23. feb 2016 17:56
Eh, katarinči, kje se pa splača iti GSO tehnologijo pri neki sorti radiča. Sploh pa, pri nas ni dovoljena prodaja GSO semen. Verjemi, da noben radič ni GSO. Tudi elaphus to ve.
Sem pa prepričana, da večini ljudi sploh ni jasno, kaj pomeni GSO in da se ne-GSO dandanes trži kot reklamna poteza.
Tako, načeloma, gledano z biološkimi očmi (široko, ne, kot je razumljeno zdaj), je vsaka sprememba dednega materiala pripeljala in pripelje do gensko spremenjenih organizmov, saj je pač prišlo do spremembe njihove dednine. In vsaka mutacija povzroči natanko to.
GSO (GMO, če hočemo biti fini in uporabiti angleško kratico), pa je oznaka, rezervirana za organizme, ki jim je človek z genskim inženirstvom (torej na nek način, teh je veliko), vsilil izbran gen/gene neke druge vrste z namenom, da bi tako nastala transgena vrsta, vrsta torej, ki bi poleg svojih lastnosti nosila in IZRAŽALA; kar je bistveno, tudi gen/gene neke druge vrste. Tako bi, to je ključno, dobila za človeka neko novo, uporabno lastnost.
Na ta način že desetletja bakterije proizvajajo človeški inzulin, rastni hormon in še marsikaj, seveda. Tu očitno nimamo predsodkov. Ko pa pride do vnašanja tujih genov v, recimo, krompir, koruzo, paradižnik,.....je pa naš pogled drugačen. Upravičeno ali ne, mislim, da bo to pokazal čas.
In verjemi, da elaphus ne dela GSO organizmov .
rimljanka