Moj vrt

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. maj 2009 22:48

To z mlekom preverjeno deluje.Zalijem tudi čebulo in česen, pa do letos se mi je vse izšlo. Zgleda, da čebulna muha ne mara mleka. lp Vesna

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. maj 2009 0:00

anja27 je napisal/a:

Ali imate tudi vi letos manj rdečih polžov oz. skoraj nič?

Ja, pa res, sem mislila, da je moja zasluga, ker sem jih lani tako vneto pobirala...

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

26. maj 2009 5:56

No, čigava zasluga je potemtakem, da jih pri nas še nikoli ni bilo, rdečih polžev.....

rimljanka - zasebno mnenje

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8756

26. maj 2009 6:19

Potem bomo zrihtali in ti jih prinesli, če jih pa še nikdar niste imeli. 

 

Pozdravček!

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

26. maj 2009 8:05

Polžev je sigurno manj, sem pa na vrtu opazila kar nekaj velikih žab "krapanc", kar je super. Mogoče je polžev manj po zaslugi žab ali pa jih je manj nasploh. Pri nas jih je le še za vzorec, tu pa tam vidiš kakšnega, pa še to je majhen.

Reca, hvala za namig za škropljenje čebulčka in ostalih vrtnin z mlekom. Super! V čem je res finta tega mleka, da pomaga?

Anja

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

26. maj 2009 15:19

kako pa kaj odganjate krta? sama sem kupila ene bele kroglice v semenarni,(cca 9€) daš jih v rove in evo krtin ni več. A se je preselil drugam, v jagode, kar pa mi ni preveč všeč, kroglice sem sicer dala tudi tam. anitram1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

26. maj 2009 15:25

anitram1 je napisal/a:
kako pa kaj odganjate krta? anitram1

Zkaj bi ga? Krt je žužkojed, torej kot krastače (po tvoje krapance)..... Bodi vesela, da ga imaš na vrtu. In pravijo, da se ne marata z voluharjem...... še en razlog za krta v vrtu. Edina nevšečnost so krtine......

Ampak, jaz ga (krta) ne zamenjam za bramorje, polže,.....in še voluharja za povrh. 

rimljanka - zasebno mnenje

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. maj 2009 15:33

Ežoj, zakaj pa ne prideš še mojega vrta poslikat

 

MM

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. maj 2009 15:54

Joj Ežoj, kako ti je pa uspelo, da si se pritihotapil. Drugič lahko ostaneš malo dlje in se poigraš s plevelom. Kako deluje mleko na čebulo se mi niti ne sanja in s tem se ne obremenjujem. Važno mi je, da ni muhe. In še to: Na travniku ob vrtu sem našla dva mrtva krta. Po mojem jih je naša mačkona.Očitno je delal mačji nagon. Pojedla jih ni, ker ima mačje hrane na pretek. Tudi ko ujame miško jo pokaže, poje jo pa ne. Meni sicer to ni prav všeč, pa kaj hočemo. No poleg krta in mišk se je spravila tudi na slepce in kuščarje. Slednjemu je odgriznila rep, ostalo pa so nadaljevale mravlje. Zdaj jim delava skalinjak, da se bodo imeli kam skrit. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. maj 2009 17:15

E pa mm, ti mi pa daš del. Vsedem se v avto in pravac metropola, pa še mal naprej in smo na " licu mesta ".

Evo, prvi posnetek:

na sliki ja videti dve vrsti mona liza potatos proximus, zadaj dve vrsti potatos primora proximus, pa ena vrsta desire proximus. Še ena slika:

Tukaj naj bi bil kifličarikus proximus, pa nekam ti slabo kali, no, menda bo.

Za tole sliko pa nisem ziher a je s tvojega vrta ali pa sem kaj zamešal:

Spredaj je videti meto frinus jordanikus, levo pelin romanorum ( rimski ), zadaj žajbelj romanorum, in desno pehtranus domestica, bolj zadaj luštrekus domestica ( se opravičujem, da vas morim s strokovnim vokabularijem, drugega ne poznam, saj veste,  mi strokovnjaki........, matr, pišem učeno skor kot my dear lady frend ).

Eto mm, saj pri tebi še ni nič, ko bo mal zrastlo..........

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti