Moj vrt

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

17. mar 2015 17:24

terlikar 1, želim ti veliko užitkov pri vrtnarjenju. Ali te smem vprašati, ali si peteršilj in korenje sejala v toplo gredo? Sama vrtnarim že preko 40 let, pa še nikoli nisem sejala peteršilja in korenja na prosto v hladno zemljo. No že, če se spomnim mojih začetkov, vendar ni bilo uspeha. Če se bo sončno vreme nadaljevalo in bo zemlja dosegla saj 8 oC bom zasadila krompir, bob in grah itd. Pa lep pozdrav. milja44

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

17. mar 2015 18:09

Nisem sejala v toplo gredo, ampak glede na to da sem doma v spodnji vipavski dolini mislim da niti ni potrebe( je zemlja že kar topla, pa tudi h sosedom sem malo pošpegala). Bernarda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

17. mar 2015 18:32

golubić je napisal/a:
Zanima me ali se domače sadike dognojujejo -posejala sem paprike in paradižnike v plantella bio start,presadila v univerzalno .Če jih dognojujete s katerim gnojilom ?Hvalagolubić
Nikar mladih rastlin ne dognojuj, ker bodo zdivjale, pa je še 2 meseca do sajenja na vrt. V univerzalni prsti je dovolj hranil za tako mlade in majhne rastline. Le, če bodo postajale svetlejše zelene, jih malo dognoji. Pa to bo šele čez kak mesec dni, bi rekla. Pa še takrat rahlo, je bolje, da so sadike manjše in bolj utrjene. In vsak dan jih božaj (ne šalim se), z roko pojdi čez nje, da se bodo premikale, kot bi pihal veter, s tem se utrjujejo in njihova stebla postajajo bolj močna. Pa škrto jih zalivaj, šele, ko bo prst ob robu lončka malo odstopila od stene, pa še takrat malo. Idealno je, če jih lahko zalivaš od spodaj, ker s tem pospešuješ rast korenin v globino. rimljanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

18. mar 2015 21:24

Bambusove palice za oporo na primer fižolu kakšne imate izkušnje in koliko sezon zdržijo. Prosila bi za vaše mnenjenje.

martina

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

19. mar 2015 6:53

rimljanka hvala za odgovor

sem prebrala da je dobro jih božati in to delam vsak dan ,tudi mož jih občasno -te bodo utrjene 

mislim pa da jih preveč zalivam-bom zmanjšala 

golubić

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

19. mar 2015 6:55

megi je napisal/a:

Bambusove palice za oporo na primer fižolu kakšne imate izkušnje in koliko sezon zdržijo. Prosila bi za vaše mnenjenje.

Palice so zelo gladke. Če jih postaviš po 3 v piramido, je bolje, ali, če jih oviješ s kakšno vrvico. Če je zemlja zelo vlažna, začnejo že 2. ali 3. leto trohneti tam, kjer so v tleh.

rimljanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

19. mar 2015 12:31

Rimljanka hvala za odgovor. Na gladkost palic nisem pomislila.

martina

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. mar 2015 9:40

Kako se boste letos lotili polžev? Po nočnem deževju stopim ven in me je skoraj kap. Terasa, tlakovci... vse polno mladih polžev, kakšen cm dolgi, še čisto tanki. Nekaj jih je lezlo celo po fasadi. Pobrala sem jih- preko 100!

Pogledam travo- groza! Na vsaka 2 cm en polž. O vrtu ne bi zgubljala besed- na vsaki (lanski) redkvici, ki sem jo izpulila, se je držal vsaj eden. Golazen je preživela zimo

Tokrat resno razmišljam o indijskih tekačicah, ampak ne vem, kam bi jih dala čez noč...

Me je minila vsa volja do vrtičkanja. Nekaj polžev se je prebilo celo v dvignjeno gredo, precej sem jih pobrala s stene grede.

čoko

Palačinkarica  

član od: 10.7.2014

sporočila: 7

26. mar 2015 16:01

Pozdravljene vrtičkarice, vrtičkarji. Tudi sama imam vrt, in sicer kaka štiri leta, odkar smo v svoji hiši. Težava pa je v tem, da se v teh štirih letih težka, glinena zemlja ni še prav nič izboljšala. Vrtnine sicer uspevajo kar dobro, težava pa je v tem, da imam tudi sedaj, ko imam gredice že pripravljene, po vrhu ogromne grude, ki se jih sploh ne da razbiti. Ali se da težavo rešiti na hiter način ali zemlja pač potrebuje le še več časa?

 

lp, Janja

Palačinkarica

anibas1  

član od: 30.8.2008

sporočila: 43

27. mar 2015 7:16

čoko je napisal/a:

Kako se boste letos lotili polžev? Po nočnem deževju stopim ven in me je skoraj kap. Terasa, tlakovci... vse polno mladih polžev, kakšen cm dolgi, še čisto tanki. Nekaj jih je lezlo celo po fasadi. Pobrala sem jih- preko 100!

Pogledam travo- groza! Na vsaka 2 cm en polž. O vrtu ne bi zgubljala besed- na vsaki (lanski) redkvici, ki sem jo izpulila, se je držal vsaj eden. Golazen je preživela zimo

Tokrat resno razmišljam o indijskih tekačicah, ampak ne vem, kam bi jih dala čez noč...

Me je minila vsa volja do vrtičkanja. Nekaj polžev se je prebilo celo v dvignjeno gredo, precej sem jih pobrala s stene grede.



čoko

Jeseni sem po trati nasula apno ker je  zemlja precej kisla. Na grede ki so prazne smo raztrosli lesni pepel iz kamina.

Odkar sadim na vrtu česen in čebulo  opažam da imam precej manj polžev. 

 

 

 

 

 

 

 

anibas1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti