Moj vrt

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

1. jul 2016 9:02

Po malce več kot enem mesecu "probnega" projekta zasaditve lesenih palet sem ugotovil, da se zasaditev v te palete res obnese. Moj mini vrtiček na balkonu. Solato sem sproti obtrgaval in zato izgleda že bolj boga, ohrovti so pa res nenormalno lepi za tako malo zemlje. Začimbe vedno na dosegu roke ;) Rožice pa se tudi lepo razraščajo ;)

DBpek http://www.easy-recepti.com

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. jul 2016 9:39

A imaš kje predstavljeno, kako si naredil te palete-lončke? 

Life is war against boredom~

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4497

1. jul 2016 10:50

Krasno, DBpek, prava urbana džungla. Pogrešam(o) te na Zidu, ugibam(o) tudi, ali je pobalinček Benjaminček še vedno doma pri tebi - jaz že ne bi prostovoljno zapustila tega tvojega rajskega vrtička ... 

 

Katarinči

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. jul 2016 12:25

Res dobro izgleda. tudi mene zanima ta paletni sistem.

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. jul 2016 8:38

Jaz sem moje fante že naprosila, da jeseni dobim še dve visoki gredi, pol mi pa že vrta zmanjka.Jih pa pripravljam na tale paletni projekt...Pri vas ves papir dobite na paletah...no une Euro so bolj močne, ampak tud te manjše so uporabne...da naute slučajno kaj nazaj dajali ali pa trske iz njih delali...termitek bo pobrusil, jaz bom poštrihala...slikce, kako to izgleda, sem vam poslala, prostor sem tud že našla 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. jul 2016 9:38

Ok, našla na spletu pod iztočnico 'pallete vertical garden'.

Life is war against boredom~

spodbe  

član od: 18.12.2009

sporočila: 225

3. jul 2016 17:46

DBpek, lepa in praktična vertikalna postavitev palet, krasno ti uspeva vrtiček, rastline so zadovoljne in kar šteje je tudi domač pridelek...

spodbe

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

4. jul 2016 9:08

 V bistvu je zelo enostavno, samo taprave palete morate najti in sicer Epal palete, ki so toplotno obdelane in ne tiste industrijske obdelane s kemikalijami. Potem se čez zadnjo stran in strani napne vzdržljiv filc (črn ali dvojni bel), na spodnji strani in zadaj se privijejo še kakšne deske za boljšo nosilnost (jaz sem eno paleto razstavil in uporabil njene deske, s tem da sem eno privijačil spodaj in štiri zadaj). Potem se pripravi dobra zemlja ali substrat, ki ga iz zgornje strani napolnimo s tem, da ga občasno dobro potlačimo, da je zemlja, kar precej zbita skupaj. Če nočete, da ob večjem deževju iz sprenjih razmakov ne spere vse zemlje, palete postavite malce pod kotom. Jaz ji imam tako, da je spodnji del cca 25 cm stran od stene in je paleta lepo naslonjena nazaj na steno. Ker je polna paleta precej težka lepo stoji tako pod kotom in ni velikega spiranja zemlje, kljub temu, da so sedaj že preživele kar nekaj deževja v tem času. 

spodbe, res sem zadovoljen, saj so me nekatere stvari precej presenetile. Je pa iz dneva v dan bolj košato in zeleno. Dišavnice rastejo kot zmešane in jim odgovarja takšna vertikalna rast. Črnooka suzana pa počasi že prekriva spodnji del protitočne mreže. Pri zelenjavi pa bom počasi moram razmišljati o novi zasaditvi, ker solato sem že pobral, prav tako peteršilj in koriander, plezajoča špinača gre ta teden v sokove, ohrovt pa v čips in sokove.

DBpek http://www.easy-recepti.com

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. jul 2016 9:58

Na vrtu imam posajen krompir kifeljčar, ki je kar naenkrat dobil rjave liste, ki se naglo sušijo. Je sicer kar lep, vendar ima polno izdolbenih progic, domnevam da imamo strune.

Je kakšna rešitev zanje ali pa je pametno, da krompir kar izkopljemo?

kara

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. jul 2016 11:13

Za kifeljčarja je pa že kar čas, da se izkoplje

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti