Moj vrt

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. maj 2016 14:37

Ugotavljam, da bom morala ponovno posaditi nizki fižol, kajti pozeba je kot kaže segla tudi pod zemljo.

Ker ga bom morala kupiti ponovno me zanima,  katero sorto priporočate. Tudi za visok fižol. Lani sem imela na vrtu tistega vijoličastega, ki ga letos ne najdem. Pa je bil super, ko se je skuhal je bil zelen in je rodil pozno v jesen.

Je še kakšen brez niti in trpežen tudi? 

kara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. maj 2016 17:14

http://www.semenarna.si/podrobnosti-artikla-strocnice

 

Preklarji za solate:

Meraviglia di Venezia, brez nitk, odličnega okusa - preizkušen

Jeruzalemčan - enako, je pa precej pozen, če imamo smolo, dobimo lahko samo eno bero nekje v začetku septembra, ker ga potem že napade rja

Ptujski maslenec - enako, precej pozen

Maslenec rani - nisem ga še sadila, domnevam pa, da je podoben ptujskemu maslencu, ki je odličen

Barianec - bi znal tudi biti v redu

 

Ne priporočam pa sorte Klemen, pri meni je bila jesenska bera nitasta do neužitnosti, čeprav so stroki izgledali še ploščati in mladi.  Podobna bi znala biti tudi Helda.

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. maj 2016 18:15

kara je napisal/a:

 Lani sem imela na vrtu tistega vijoličastega, ki ga letos ne najdem. Pa je bil super, ko se je skuhal je bil zelen in je rodil pozno v jesen.



kara

Tale fižol, ki ga opisuješ, je res dober. Je od Agrine, imenuje pa se Purple Queen. Jaz sem ga letos tudi kupila, in to menda v Merkurju v Litiji. http://cdn.merkurimg.si/media/catalog/product/cache/1

lp



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 11. 2016 18:16

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

12. maj 2016 13:13

Super Elaphus. Včeraj sem vprašala zanj ( Purple Queen torej, ime nisem poznala) v Kalii, pa so rekli, da so ga morali umakniti s prodaje, ker je nekaj z napisom narobe. Merkur torej.

Ptujski Maslenec pa mi je tudi poznan, sedaj ga imajo spet. Kakšno leto nazaj je čisto izginil, pa je to slovenska avtohtona sorta. Samo nizkega pa še nisem zasledila.

kara

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. maj 2016 15:38

Imela bi vprašanje,zakaj se mi sivka suši.Kot se vidi na sliki spodaj je vse posušeno.Je bila posajena pred 14 dnevi.

dari

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

16. maj 2016 16:28

To je plesen. Preveč, mnogo preveč zalita, ima mnogo premalo svetlobe, akr se vidi po gornjih, še živih, a čisto spotegnjenih poganjkih. Previdno jo vzemi iz prsati, poreži suhe in bolne dele, če imaš, poškropi s kakim fungicidom in posadi v suho, odcedno prtst, še najraje kam na vrtu. In upaj, a menim, da upanja ni mnogo, da preživi.

rimljanka

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. maj 2016 16:51

Hvala rimljanka. 

dari

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

22. maj 2016 8:18

Saj vem, da mogoče tema ni primerna, pa vendar.

Zjutraj sem odhitela na vrt, da bi nabrala sveža zelišča. Vsak dan sem preverila gnezdo ptičkov, 4 malih šmarnic. Stara dva sta lepo skrbela za njih, nas ljudi pa sta opazovala z varne razdalje. Očitno smo se jima zdeli neškodljivi, saj sta že drugo leto pri nas gnezdila. Mladički so bili vedno lačni, stara dva pa zelo pridna pri nabiranju žuželk po vrtu. Pravo veselje ju je bilo gledati. Kakšna skrb za potomstvo. 

 

Danes pa šok, ne mladičev in ne starih .... Ali je možno, da so ptički že odleteli iz gnezda  ....., izvaljeni pa so bili že v aprilu.

 

Mamka

mamka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

22. maj 2016 9:54

Seveda, več ko slabe tri tedne od izvaljenja ne ostanejo v gnezdu. Šmarnice običajno gnezdijo 2x letno, lahko si torej obetaš (morda v tem gnezdu) še en rod.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti