Moj vrt

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

3. jul 2013 22:26

Meni pa pravi sestra naj fižol, na katerem so tudi uši poškropim z raztopljenim čilijem.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

 

Lp

Tanjika82

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

4. jul 2013 9:40

Dragi moji jaz sem tako žalostna...

 V rastlinjaku smo letos imeli okoli 40 sadik paradižnika in do prejšnjega tedna je biv tako lep in čvrst. v soboto pa je tašča pozabila odpret stranice in ga je vsega "požgalo" in po treh dneh sem ugotovila da ga je pokončala plesen in to naenkrat, očitno je imel dovolj vlage... No ja pravzaprav sem že nekaj dni prej opazila nekaj rjavih listov in jih vse odstranila in pošpricala paradižnik z bio pripravkom. Tako mi je hudo, ker bomo letos popolnoma brez paradižnika.  Morala sem se izpovedat...

Sem jezna in najraje bi vse vn zmetala.

lučica

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. jul 2013 10:06

lučica je napisal/a:

Dragi moji jaz sem tako žalostna...

 V rastlinjaku smo letos imeli okoli 40 sadik paradižnika in do prejšnjega tedna je biv tako lep in čvrst. v soboto pa je tašča pozabila odpret stranice in ga je vsega "požgalo" in po treh dneh sem ugotovila da ga je pokončala plesen in to naenkrat, očitno je imel dovolj vlage... No ja pravzaprav sem že nekaj dni prej opazila nekaj rjavih listov in jih vse odstranila in pošpricala paradižnik z bio pripravkom. Tako mi je hudo, ker bomo letos popolnoma brez paradižnika.  Morala sem se izpovedat...

Sem jezna in najraje bi vse vn zmetala.



lučica

 

Ne bodi žlostna, še manj jezna, se dogajajo veliko hujše stvari.

 

Jaz sem ravno te dni posadila nekaj novih rastlin kar iz zalistnikov, tistih  ki jih navadno odstranimo in zavržemo.To  delam vedno, v primeru da prvi pridelek ni najboljši ( bolezni, toča, vreme ) in tudi zato, da jih imam bolj pozno, ko je prva runda že mimo.

Imej jih v senci, zmerno zalivaj v kratkem času se okoreninijo

Ne bodo tako obilno rodili kot normalno vzgojene rastline,  ampak paradižnike boš zagotovo imela. Septembra namesto julija, morda še prej. Ampak bolje nekaj kot nič.

Jaz to prakticiram že leta in imam paradižnike do pozne jeseni.

lp lučka

kozamurnik

sporočila: 2311

5. jul 2013 8:30

Lučka, ali to pomeni da lahko še vedno  sama razmnožim paradižnik? Lahko poleg zalistnikov  tudi s stranskimi poganjki ?

Nikoli nisem še namreč slišala za ta način.

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. jul 2013 8:49

Kaj pa so stranski poganjki? Zalistniki so stranski poganjki, ki rastejo izza listov, ene sorte paradižnika so zelo nagnjene k temu, druge malo manj. Enim teh poganjkov sploh ne trgamo (balkonskim, povešavim, determinantnim,...).

Tukja lepo vidoiš zalistnike, enega drži v roki, drugi je na desni zgoraj. Večji kot so, bolj globoko (vsaj 10 cm, lahko več, naj bodo v vodi, če pride kak par listov v vodo, ga odreži) kot jih boš dala v vodo, več korenin bodo pognali in pozneje bolje rastli. In kozarec z vodo imej na toplem in svetlem, obleci ga v alu folijo, da bodo korenine v temi.

Veselo na delo! Pa sosede malo povprašaj za zalkistnike.

 

rimljanka

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

5. jul 2013 11:01

Rimljanka, jaz nič ne vidim... 

Sem včeraj upoštevala nasvet lučke52, vendar sem podtaknila dva stranska vršička, ki sta se mi zlomila.

No, zdaj pa ugotovim, da govorite o zalistnikih. Čeprav, po rimljankino, je to eno in isto.

Bom probala še to varianto z oblečenim kozarcem. 

Ker pa sem bila včeraj pridna, so vsi zalistniki končali na kompostu. 

Verjamem pa, da nebo potrebno dolgo čakati na nove...

Johanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. jul 2013 11:03

Johanna je napisal/a:

No, zdaj pa ugotovim, da govorite o zalistnikih. Čeprav, po rimljankino, je to eno in isto.

Vsi poganjki, ki izraščajo iz glavnega, so stranski poganjki, torej je zalistnik tudi.

rimljanka

branka171

sporočila: 218

7. jul 2013 22:35

lučica pojdi do kake vrtnarije in povprašaj če imajo še kaj flanc. Bo bolj pozen, a domač. Če si pa MB ali okoli, ti pa odstopim sadikečešnjevega, rumenega..

branka171

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

9. jul 2013 14:16

Moj prvi pridelek v življenju, balkonsko gojišče

Ne gledat paradižnikovih listov so že dolgo taki, on pa kar dela in dela, se moram pozanimat za ceno stojnic na tržnici

lp

 

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jul 2013 15:37

Ej, miška, ni čudno, da je ime te sorte paradižnika 100&1000. Ja, ima liste, kot, da bo vsak čas preminil, pa dela in dela in dela plodove........celo poltje. Pri meni cveti na polno, listi so (še) zeleni, plodovi pa tudi. Zori pa prvi sorte Maskotka, pa Yellow ribesoidees tudi, ta je res veliksoti ribezove kroglice.

Paprike pa tudi niso od muh, no. Lep pridelk bo, pa še po rožmarinu ti diši, vidim.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti