Moj vrt

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

14. mar 2014 8:11

Niso iz mojega vrta, so pa cez cesto, iz Krakovskega gozda - mocvirski tulipani:

Komaj teden nazaj je bilo tod vse pod vodo 

 

Nena-morje

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. mar 2014 11:23

Kako lepo. Sem jih že kdaj videla, pa nisem vedela, da se jim tako reče. V tem času je treba gledati tako z očmi, kot tudi s srcem, da vidiš vse te male cvetice, ki sploh niso razkošne, tako kot poletne, pa vendar te tako razveselijo, ker se z njimi najavlja nova rast in življenje.

kara

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

17. mar 2014 14:20

Danes sadim čebulo in bob na vrt. Vreme je prelepo in do nadaljnjega tudi takšno ostane. Saj ni prehitro,  ali?

yulchi

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

17. mar 2014 14:39

Imam vprašanje, če ima katera/kateri podobne težave (če se je o tem že pisalo prosim za link). Kako zaščitite zelenjavo pred srnami? Ne vem kaj jim je bilo lani    (invazija  ). Prejšnja leta smo imeli mir  pred njimi.

slivovi cmoki

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

17. mar 2014 16:21

Nič, samo zelo visoka ograja.

irena

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

17. mar 2014 16:32

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1658

Na tej strani št.9 pa še naprej je pisano o srnami in nogavicami.....

Sama sem začela to temo brati os začetka -ko imam čas,(trenutno sem na 31 strani in zraven imam zvezek in zapisujem ko preberam kaj koristnega-pride kot  kakšna knjiga o vrtu.

Sama imam to leto -bom imela 100 kvadratov vrta.Še ga urejam in načrt kaj kje posejati že imam tako da mi bo vse prav prišlo.Prej je imel mož svoj vrt (cca 35 kvadratov) jaz pa svojega zraven (tudi 35 kvadratov)

On je imel paradižnik.papriko .solato ,jagode ,kumare

Jaz čebulo.blitvo .grah,korenček,fižol,solato,korozo za kokice,papriko

To leto bo mož še naprej imel svoj vrt jaz bom svojega povečala,  do zdej imam že čebulo,česen,korenček.grah,solato in v hiši paprike 4 sorte,paradižnik,kolerabico.cvetačo

golubić

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. mar 2014 18:03

Moj vrt... je že skoraj preštihan. Sama štiham, sama grabim, sama uživam. Moja dva meščana mi pravita, kaj mi je tega treba. No, meščanka bo sadila zelišča, res pa je tudi da nima časa. Moj dragi pa pravi, da ima vrt na tržnici." Ima nas svakojakih ".

 

 

Ves dan sem bila na soncu in zdajle sem prijetno utrujena.

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. mar 2014 19:01

Naor, tudi jaz sem danes štihala. Sicer imamo majhen vrtiček in bi ga lahko verjetno celega v enem dnevu, pa si raje malo prišparam. Tudi jaz imam enega meščana, pravi, da ga vrt ne zanima, domača zelenjava mu pa čisto paše  ampak naj mu bo, jaz uživam na vrtu, komaj čakam, da se delo konkretno začne. Solata je že posejana (in pokrita), ostalo še čaka. S sejanjem in sajenjem pri nas ne hitimo, ker narava tako ali tako naredi svoje. V prihodnjih dneh bomo posejali tudi petršilj, nekaj sejančkov pa že imam tudi noter (rdečelistno baziliko, majaron, koriander, ostalo pa še ni pokukalo na plano).

JJ

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

18. mar 2014 15:06

Tudi meni že rastejo domače sadike: različni paradižniki, bazilika, por, paprika babura, zelena paprika, paradajz paprika, kodrasti peteršilj, por, koriander, koperc... pa še kaj bom zasejala...Glede na to, da smo ljubitelji kumaric in feferonov bo tudi to potrebno zasadit....

Upam, da v tem tednu končno dobimo vrt...Najbrž se ga ne splača več gnojiti s hlevskim gnojem ampak kar z bio peleti...Seveda pa ga bo potrebno urediti in tudi nabaviti orodja...

Drugače pa na mojem balkonu zaščiteno pred mačkami lepo poganja mlada čebula, tudi česen, solata pa je kar sama pognala iz zemlje od jeseni...

 

...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti