Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

10. apr 2014 13:01

Evo kupila motiko, dobro nasajeno  ( sem vedela, da tista včeraj ni bila ok), grablje, lopato in dvoje rokavic.Še vile potrebujem, pa nekaj drobnega orodja in sem oskrbljena za začetek. 

Sem šla v Sam so dobro založeni. Lopato sem pa kupila v Hoferju in tudi rokavice- ravno danes imajo akcijo...

Sem pa videla sadike v vrtnariji in se zamislila????? , oh moji paradajzki in paprike  so komaj par cm visoki....ja kdaj bo to sploh kaj zraslo? A bi morala kak dodatek za hitro rast dodat?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

10. apr 2014 13:48

Ko je kalček pogledal ven iz semena, pomeni, da bo ta kalček postal korenina in korenina mora biti nujno v zemlji.

 

Najbolje je, da komplet zadevo (seme s kalčkom) položiš na zemljo in rahlo zasipaš s tanko plastjo zemlje. Da nič ne gleda ven.

Za katera semena pa gre?

začetnik

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

11. apr 2014 20:50

Trixi, glede odmere velikosti: jaz imam vrt tretje leto in jeseni mi ga bo mož že drugič večal za dve gredi (uh, kakšna pregovarjanja so to!), če ti to kaj pove  

 

Zanima me pa tole: gorčična semena imam (ker mi kalčki niso ratali) in bi jih dala za probo v gredo. Jih dam direkt ali raje še posejem v lonček, da bodo ratale sadike? Menda je pa potem tudi za jest kot mlada solata (listi in cvetki) - izkušnje? Hvala!

 

 

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

14. apr 2014 11:08

Razmišljam o parih sadikah sladke koruze v loncih na balkonu.

Ali ja lahko kakšen problem z opraševanjem, ker bo samo par sadik?

Ali je kdo že gojil sladko koruzo v loncih na balkonu? Kakšen je bil pridelek?

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. apr 2014 11:32

rag_doll je napisal/a:

Zanima me pa tole: gorčična semena imam (ker mi kalčki niso ratali) in bi jih dala za probo v gredo. Jih dam direkt ali raje še posejem v lonček, da bodo ratale sadike? Menda je pa potem tudi za jest kot mlada solata (listi in cvetki) - izkušnje? Hvala!

Direktna setev bi bila pametna. Ne vem, če se jedo kot mlade rastlinice, najbrž lahko, seme pa lahko uporabiš za izdelavo ženofa, recimo (ali za kalčke, morda ti bodo ti uspeli). pa dobra čebelja paša so rastline.

rimljanka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

16. apr 2014 8:36

V nedeljo sem gledala na televiziji Vrtnarka ,pravi da če imaš kislico v vrtu blizu boba in fižola pobere vse uši na sebe.Tudi da je liči-bodljikava rajčica rastlina hvatalica ki prikuplja zlatice tako da te ne grejo na krompir.

golubić

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

17. apr 2014 9:00

No bi prosila, če mi poveš kje se to oboje da dobit. Sem namreč začetnica v vrtnarjrnju in mi je vedno bolj všeč.

Sedaj, ko sem v penzionu imam res čas za vrt.

branka

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

17. apr 2014 14:19

bom poizkusila rimljanka in hvala.

 

lp 

tulipanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti