Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. okt 2013 17:09

Seveda.

rimljanka

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

11. okt 2013 10:44

Pozdravljeni!

Tam nekje konec novembra bom dobila svoj vrt. Zanima me kaj še lahko tisti čas posadim oz posejem v vrt. Je kaj takega kar bi si sedaj še lahko vzgojila in potem posadila v vrt.

 

hvala za vaše odgovore

 

lp

sančy

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

11. okt 2013 21:05

Ja Sančy, kje pa bo ta vrt, na Primorskem ali na Gorenjskem, na ravnini ali na pobočju, v senci ali na sončni legi, kakšna je prst- peščena ali ilovnata,   koliko bo velik, kot greda ali  kot manjša njiva za krompir,   ali boš imela tudi sadje in grmovnice? 

Strokovnjaki bodo verjetno rabili  vsaj te podatke, da ti odgovorijo. Jaz nisem strokovnjak in pri nas na Gorenjskem bi novembra naredila kvečjemu praho na gredi (grobo lopatanje, da zemlja premrzne in se kepe razpustijo) , ostalo pa naj spi do pomladi. 

Naj ti lepo uspeva! 

Katrca11

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

12. okt 2013 19:13

Katera je to rastlina in kako bi se je lahko znebila ?Raste za našo hišo ,toliko hitro da to sploh ni normalno .

Pokosila  sem jo po 5-7 x in najprej je ona zrasla zdej bi na tej njivi naredila vrt .Poskusila sem jo dati izpulila in pustila v enem škafu in čez pet dni je spet začela rasti-v škafu.

golubić

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

12. okt 2013 19:50

To bi lahko bil japonski dresnik. Ali ima stebla podobna bambusu? Japonski dresnik je zelo invazivna rastlina. Na internetu tudi dobiš napotke, kako ga izkoreninimo. Mislim, da ga porežejo in korenine pokrijejo z debelim polivinilom za nekaj mesecev.

minka2

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. okt 2013 19:51

Japonski dresnik - invazivka, ne na kvadrat, ampak na deseto potenco. Grozno težko, če ne nemogoče, jo je izkoreniniti (če koreniko al kaj ma že v zemlji) razsekaš ali razdrobiš, bo iz vsakega delca pognala nova rastlina . Poskusi tako, da jo pokriješ s črno folijo, pa redno režeš spodaj. Morda jo boš izčrpala.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. okt 2013 19:52

Evo, je bila minka2 za en čink hitrejša

lp

cervus

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

12. okt 2013 20:46

Hvala minka2,elaphus za ime rastline

elaphus res je vse kar si napisala -iz čisto majhne koreninice se razvije nova ,celo leto smo jo imeli pokrito z cerado .leto pred tem z velikimi kosi iverala pa ni pomagalo ne vem kaj nam še preostane .Bom še poskusila ročno korenino eno za drugo dajat stran-v peč drugače bo spet pognala.

Samo ko je tega toooliko ,začela je rasti na manjši površini zdej se je razširila na cca 9 m2

golubić

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

12. okt 2013 22:28

Preostane ti vsakotedenska košnja, ampak res, ko požene 5 cm, pokosi, pa spet ins pet in spet, in spet........

rimljanka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

13. okt 2013 23:15

Baje se ob vztrajnosti iztroši. V Lj zdaj poskušajo s puljenjem (verjetno je res najbolje vse populjeno zažgat) in prekrivanjem s temno folijo, kar naj bi se do zdaj izkazalo za najučinkovitejše. Sicer pa, če ste pozorni, se grozljivo razrašča ob avtocestah in zapuščenih zemljiščih in ljudje se res ne zavedajo, kakšna velika nadloga je. V Ce se razrašča kot nor. Pred parimi meseci je bila na Valu 202 oddaja, da je npr. V Veliki Britaniji zadeva že tako daleč, da so parcele, kjer je jap. dresnik, vredne manj, kot bi bile sicer, izračunano imajo, koliko gospodarske škode povzroča ipd. Pri nas pa nič, čakajo, ne vem, kaj. Ne ustavi ga asfalt ne beton. In ironija - menda je pa ful zdravilen (poudarek na menda, ker se ne spomnim vira).

Se splača poslušat: http://www.val202.si/2013/07/reakcija-japonski-dre

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti