Moj vrt

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

26. maj 2013 19:56

Lisa hvala ti, to sem tudi jaz slišla pa baje isto velja za papriko ko začne delati plodove. Da pa to drži je dokaz naš sokrajan , papriko ima v travi, vendar  ima  bolj debele plodove kot mi vsi. Nekaj je že na tem. Se bom zadržala in čebule ne bom oplela. :) Se pa človek počuti bolje, če mu še kdo drug to pove :)

antonija7

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

27. maj 2013 9:43

Lunin koledar za 27 -  28 maj.

Pobiramo beluše, osipavamo krompir, sejemo gomoljst komarček, rdečo peso in zimski česen.

Žal nikjer ne najdem semena za zimski česen. 

Matjaž

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

27. maj 2013 10:37

Matjaž verjetno se hecaš ko navajaš, da sadiš zimski česen. Ta se namreč sadi tik pred zimo, konec oktobra, zato boš težko našel seme sedaj. Tudi za sajenje spomladanskega česna je že malo pozno. ;)

 

vikica

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

28. maj 2013 6:08

Hvala za odgovore bom poskusila drugače pa upam, da mi prezimi pa bo drugo leto še večje veselje.

Lep dan vsem skupaj:)

daja17

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

28. maj 2013 7:10

Vikica, Matjaž je napisal sejemo in da ne najde semena.

No, jaz pa počasi že obupavam nad vrtom. Vse stoji, se ne premakne niti za cm. Še solate nimam, pa sem jo sadila že pred mesecem dni. Prej jo bodo pojedli polži, kot bo zrasla. Ni toplote in resno razmišljam, da bom dala kopreno nazaj na grede. Fižol je prikukal iz zemlje, zgleda pa precej borno. Nekaj ga muči in se suši. Tudi kalil mi ni, kot bi moral.

Okrasne rastline so mi napadle uši, pa veter ne pojenja niti toliko, da bi jih poškropila. Joj....

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. maj 2013 7:17

Od kdaj pa sejemo semena česna? Mislim, da nikoli, vsaj ne navadni smrtniki, ki se ukvarjamo s pridelavo česna za hrano. Iz semen bi zrasla zrna, ki bi, mislim, da šele tretje leto dala glavico česna. Da o neizenačenosti glavic zaradi različnega genskega zapisa semen ne rečem nič.

No, saj ne rečem, če ima človek čas in veselje, potem se lahko loti tudi tega, zakaj pa ne?

rimljanka

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

28. maj 2013 9:02

Kara, imela sem "isti problem", kot ti. Nič ni rastlo nikamor zaradi mraza, zato sem v začetku prejšnjega tedna dala kopreno nazaj na rastline (razen na krompir, česen, čebulo) in napredek je očiten. V nedeljo med presledki dežja sem med čebulo presadila solato gentile, pa rdeč radič in zdaj sem tudi čebulo pokrila s kopreno. Držim pesti za lepo vreme!

Zaenkrat vse solidno uspeva, težave imam edino z ušmi na bobu, špinači in blitvi. Vse sem pošpricala z mešanico mleka in vode, pa posula s pepelom. Upam, da bo pomagalo.

matejaoz

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

28. maj 2013 14:31

Mateja tudi jaz bom storila tako, pa četudi je konec maja. Poleg mraza pri nas svoje doprinese še veter. Polomil mi je kumarice, bučke.  Ni kaj. Reševali bomo kar se da. Nisem še slišala, da pomaga zaper uši mleko?

Neka zadeva iz kopriv, to že, za pepel sem tudi že slišala,mleko pa ne ravno. Poročaj, če bo pomagalo.

kara

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. maj 2013 15:23

Pri nas smo včeraj pojedli prvo solato, pa tudi jagode imajo že nekaj plodov. Je pa res, da tudi pri nas (osrednja Slovenija) vse raste malo počasneje zaradi mraza in pomanjkanja svetlobe. Upajmo na lepše vreme

JJ

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

28. maj 2013 19:19

Mi na SV pa smo eno gredo solate že pojedli. Sem kupila flance solate gentile, jo naftikala konec aprila skupaj s čebulčki,  jo pokrila z kopreno  in je kar zrasla. Pa nisem nek ohh in sploh vrtnar, pa tudi toplote ni (sedim pri računalniku v debelih nogavicah in plišasti trenirki) pa kurimo že en teden zjutraj in zvečer. Še sama ne vem, verjetno sem ujela ravno tistih nekaj toplih dni. Sedaj vsak dan spremljal parpriko in paradajs pa nič od nič, flance vegetirajo.

lep pozdrav iz vetrovnega in hladnega  Prekmurja

sonce51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti