Moj vrt

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. maj 2011 9:54

Rdečo solato polži tudi meni niso napadli.Moji se baje reče "hrastov list",vsaj tako je rekel vrtnar,ki je sadike prodajal.

V zeleni jih pa ni za preštet.Pobiram zjutraj in zvečer,uspeh pa tako-tako

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Rada_jem  

član od: 13.5.2011

sporočila: 1

13. maj 2011 18:50

Čeprav imam le nekaj okenskih polic in velik balkon, pa pridelam kar nekaj zelenjave - predvsem vse začimbe in so tako čisto pri roki za vsakodnevno kuhanje.

Pa prav lep pozdrav vsem vrtnarkam in vrnarjem z velikimi in majhnimi vrtički.

Rada-jem

Rada_jem

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. maj 2011 21:48

Ko sem lansko jesen posadila čebulice narcis, nisem vedela oz. nisem bila pozorna, da so neke vrste mini mnogocvetne narcise, kupila sem jih kar nekaj različnih in so bile roke hitrejše od pameti ... posadila sem jih med druge višje narcise in tulipane, zato se sedaj skrijejo med te in ne pridejo do izraza .... sedaj me pa zanima kdaj jih naj presadim na bolj vidno mesto? ... bo kaj narobe, če jih presadim že sedaj, ko so odcvetele in bi na njihovo mesto posadila neke druge rožice ....



katjushka

Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 14. 2011 07:02

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

14. maj 2011 6:20

Potaknjence potikamo, cebulice pa sadimo.

Bolje da pocakas do jeseni, sicer pa lahko presadis, vendar ko se listi  popolnoma posusijo.

Kotarca

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

14. maj 2011 6:25

Imamo veliko talnih skodljivcev, ki nam  dobesedno odzrejo korenine  ali kako druace unicijo skoraj polovico pridelka. Strupov se izgibamo, vendar je letos te mrcesi le malo prevec. Kaj uporabljate?

 

 

Kotarca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. maj 2011 13:09

katjushka je napisal/a:

Ko sem lansko jesen posadila čebulice narcis, nisem vedela oz. nisem bila pozorna, da so neke vrste mini mnogocvetne narcise, kupila sem jih kar nekaj različnih in so bile roke hitrejše od pameti ... posadila sem jih med druge višje narcise in tulipane, zato se sedaj skrijejo med te in ne pridejo do izraza .... sedaj me pa zanima kdaj jih naj presadim na bolj vidno mesto? ... bo kaj narobe, če jih presadim že sedaj, ko so odcvetele in bi na njihovo mesto posadila neke druge rožice ....



katjushka



Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 14. 2011 07:02

 

hudi..  .... ne vem, kaj je s tem mojim poDTikanjem in poTikanjem .... enostavno napačno nastavljen "defalt" ... sedaj se bom pa morala ukvarjati še s SAJENJEM ....  .... v glavnem, v prejšnjem postu sem popravila zadevo 

katjushka

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

15. maj 2011 10:56

počakaj .da dobijo rumene liste,nato pa jih brez skrbi presadi in drugo leto te bodo razveseljevale z cvetjem.

 

antonija7

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. maj 2011 7:26

Jaz imam pa kar veliko težavo in ne vem v čem je problem, namreč solata mi tako počasi raste, da ne vem če jo bom sploh junija že lahko jedla.

Mogoče vrt še ni dovolj pregnojen. Letos je tretje leto, kar ga imam. Solato sem sejala konec marca. Pokrila sem jo s kopreno, ko se je otoplilo sem jo odkrila, tudi zalivala sem vsak dan, pa je še vedno velika 1 cm.. Kupila sem tudi sadike solate, ta pa mi super raste.

Teka

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

16. maj 2011 11:10

Pozdravljene! Med vikendom sem ugotovila, da imam res polže na obisku. To bom nekako probala uredit. Me pa nekaj drugega zanima. Solata kanasta, a se res obtrguje le zunanje liste, tako da matična rastlina ostaja in se obnavlja. To sem nekje slišala. Tiste ki ste že imela to vrsto solate, boste to sigurno vedele. Hvala!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

16. maj 2011 11:20

buci je napisal/a:

Solata kanasta, a se res obtrguje le zunanje liste, tako da matična rastlina ostaja in se obnavlja. To sem nekje slišala. Tiste ki ste že imela to vrsto solate, boste to sigurno vedele. Hvala!

Jaz delam tako, takoj, ko so sadike dovolj velike, pa tja do polnega poletja, če ne še dlje. Steblo postane tudi 20 ali več cm visoko. Vsekakor pa jo tudi večkrat sejem. Letos jo od prvega maja jemo kot berivko, zdaj so posamezne rastline, ki so imele dovolj prostora, že skoraj zadosti velike za obtrgovanje listov.

Sicer pa, če je nuja, jaz tudi ostale solate po malem obtrgujem.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti