Moj vrt

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. sep 2009 19:53

dragička preživela brez kapi, poglejmo kaj se da iz tega naredit:

Uf, bo mogel zamenjat nevidni prt za vlečeno testo, neki se mi trga:

Ratalo je pa tole ( pa še buče je ostalo):

Dober tek  ( pa če imate buče rad ali pa ne ).

 

ežoj

neznan uporabnik

17. sep 2009 20:39

A mi lahko kdo pobriše tipkovnico? japaja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

17. sep 2009 20:41

Jaoooo, poglej ga ima "OKLAGIJU".

Bravo, bučnica... Poslušaj, kaj ne daš zraven skuto?

 

Pozdravček!

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

18. sep 2009 17:07

Lep pozdrav! Mene pa zanima, če je kdo letos imel na vrtu lečo? Ali ta stročnica sploh dobro uspeva pri nas (mislim na celinski del Slovenije)? V enem članku sem prebrala, da ni zahtevna in da bi uspevala pri nas, v drugem članku pa piše, da je bolj primerna za suha podnebja in ne za naše. Kakšne so pa vaše izkušnje? Kakšen je sploh pridelek oz. ali se jo sploh splača gojiti, glede na to, da cena leče v trgovini ni pretirano visoka? ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

18. sep 2009 21:33

Jaz ne sadim leče temveč sojo. Imam namreč precej peščeno njivico tako, da ne vem kaj saditi nanjo. Letos sem poiskusila z sojo in videti je odlično. Že lani sem je imela cca 1 kg. Nekaj smo je poiskusili, meni je boljša od fižola, ostalo pa sem posadila. Je popolnoma bio, ker ne potrebuje ničesar. Bom poročala, koliko je bom imela.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. sep 2009 6:16

Dobro jutro vsem, da ne bom odpirala nove teme: ali kdo ve -Rimljanka-,kaj imam ob robu vrta? Tale rastlina se mi je sama zasejala.Domnevam, da gre za granatno jabolko, ampak nisem prepricana. Ker bi jo morala presaditi , torej najti ustrezno mesto zanjo,bi rada vedela,ce imam prav?Morda je pa kaj drugega...? Zraven sta mi zrasli ce dve majceni Poncirus trifoliata, ampak te poznam... tale na sliki mi je pa uganka. Hvala! lp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

19. sep 2009 6:44

Lucka, precej slabo se vidi,ampak se mi zdi, da imaš kar prav. Poglej si fotke in primerjaj s tvojo rastlino.

Takole je videti mlad poganjek od blizu:   Poročaj, prosim.

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. sep 2009 20:48

A tisto tam gor je oklagija? Sem mislila, da je štil za ferenke.....

A je tista r........ (zakaj nihče noče tega napisat? Saj ni grda beseda )tudi grenka ali ni?

lp

cervus

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. sep 2009 19:24

Rimljanka,je granatno jabolko,je, sem preverila z vejico,ki sem jo sla danes iskat .Glede na to, da je zraslo iz semna, samo upam,da bo imelo tudi kako jabolko... Pa se nekaj: semena motovilca,ki sem jih dala za nekaj dni v zmrzovalnik, so po dobrih dveh tednih zelo lepo vzklila....,tako da ta nasvet preverjeno deluje... lp

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

22. sep 2009 7:39

letos imam tako lepe pelargonije, da jih ne bi rada vrgla na kompost, ampak bi jih pospravila za drugo leto. Ali mi lahko katera pove, kdaj in kako jih naj pripravim na zimo? (koliko naj porežem) Imam tudi begonije, ki mi še čudovito cvetijo. Tudi te čebulice se lahko shranijo, kajne? lp. baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti