Moj vrt

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

3. maj 2014 17:31

Preiskala sem po internetu, pa ne najdem prave rešitve. Na češnji se vsako leto pojavi škodljivec, ki naluknja liste, letos pa sem opazila, da poje tudi drobne češnje. Mogoče zato ta češnja nima sadov. Obljubljeno ima, da bo pela žaga, če je letos ne rešimo. Škodljivec verjetno dela ponoči, ker ga jaz še nisem odkrila. Poškodovane liste sem odtrgala in požgala vsako leto, lukenj pa je vedno več. Spet prosim za pomoč.

Katrca11

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

3. maj 2014 19:02

Jaz sem kupila nizki fižol za zrnja -Etna  od Semenarne.Na sliki je belo rdeč, tako kot si opisala.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. maj 2014 19:47

 

Slivovi cmoki hvala za odgovor glede fižola. To je ta prava sorta.

Vse lepo 

dočka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

4. maj 2014 5:37

Slivovi cmoki, hvala! Bom poskusila zatreti škodljivca.

Katrca11

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

4. maj 2014 12:42

Pri tem vremenu polže preženem z Feramolom, v zelenjavnem v vrtu, ker ni strupen.Usedline kave zagotovo preženejo mravlje.V začetku vrtne sezone je po mojem mnenju potrebno polže kar intenzivno zatreti,da se ne namnožijo.En polž, baje,pa bi verjela, 1000 mladih polžekov.Tistih "lepih" rdečih.

Jaz imam ognjič,nizki tagetes,kamilice,"razmetane po celem zelenjavnem vrtu.Vsi trije so zdravilni,smrdijo Belinom(kamilice in tagetes) in tudi čebele privablja,saj žuželke rumena barva privlači.

Spomladi jih posejem,nato,ko so rastlinice, večje pa razporedim po gredah.Razen kamilic, ki se rade same posejejo.   

Belina, ki zelo rad leže jajčeca predvsem na zelje, pa odlično prežene tudi "smrad" paradižnikovih listov.

 

lp

 

 

 

tulipanka

TATJANA KRAJNC  

član od: 7.7.2004

sporočila: 65

6. maj 2014 8:31

Pozdravljeni,

 

na koncu vrta imam nasejen črni ribez, ki vsako pomlad izjemno veliko cveti, tako kot rdeči in bel. Ko bi moral delati sadeže, pa vse odpade medtem ko je rdeč ribez vsako leto poln. Kaj bi lahko bilo narobe? Drugače je pa moj vrt še prazen, razen česna, ki pa je začel gnit........najbrž zaradi dežja (muhe ni noter). Ostalo pa začnem sadit drug teden, ko bo - upam  vsaj - malo topleje.

 

Lepo Vas pozdravljam ter uživajte v delu....

Tatjana

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

6. maj 2014 11:18

Menim,da je najbolje,da vprašaš strokovnjaka.Sama tudi obdelujem ribez,vseh treh barv.Kot bolezen se mi je pojavila neke vrste listne uši,(listi se skodrajo in počasi pordečijo) ki sem jo morala pregnati z ustreznim pripravkom.Do letos,ko sem cel nasad jeseni prekolopatala in pognojila.Mogoče tvojemu tudi manjka gnojilo.

Sem pa že slišala za odpad plodov,a meni se še ni pripetil.Če drugega ne, zelo mu bo koristilo prelopatanje zemlje in pognojitev.

lp

tulipanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

6. maj 2014 13:02

Že dva dni kmetujem, posadila sem čebulo, korenje, redkvice, solato, česen, rdečo peso, peteršilj, nizki fižol, grah, danes proti večeru bom še mlado zelje, kolerabice, zeleno, por in sadike solate. Imam tudi luštrek, drobnjak in eno posebno zeleno. Ko bo čas bom posadila še paradižnik, papriko, kumare, feferone, bučke, dišavnice, meliso, meto, kakšno rožo... 

Polžev je zaenkrat malo, saj nimajo kaj jesti, sem pa jih danes odkrila v kompostu od odpadne trave. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

6. maj 2014 15:23

Tatjana, v reviji sem prebrala, da ribez približno 4 tedne po cvetenju odvrže del nastavljenih plodov zaradi nezadostne oprašitve cvetov v vlažnem in hladnem spomladanskem vremenu ali prešibko obrezovanje. Temu se reče ponikanje. Nevarnost naj bi bila manjša, če se grme močno zredči. Mogoče je to to, kar se dogaja pri vas.

Lp,

Uly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti