17. maj 2011 9:02
Pozdravček
Zanima me če katera ve alim se še kje dobi košara (gajbica) s semeni gob,ki jih gojiš doma.Rada bi imela
šampinjone. Pa še zanima me kaj lahko posadiš med paradižnike?
Hvala.
urska79
17. maj 2011 9:02
Pozdravček
Zanima me če katera ve alim se še kje dobi košara (gajbica) s semeni gob,ki jih gojiš doma.Rada bi imela
šampinjone. Pa še zanima me kaj lahko posadiš med paradižnike?
Hvala.
urska79
17. maj 2011 9:09
Je to tista rjava solata? To solato tudi jaz odtrgujem in jo mešam k zeleni solati, da je bolj pisana.
Imam tudi jaz letos težave, tako kot Teka. V rastlinjaku sem posejala eno solato, ki mi sploh vzklila, zeleno papriko sem sejala in tudi ni vzklila, nato sem kupila enako seme drugega proizvajalca, pa spet nič. Sejala sem fižol, pred tem sem ga dva dni namakala v vodi, na gosto posejala, vzklile pa so mi 4 fižole...
No ostala zelenjava mi kar dobro raste, ampak ti malo veselja vzame, če ne rata...
lp
baška
17. maj 2011 12:48
Za gobe poglej tukaj:
med paradižnike pa se sadi bazilika.
Lisa
17. maj 2011 13:16
Miša Pušenjak ( ena kuharica ) pravi:
Spomladi prostor med rastlinami ( paradižnika ), ki je resnično velik, zapolnimo s setvijo solate berivke ali presadimo sadike solate. Avgusta je že dovolj odstranjenih spodnjih listov, zato lahko posejemo prvi motovilec ali špinačo.
Ob paradižniku lahko rastejo še bob, bučke, čebula, česen, cvetača, črna redkev, drobnjak, nizki fižol, petršil, por, radič, redkvica, sladka koruza, špargelj in zelena. Bazilika, ognjič,kapucinke, meta pa bodo preganjali bolezni in škodljivce, ter privabili opraševalce.
Slabi sosedje: grah, krompir, sladki komarček, zelje.
ežoj
17. maj 2011 13:48
Hvala za odgovore ,me pa zanima če vsi pokrivate paradižnike-jim naredite streho ?Jaz sem probala eno leto brez strehe lani pa s streho pa so mi ratali pod streho še prej črni kot pa sosedi ki ni imela pokritih .Kaj pa vi priporočate.?
Pa en pozdrav.
urska79
17. maj 2011 14:45
Jaz jih ne. Paradižnik postane črn od virusnih okužb ali pa od pomanjkanja kalcija, in ničesar od tega se ne da preprečiti s strehco. Pač pa od lani zakopavamo pod paradajze (takrat, ko jih sadimo) zdrobljene jajčne in polžje lupine, kar naj bi bila preventiva zoper pomanjkanje kalcija, občasno jih pa tudi špricamo z bordojsko brozgo (gašeno apno + bakreni sulfat), ki deluje kot fungicid (velja tudi za buče). In se glede pridelka zanašamo na kismet (usoda po arabsko) - kot vedno pravim, še sreča, da vsaj zaenkrat še nismo življenjsko odvisni od tega, kar pridelamo. lp, proxima
17. maj 2011 19:59
lupine???
jade
17. maj 2011 20:53
Streha nad paradižniki je koristna zaščita pred pogostnimi letnimi plohami, ker so suhe rastline manj dovzetne za okužbe. Lansko leto ne more biti merilo, ker se je zelo zgodaj - v večini krajev že sredi avgusta - pojavila megla. Pomembno je, da je pod streho dovolj kroženja zraka. Iz vseh 4 strani zaprt šotor je lahko celo bolj škodljiv, kot padavine.
Primerjava s sosedovimi paradižniki ni merodajna, ker bo redkokateri po pravici povedal, s čim vse jih je škropil - preventivno in kurativno.
Cila
18. maj 2011 6:33
@jade: ah, j***ga :))) v mislih sem imela polžje hišice, seveda prazne (jih vsako pomlad okrog vrta kar mrgoli). lp, proxima
18. maj 2011 6:43
proxima, povsem korekten je izraz "polžja lupina", polži so mehkužci z eno lupino, školjke z dvema. Hišica je pa ljudski izraz, ni strokoven.
rimljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Gosta korenčkova juha s Pure svedri in ingverjem
Jabolčne rožice