Moj vrt

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

7. jan 2014 22:53

Od idej bi jaz uporabila samo način sajenja in oblikovanja. Na primer sajenje v prerezano cev, kamenčke za popestritev male škarpice in podobno. Toliko cvetja, kot je na tistih slikah, meni ne bi moglo uspeti. Nimam potrebnega znanja, spretnosti in potrpljenja in denarja.  Še za tistih par rastlin, za katere bi rada, da mi lepo uspevajo, precej časa iščem primerno mesto. Mogoče bi bilo meni mesto všeč, pa rastlinam ne bi bilo.   

Katrca11

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

8. jan 2014 14:14

Katrca11 je napisal/a:

Slivovi cmoki, super ideje. Nekaj bi jih znalo pristati pri meni, če bo le čas. 



Katrca11

 

Katrca11, bo  šlo naproti idejam in boš našla čas, da bojo zaživivele pri tebi doma. Lp

slivovi cmoki

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

13. jan 2014 0:20

Oh, slivovi cmoki, že par dni prebiram tale tvoj odgovor, pa vedno bolj me na travo in med grede vleče. Hvala za prijazne besede in lep pozdrav! 

Katrca11

terezijslo  

član od: 13.1.2014

sporočila: 11

13. jan 2014 11:15

ne, nikakor še ni čas za na vrt. Zima še pride. se spomnim, kaj je bilo lani, ko smo že mislili, da je vsega konec, ko so bile določene grede že pripravljene na sejanje, potem smo pa imeli sneg še aprila. raje počakajte, razen morda kakšna dobra topla greda pride v poštev.

terezijslo

palčica14  

član od: 10.1.2014

sporočila: 3

18. jan 2014 21:03

Sama pa imam za prodaj nekaj letnikov revije GAIA.  Dolgo časa sem zgolj prebirale recepte, forume, itd., ko pa je sin, ki študira, in mu prav pride vsak evro, na bolhi ponudil naprodaj nekaj letnikov revije GAIA, pa sem si rekla, zakaj mu ne bi pomagala in jih ne bi ponudila naprodaj tudi jaz na - v za to - bolj primerni spletni strani. 

Prodam torej vse številke letnikov od l. 1996 do 2001 po ceni 8 evrov za letnik, kar je manj kot evro na številko. Edino, kar je še, bi moral kupec plačati poštnino, ker pa drugače se res ne splača.

Lep dan še naprej!

palčica14

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

27. jan 2014 11:22

Lansko leto mi je čajota pognala korenino že v februarju. Takrat sem rešila stvar tako, da sem kupila posodico za tulipane in jo dala vanjo ter do polovice zasula s prstjo in malo navlažila. Ko se je zunaj dovolj ogrelo, sem vse skuopaj zakopala v kup komposta in prsti. Kar dobro mi je  uspevala, čeprav ji je najprej voluhar požrl veliko korenin, ki so pognale skozi mrežo posode. Seveda je bil škodljivec po odkritju odstranjen.

Letos sem dala čajote (3 za vsak slučaj)v hladno temno klet, niso še  pognale korenin. Kako naj pravilno ukrepam tokrat, če bom opazila poganjke? Prosim za nasvet.

Katrca11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

27. jan 2014 11:26

Nedvomno boš tukaj dobila odgovor na tvoje vprašanje. Čeprav si kar primerno postopala že lani.

rimljanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

27. jan 2014 17:19

 Hvala!   

Katrca11

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

13. feb 2014 10:06

Čas je za vrtnarske plane. Razmišljam o dveh novih rastlinah: limonska trava in azuko fižol. Ali imate kakšne izkušnje s tema dvema rastlinama? Ali ste jih že gojili? Kakšne posebnosti glede vzgoje?

rdkapica

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

13. feb 2014 21:09

Mene pa zanima, a ima kdo berivko ali kakšno drugo "drobno solato" v hiši v koritih za rože? Sem iskala danes seme zimskega portulaka, a mi je v Kaliji rekla (ga ni imela niti ne poznala), da lahko isto poskusim z berivko, da jo ravno tako lahko strižem. Ponujala mi je tudi tržaški solatnik (se mi zdi, da se mu tako reče). Saj bi s tem lahko že začela, ko mi je zmanjkalo domačega radiča, ampak do prve domače solate z vrta je še lep čas, zgubiti pa tudi nimam kaj. Čez domačo solato je pač ni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti