Moj vrt

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

20. maj 2013 21:42

Meni letos lepo cvetijo jagode - na češnji.  Sprazniti sem morala gredico z jagodami, pa jih je mož posadil v posode za obešanke. Imava mlado češnjo, ki je zelo lepa na pogled, češenj pa še nobeno leto ni bilo. Še lanske štiri rdeče plodove mi je  kos pohrustal.

Tako so zdaj posode z jagodami obešene na češnjeve veje in jim izgleda kar paše. Letos bo to drvesce imelo rdeče plodove, če ne bo češenj, bodo pa jagode.

Katrca11

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

21. maj 2013 0:06

Kako se rešiti bramorja na vrtu? Požrl mi je že skoraj polovico sadik, mladi poganjki pa kar zginjajo. Probala sem že z lončki - neuspešno, z milnico - uničila sem mlado zelenjavo..
Kaj predlagate,da preženem tega zelo zelo hudobnega vrtnega požeruha?

panga
Če ne gre drugače, probaj še s tem: www.metrob.si%2Fwp-content%2Fuploa" target="_blank">http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&

 

Hvala za nasvet. 

Miša Pušenjak v svoji knjigi tudi priporoča to stvar, vendar je pri nas še zelo neznana. Mislim, da sem letos že zamudila, drugo leto pa bom  gotovo sprobala. Sedaj so že tamlade, na katere pa ne vpliva. Tako pravijo. 

Sem že kontaktirala  Z Metrob-om in drugo leto me bodo pravočasno obvestili in poslali paket. Adijo bramorji!!!

Panga

panga

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. maj 2013 7:21

Katrca11 je napisal/a:

Meni letos lepo cvetijo jagode - na češnji.  Sprazniti sem morala gredico z jagodami, pa jih je mož posadil v posode za obešanke. Imava mlado češnjo, ki je zelo lepa na pogled, češenj pa še nobeno leto ni bilo. Še lanske štiri rdeče plodove mi je  kos pohrustal.

Tako so zdaj posode z jagodami obešene na češnjeve veje in jim izgleda kar paše. Letos bo to drvesce imelo rdeče plodove, če ne bo češenj, bodo pa jagode.



Katrca11

 

Katrca, super ideja. Najprej nisem razumela prvega stavka, sem že mislila, da se je čepnji malo utrgalo in je rodila jagode

Včeraj sem presadila še nekaj solate.  Tista, ki sem jo presadila 10 dni nazaj, je zaradi mraza malo pordečila, ampak dela nove listke, tako da je očitno vse ok. Zdaj je pa spet tak mraz napovedan, da sploh ne vem, če bo kaj rastlo... Jagode, ki sem jih posadila prav tako pred desetimi dnevi pa so naredile plodove. Proti koncu tedna jih še pognojim, potem pa naj rastejoooo

JJ

branka171

sporočila: 218

22. maj 2013 17:20

Prosim pomagajte, ker ne vem kaj se dogaja na mojem vrtu.Flance paprike padajo kot za stavo- vsak dan ena.Če bo šlo tako naprej bom kmalu brez. Pod njo ni bilo luknje od voluharja, ves vrt je nekam čudno rahlo "prerit". Privzdignjen.Izginil je fižol-seme. Je kriv bramor, voluhar, kaj drugega? Bramorja še nikoli nisem imela.

branka171

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

22. maj 2013 17:50

Padajol brez koprenin ali kako? Lahko pripneš kakšno fotografijo? Takole je premalo podatkov, da bi ti kdorkoli z gotovostjo odgovoril.

Če bramorjev še nisi imela, ni rečeno, da jih nimaš zdaj. Kaj pa miši? Fižol je lahko tudi zgnil,m če je zmelja mrzla in mokra.

rimljanka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

22. maj 2013 19:41

Poglej če imajo paprike še koreninice,če jih imajo in praviš, da imaš ves vrt rahlo prerit, imaš lahko krta. če bi bil voluhar, bi našla luknje in rove-ne vem.

anibas

branka171

sporočila: 218

22. maj 2013 19:48

Sliko ? ( bi pa ne znam). Korenine so, manjkajo drobne koreninice. Gljivične okužbe ni videti. Steblo je zdravo.Fižole ni v zemlji, vsaj videt ni niti olupa. Zemlja mislim, da ni prehladna- Mb.Tudi dežja ni bilo tolikpo. Gnojila nisem z svežim gnojem. Uporabljam samo dobro predelan in presejan star kompost.Zemlja je bolj ilovnata, vrt je bil lani jeseni posejan z belo gorjušico in " obdelan" za zaščito pred strunami.Miši? lahko . In kako naj se jih rešim? Mačka ne pride v poštev . Smo na samem , tik ob gozdu. Srna ne pride čez ograjo.

branka171

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

22. maj 2013 19:52

Vzemi eno ali dve papriki in pojdi vprašat v Kalio, na oddelek s škropivi, msilim, da imajo ob določenih dnevih (in urah) svetovanje.

rimljanka

branka171

sporočila: 218

22. maj 2013 21:30

ja verjetno bo to najbolje,hvala

branka171

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

23. maj 2013 9:39

Živjo

Bom kar tukaj vprašala, upam da bo vredu?

Zanima me ali imate kaj izkušen z gojenjem adnskih jagod. Sem letos kupila seme od Ljubljanskih semenaren in sem posejala tako kot piše na vrečki. Sedaj sem pa zasledila da naj bi se andske jagode sejalo ža začetek januarja in da naj bi se goljile v posodah...

Zanima me če imate kakšne izkušnje z to "eksotično" rastlino?

Vesela bi bilo vsakršnih informacij

Hvala in lep pozdrav vsem.

daja17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti