Moj vrt

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

13. apr 2011 14:13

Rosi brez skrbi, ne boš imela iluzij samo od te začimbe, je popolnoma v redu in zdrava, razen če si stručko, da znaš pravilno skup zmešat, pol pa znaš malo pisano gledat pa bit rahlo v rožcah lučica

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. apr 2011 17:07

Ja, saj, bom zmešala travco, pa tale pehtran, potem bom pa rosie

branka171

sporočila: 218

14. apr 2011 19:34

zdravo letos bi prvič posadila dolgo vigno. Če ima kdo kaj izkušenj z njo bi prosila, da napiše? branka171

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

15. apr 2011 10:27

katjushka je napisal/a:

Že lansko leto sem imela nagledane cevi za zalivanje, ki so naluknjane, katero potem razporediš po vrtu in po potrebi spustiš vodo za zalivanje/namakanje vrta. Sicer sem razmišljala, da bi kupila kar navadno cev, ki bi jo potem po svojih potrebah naluknjala, ampak ne vem kako se to kaj obnese. Ima kdo kakšne izkušnje?

katjushka
To sem videla pri eni gospe je cev kar sama naluknjala z vrtalnim strojem. Opažam pa da meni pridelki zelo lepo uspevajo čeprav redko zalivam,ker ko sonce najbolj pripeka imamo toliko dela z košnja da mi zjutraj časa zmanjka zvečer je pa prej tema preden do njive prilezem. kuharca37

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. apr 2011 11:00

kuharca37 je napisal/a:
katjushka je napisal/a:

Že lansko leto sem imela nagledane cevi za zalivanje, ki so naluknjane, katero potem razporediš po vrtu in po potrebi spustiš vodo za zalivanje/namakanje vrta. Sicer sem razmišljala, da bi kupila kar navadno cev, ki bi jo potem po svojih potrebah naluknjala, ampak ne vem kako se to kaj obnese. Ima kdo kakšne izkušnje?



katjushka



To sem videla pri eni gospe je cev kar sama naluknjala z vrtalnim strojem.
Opažam pa da meni pridelki zelo lepo uspevajo čeprav redko zalivam,ker ko sonce najbolj pripeka imamo toliko dela z košnja da mi zjutraj časa zmanjka zvečer je pa prej tema preden do njive prilezem.

kuharca37

 

No, nekaj takega sem tudi jaz razmišljala ....

 

Drugače pa nisem nek fanatik glede zalivanja, ampak če bi se ravno pojavila potreba ... pa predvsem takrat, ko smo na morju, ker lani se mi je zgodilo, da so rastlinice v tistih 14 dneh, ko nas ni bilo, skoraj preč prišle in jih potem nikakor nisem mogla več spraviti k sebi do te mere, da bi obrodile kot običajno ... Verjetno pa sosedi zvečer za nekaj minut ne bi bil problem odpreti pipe ... 

katjushka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. apr 2011 7:27

V zadnji stevilke moje vrtnarske revije pise, da je paradiznik ena redkih rastlin, ki ne potrebuje kolobarjenja, torej jo sadimo na isto mesto.Tudi na neki italijanski oddaji o vrtnarjenju sem to ze veckrat slisala, le da so tam omenjali obodobje petih let, sestih let. Zanima me, ce kdo to uposteva ? Tuda na slovenskih straneh so nasprotujoci podatki: http://www.kalia.si/sl/clanki/clanki/zelenjavni-v http://zeleniprsti.kavran.info/index.php?id=126 lp lučka

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

21. apr 2011 7:58

lucka52, pri nas že vsaj 10let sadimo paradižnik vedno na isto mesto (skopljemo kar globoko luknjo, rahlo pognojimo, na to malo zemlje in potem paradižnik), pa čisto vsako leto zelooo lepo rodi.

 

Lp,

Petya

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

21. apr 2011 8:22

branka 171 Lani sem za poizkušnjo posadila dolgo vigno. Okrog palice ki je namenjena za oporo paradajzu sem posadila 4 semena dolge vigne. V juliju, začetek avgusta sem pobirala kakih 40 cm dolge stroke. Po okusu so podobni stročjemu fižolu, prej so kuhani. V vročini in ob pridnem zalivanju je dolga vigna kar pridno rodila, deževnem obdobju se je njena rast ustavila. Z okusom dolge vigne zelo zadovoljna, velika prednost je tudi da je dolga vigna hitro kuhana. Pridelka bi pa bilo veliko več če bi na tisto mesto posadila kar rumen stročji fižol in letos bom storila prav tako. dzoana

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

22. apr 2011 18:44

Prvič šlišim za to ime prosim te, če malo več poveš o tem in kje dobiš seme. franciska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti