Moj vrt

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

12. avg 2012 20:11

Hedonist,so tole mogoče Black Krim?

Mislim da sem tudi sam nekje videl sadike te sorte..Kalia mogoče?

polarbear

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

12. avg 2012 23:45

Hedonist , nisi edini , ki je nasedel . Tudi jaz sem ga kupila , še dobro , da samo eno sadiko , ker sem bila firbčna , kako izgleda črn paradajz . Nisem ga še poskusila , sem tudi čakala , da bo potemnel , he , he 

Je zdrav , debel , a v primerjavi z ostalimi , ga je zelo malo .  Sadike so pa bile precej dražje od navadnih . Pri nas so ga prodajali v Kmetijski zadrugi .


 

manca51

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. avg 2012 8:43

Jaz vsako leto sadim sorto black russian (prvič sem kupila seme on-line, sedaj ga vzamem od najlepšega plodu). Seveda ni črn, je zelo temno bordo-rjave barve, plod velik in zelo, zelo okusen. Morda se rastlina ne šibi pod plodovi, ampak je tako dober, da brez njega ne moremo več. Sicer pa je sorta precej zdrava, neproblematična.

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

13. avg 2012 9:10

Si bo treba priti na jasno, da črni paradižniki niso črni, kot niso črne črne vrtnice, tulipani,......Imajo pa tak črnikast nadih, kar se lepo vidi na linku, kjer je zbir sort, ki so dosegljive na našem trgu, pa preverjene kvalitete tudi so. No, dosegljiva so semena. In zato ni treba misliti, da so vas v trgovini peljali žejne čez vodo. Je pač tako, da se da kar nekja informacij najti na netu, lepo v slovenščini, se ni treba truditi s katerim od tujih jezikov. Samo ne se potem jeziti, ko med ene 150 sortami, ki so dosegljive na preprost in cenosbvno dostopen način, ne boste moglji izbrati.

Da trgovine služijo uz novitetami, je jasno, obstajajo pa tudi druga pota, nekaj klikov stran od tukaj.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. avg 2012 14:20

Ne kolega Polarbear, nisem kupil v Kalii ampak v eni privat vrtnariji. Kako se imenuje ne vem, ker so mi tam rekli, da so letos testirali neko seme in da sloh ne vedo kako se bodo flance obnesel. Resnici na ljubo sem jih dobil zelo poceni, tako da se zaradi tega ne pritožujem.

Kolegica Lisa tudi moj je izjemno dober in plodov je malo pa niti niso ne vem kako veliki, prej majhni bi rekel. Tako, da jih bo še sadil.

Cenjena Rimljanka, v celoti ampka res v celoti se strinjam z vsem, kar si napisala :) Smo včasih pač nekoliko prepovršni, prehitri in šlampasti. In zaradi enega ali dveh sadik paradižnika se svet zagotovo ne bo ustavil, mar ne !?

hedonist

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

13. avg 2012 19:20

Moja današnja bera. Tudi pri nas ni črni paradižnik črn. So manjši, jih je pa dosti. Jemo jih že slab mesec, prav tako rumenega. Rdeči paradižnik je dozorel dosti kasneje.

Pa seveda prvi fizalis.

moj svet

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

14. avg 2012 7:59

Ponovno sem posadila endivijo in kolerabo ter sejala blitvo in katalonski radič.Preizkušeno prezimi na Štajerskem, hitro raste in je dobrega okusa.Tudi bitva prezimi, pomladi pa bo šla v cvet in bo treba sejati novo.

http://www.semenarna.si/podrobnosti-artikla-solatnice

 

jovita

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

17. avg 2012 16:41

Ali mogoče kdo od vas uporablja svoje seme od novozelandske špinače, kako ga poberete. Sem mislila vzeti nekaj semen pa so vsa zelena,  enega sem poskušala zmečkati z roko pa je zelo trdo. Nisem sigurna kakšnega moram pobrati, zdajle ko rastlina še raste ali kasneje ko začne odmiati.

mlg

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

17. avg 2012 19:17

Pusti rastlino do konca na gredi (da jo pobere mraz), takrat poberi seme, Kar cela tista trda, rogljata semena z osemenjem. Sicer se pa rada sama zaseje.

rimljanka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

17. avg 2012 21:46

Meni je pa danes ratalo, končno, kot prvo nafehtat moža, da mi je podaljšal vrt za eno gredo. K sreči je včeraj toliko dež padal, da se je zemlja malo zmehčala, ker je bilo vse zbito; sem se že pripravljala, da bom iz same ihte sama to delala:)). Končno sem pobrala čebulo. Posejala še eno rundo rdeče redkvice, solate (ameriška rjavka), za pokušino še eno rundo čebule, če bo ratala, pa motovilec in še enkrat grah. BOmo vidli.

Za drugo leto bi pa rada še vsaj eno gredo, za paradižnik. Pa jagode bi rada nekaj dala, ker jih imam letos v tegelcu. Mož pa že zavija z očmi pa še nič nisem rekla :D

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti