Moj vrt

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

29. apr 2015 8:15

Zanima me, koliko imate izkušenj z rozetasto solato, ki se samo obtrgava?

Lani sem posadila eno in se je super obnesla. Seveda ne vem, katere sorte je bila. Letos sem eno posadila že marca, jo sicer že obtrgavam, toda se mi zdi, da ni iste sorte kot lanska.

Zanima me torej, katera sorta rozetaste solate je najboljša za obtrgavanje?

Hvala za nasvet.

 

Veronika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. apr 2015 13:25

Uporaben je Hrastov list, meni najljubša je Canasta, ki se tudi lepo obtrguje, čeprav prvenstveno ni za ta namen. Tudi Ameriška rjavka je uporabna. Pravzaprav vsaka sorta, ki ne naredi glav in ne gre zlepa v cvet.

rimljanka

topsi  

član od: 3.6.2009

sporočila: 110

29. apr 2015 13:33

Tudi meni je najboljša Canasta. Sem jo lani kar dolgo imela, sem jo obtrgavala.

topsi

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

29. apr 2015 21:51

Hvala za odgovor.

Hrastov list mi ni znan, canasto pa poznam in že dobro raste.

Moram jutri na tržnici v LJ malo pogledat.

Se beremo!

 

Veronika

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

3. maj 2015 8:53

Ojla, prosim za nasvet, kako razkužiti zemljo v rastlinjaku, kjer je bil lani paradižnik in bo tudi letos, pa da ga nebo spet plesen. Rada bi razkužila brez kemije, če se le da.

 

buča

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. maj 2015 11:16

Težka bo. Edino, kar jaz poznam, da fliknejo mikroorganizmi brez kemije, je segrevanje okrog 100 stopinj C, še bolje malo nad. Ampak, po moje boš rastlinjak težko stlačla v pečico ali kamorkoli že. Lahko pa vzameš brener, pa požgeš. Zamudno. Metalec plamenov bi se bolje obnesel - predvsem hitreje.  Poleg tega, razkuževanje ne izbira - pocrka ti vse, kar v zemlji je - ogromno mičkenih pupkov, ki pomagajo rastlinam, da zrastejo. Torej, razkuževanje - hja, nož na obe strani, bi jaz rekla. Naši predniki so poznali kolosalno reč, ki so ji rekli kolobarjenje.

lp

cervus

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

4. maj 2015 8:56

To pomeni nič, oziroma kar bo pa bo. Rastlinjak je bolj majhen in v njem imam sedaj solato in v kratkem se ji pridruži še paradižnik in kakšna paprika. Tako da nemorem kolobariti. Vsako tretje leto pa ga prestavim na drug del vrta. Morda pa Rimljanka pozna kaksno eko rešitev?

buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. maj 2015 9:33

Ni je, je najkrajši odgovor, vse ostalo je povedala elaphus.

rimljanka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. maj 2015 11:00

Ma kaj so teli setveni koledarji čudni... sem šla na vrt poflancat solato, ker sem v tistem mojem v kuhinji imela označeno, da je danes do 13 ure za to dobro... sem sedela na klopci ob vrtu in bila tako zadovoljna...

pridem noter, prav nič se mi še ne mudi, vsedem se v mojo malo sobico, pred računalnik in tam na steni imam tudi obešen en koledar, ki ga največkrat spregledam... na njem označujemo, kdaj pri nas kante odvažajo, kdaj gremo k kakšnemu doktorju, kdaj nam zapadejo položnice v plačilo... in zdaj ga gledam... danes do šestih zjutraj je bilo dobro za podtalne plodove, od tu naprej za cvetje in oljnice, da bi bilo dobro za listnate rastline. o tem nič ne govori... Kaj pa vi pravite???

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. maj 2015 11:25

drži se koledarja M. Thun - ta naj bi bil pravi za naše konce

Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti