Moj vrt

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

11. maj 2014 10:17

Oreo je napisal/a:

a jo pol kr skup z zemljo prekoplješ naslednje leto?



Oreo

Seveda.

andreja m

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

11. maj 2014 17:30

Moje prve letošnje kumare...oziroma moževe,toliko se trudi okoli njih ,da bo kmalu vsaka svoje ime dobila 

Vrtejbenka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

11. maj 2014 20:01

Na našem koncu po stari tradiciji raztresejo par prikolic slame (ponekod tudi perje) na dvorišče, okoli dvorišča, celo na dovoz in na cesto tisti družini,  pri kateri se rodi otrok, ali če se kdo poroči.  Ni fajn, saj mora družina kar nekaj časa pucat tisto slamo stran, saj ti sega vsaj do kolen. Slama in perje ponazarjata denar, zato prireditelji tega dogodka zares poskrbijo, da jo je dovolj na dvorišču. 

yulchi

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

11. maj 2014 22:38

Kako se pa spravite v boj proti mramorju?

ninkica

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. maj 2014 9:48

yulchi je napisal/a:

Na našem koncu po stari tradiciji raztresejo par prikolic slame (ponekod tudi perje) na dvorišče, okoli dvorišča, celo na dovoz in na cesto tisti družini,  pri kateri se rodi otrok, ali če se kdo poroči.  Ni fajn, saj mora družina kar nekaj časa pucat tisto slamo stran, saj ti sega vsaj do kolen. Slama in perje ponazarjata denar, zato prireditelji tega dogodka zares poskrbijo, da jo je dovolj na dvorišču. 



yulchi

 

OK, zdaj mi je že bolj jasno

Pri nas ni te tradicije, nisem še nikjer zasledila.

čoko

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

12. maj 2014 11:42

Društvo Ajda Domžale prodaja slamo za zastirko.

Ninkica, najbrž si mislila bramorja. V luknjo vliješ olje in zatem vodo in počakaš, da zleze ven in ga z motiko uničiš. 

So pa najbrž še drugi načini. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

13. maj 2014 6:08

Golubič prosim sporoči, če bo listje o bezga kaj pomagalo proti polžem - pri nas jih je letos toliko, da sama ne vem kaj bi, s kemijo pa ne bi rada zaradi psa in muc. Imamo rdeče polže (te že kar nekaj let), nekoliko bolj vitke in dolge temno sive do črne polže, pa te  majhne solatne polžke, opažam pa tudi tiste velike s hišo.

Kot skoraj vsako leto me tudi letos muči rumenenje listov petršilja. Petršilj je lepo sklalil in zrastel tam cca 5 cm. Ko sem pred kakšnimi tremi tedni ali mogoče mesecem opazila, da je malo preveč rumenkasto zelene barve (bil je še zelo majhne 1-2 cm velik) sem ga takoj zalila s foliarnim gnojilom (istim kot lani, ko sem ga na tak način rešila). Izgledalo je bolje, potem pa je bilo konec prejšnjega tedna spet vse rumeno, pa tudi listi so bili uveli, kot bi ga zadela kap. V semenarni so mi svetovali zalivanje s pripravki železa. V soboto sem ga lepo oplela, dosejala kjer je bil redkejši še malo semena in zalila s pripravkom železa. Sedaj čakam pa da vidim kaj bo. Je pa lepo sejan v dve vrsti, na drugo mesto kot lani, zemlja je pognojena. Ali ima še katera izmed vas tak problem in kako ga rešite. Jaz si namreč ne predstavljam vrta brez petršilja, ki ga v naših krajih, če ni res hude zime lahko nabiramo na vrtu celo leto. Naj povem še to, da je porumenel tudi petršilj, ki raste na drugi gredi še od lani, vendar mislim, da zato, ker je pognal že cvetna stebla in bo kmalu zacvetel. Sejem pa sorto domači listnik.

l.p.

tedyka

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

13. maj 2014 7:08

Je mogoce komu znano, kje se dobijo sadike navadnega rakitnika?

lp Nena

 

Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti