je napisal/a:

Sedaj imam še jaz eno vprašanje za vas izvedenke z vrtov.

Ali je mogoče, da se "pokvari" ali ne vem kako bi se izrazila,  zemlja na vrtu  do te mere, da seme v njej nič več ali pa zelo slabo kali? Več let je bil vrt gnojen s doma pridelanim kompostom. Morda veš ti Rimljanka, je kakšna rešitev za to?
kara

Ne morem trditi, da vem, ampak ideje so:

1. pregnojeno

2. polži pojedo (lahko že pod zemljo) kaleče rastline (lastrne izkušnje)

3. slaba, stara semena, če si sejala v zelo mrzlo zemljo, recimo še marca, so izgubila moč za kaljenje.

A v isti zemlji ti sadike rastejo normalno? Mporda se izogneš problemom tako, da seješ v multiplošče ali lončke in potem sadiš: zelo primrno za solate, endivijo, radiče.

Gotovo bodo bolj izkušene od mene še kak razlog našle.

rimljanka

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

31. maj 2011 17:41

Kara če je bil vrt gnojen samo z domačim kompostom ni varijante da bi bilo kaj narobe z zemljo!!

Več možnosti je v semenu in pogojih setve,kot je napisala Rimljanka..

 

 

polarbear

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. jun 2011 8:00

Zanimajo me dve stvari, kupil sem rožmarin, je bil lepo zelen, sedaj pri meni je pa svetlo bele barve. Kaj delam narobe, ali pač tak je v podanih razmerah, je pa na terasi pod pvc streho. In kako naj posadim drobnjak iz semena da bo kaj iz njega, sem poizkusil že 3x pa ni nič od njega.

Ostalih 200 rastlin sem obvladal brez problemov.

 

Hvala.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti