Moj vrt

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. maj 2014 17:59

Pecilni uporabljate v vodi ali v mleku?

Tudi pri nas je uši za znoret, ampak s polži se ne morejo primerjat. Niti ene sadike solate niso pustili, čez Ferramol se neprizadeto plazijo, jaz sem nehala šteti pri 50... pa imam 6 m2 vrta!

čoko

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

30. maj 2014 18:07

Pecilnim samo posujem po rastlini, kot da bi prašek uporabljala. 

SMARTY1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

30. maj 2014 20:20

Jaz sem ravnokar z vrta in ko sem spulila prve redkvice in   je bil pod njimi kapitalni rdeč polž. Ojoj...Sem pa včeraj zjutraj pobrala polže in jih prelila z vročim kropom. Zvečer sem tekočino polila po kritičnih mestih, polže pa na kompost. Danes zjutraj nisem našla nič polžev. Mešanico od zvečer sem danes spet zjutraj polila in evo le en polž se je skrival pod redkvicami. Meni je to sicer zelo zelo neprijetno, ampak kakor piše v nasvetih je učinkovitǒ. Sem se pa danes skoraj pobruhala, kako je to smrdelo ...

Bolj me skrbi ali imam bramorja ali voluharja, v dveh dneh že dve obžrti korenini... Kaj lahko storim?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

30. maj 2014 22:39

Polže na kompost?

minka2

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

31. maj 2014 16:24

Skuhane je dala na kompost.

Uly

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

31. maj 2014 16:53

Tak nasvet sem prebrala za eko vrtnarjenje. Lahko le rečem, da že dva dni ni ňovih in priporočam tudi ostalim, da to preizkusijo. Je pa zelo neprijetno, sploh čistit tisto posodo. 

Včeraj zvečer prve redkvice iz vrta in rukola.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

1. jun 2014 9:41

Tudi na mojem nizkem fižolu so uši ,sem dala koprive v vodo  in jih imela 24 ur,

včeraj sem pošpricala na nekaterih tudi oprala z roko.

Kooooliiiko mravelj je še bilo zraven!!!

Imam jih tudi na jagodah,na gredixo sem najprej dala črno folijo naredila luknjo in posadila jagode zdej pa vidim da imam mravje ki nosijo zemljo po stelih -listih jagod .

Kaj bi bilo dobro ,kako se rešiti mavljeh?

golubić

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

1. jun 2014 10:50

Jaz sem v Hoferju kupila past za mravlje. Dala sem jo ob jagode, sem pa tudi okoli gredic posula sodo bikarbono in cimet. Moram reči, da jih je bistveno manj.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

2. jun 2014 13:45

Takole po enem mesecu izgleda na mojem vrtu- počasi počasi napreduje

 Na mojem vrtu je posajeno:

- brstični ohrovt, glavnati ohrovt, rdeče zelje (zgodnje in pozno), koničasto zelje, varadžinsko zelje (zgodnje in pozno)

- krompir ( bo pozen, posajen sredi maja)

- nizki stročji fižol za zrnje, nizki fižol stročji rumen, grah, rdeča, rumena in bela čebula in prekmurski luk

- korenje rumeno, oranžno, kolerabice nadzemne, podzemne, brokoli, cvetača,blitva, špinača, česen, rdeča pesa, melancani, paprika  babura, paradajz paprika,zelena paprika, rdeča koničasta paprika, različne vrste paradižnikov, kumare za vlaganje, solatne kumare, bučke, jagode, lubenice, melone, por poletni, posejan že zimski za sadike, črna redkev, komarček

- berivka, posejala sem še par različnih solat, solata gentile, ledenka, ena zelena, ena bolj skodrana krhka za liste trgat, radič glavnati, radič za rezanje, rukola, redkvice

- mete več vrst, melisa, rožmarin, pelin, žajbelj,origano, timijan, majaron, šetraj, koriander, stebelna zelena, gomoljna zelena, luštrek, zeleni peteršilj, peteršilj s korenino,kodrasti peteršilj, kamilica, kreša, drobnjak

- pa nekaj rož- kapucinke, tagetas, ene dve, ki cvetita modro - sem jih dobila, šrniclji,lilije, ....

Torej dela je bilo veliko, le sedaj naj pridno raste....

 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi




Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 02. 2014 15:34

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12864

2. jun 2014 13:59

Pohvalno Trixi,zelo lep in velik vrt,se vidi da si vložila veliko veselja in truda,vse ti raste, čestitke,pa kako lepo obdelano,nikjer nobenega plevela,se vidi da delaš z ljubeznijo.



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 02. 2014 14:02

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti