8. jul 2019 13:15
Baje jim smrdi praprot, bezgovo listje. So se pa tk razpasli. Jaz uporabljam poleg kar tudi kemijo. Ne gre drugače. Žagovina jih pika, jajčne lupine.
8. jul 2019 13:15
Baje jim smrdi praprot, bezgovo listje. So se pa tk razpasli. Jaz uporabljam poleg kar tudi kemijo. Ne gre drugače. Žagovina jih pika, jajčne lupine.
8. jul 2019 14:33
Za zasaditev na mejo vrta je najboljši česen, odganjajo jih tudi kapucinke. Ampak letos je invazija polžev in ne gre brez bio pripravkov za polže. Vsaj malo pomaga, če že bramor ne pomalca sveže posajene solate.
Drugače je soseda okrog sadik dala sodo bikarbono. Na žalost je uničila polže in sadike paradižnikov, da je morala posadit nove.
Poskusila je tudi s polento, pa ni bilo uspeha. V lončke je dala pivo in nekaj se jih je ujelo. Mi imamo pregrado, pa vendar najdejo pot skozi.
Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 9. jul 2019 09:05
10. jul 2019 8:13
Mene pa zanima čebula, ki jo je oklestila toča. Kaj narediti z zelenim delom? Morda porezar ali pa samo odstranit plomljene dele. Bojim se, da bo začela gnit. Pa še tole. Solata hrastov list mi hoče v cvet. A trgam samo stranske liste ali tudi sredino?
10. jul 2019 16:15
Po moje je najbolje čebulo pustit takšno kot je in odstranit, kar je polomljeno. Če bo sonce se bodo zgornji deli zasušili. Solato je najbolje, da jo vsako posebej kar celo pojeste. Ker če boš sredinski del odstranila ne bo več rasla. Itak so te solate nekako za 3 mesece.
10. jul 2019 20:31
Hvala za odgovor Trixi. Danes sem potrgala kar je bilo polomljeni na čebuli. Vreme nič ne kaže, da bo sončno, tako da bomo videli, kaj bo. Solata hravstov list pa sem mislila, da je za celo poletje, ker se samo trgajo listi. No eno ali dve bom pustila v cvet.
10. jul 2019 21:24
Vsa solata, ki je za trganje je za cca 3 mesece. ( salanova npr) Gospa na tržnici mi je tako povedala. Nekako se prodajajo sadike do začetka junija.
19. jul 2019 10:28
Jaz bi pa vprašala kaj naj jaz sejem na njivi, ko bom skopala krompir. Je polno škodljivcev v zemlji. Njiva je že več let v uporabi za fižol in krompir pa še kakšno vrtnino. Rada bi jo malo okrepila, pa se obenem znebila škodljivcev inmplevela.jeseni pa pokosila in zorala. Ve morda kdo?
19. jul 2019 10:34
Posej ajdo, ki dobro razpleveli, ne potrebuje gnojila, jeseni pa jo lahko podorješ.
19. jul 2019 11:30
Rimljanka najlepša hvala. Mislim da bom to tudi naredila. Imam pa še nekaj semena facelije.sem že razmišljala tudi o črni detelji. Samo ne vem kako bi se to obneslo. Pa bi jo pustila čez zimo pa spomladi pokosila pa podorala.
21. jul 2019 17:43
Lahko tudi belo gorjušico, ne prezimi odmrlo rastlino spomladi zaorjete. Spada pa v isto družino kot zelje, cvetača, ohrovt, zato teh rastlin ne morete vsaj 2 do 3 leta sadit na to površino zaradi kolobarja. Ima globoke korenine tako da tudi na ta način rahlja tla.
Svoj čas je Kalia prodajala mešanico Biovrt, ki je vsebovala različne rastline za tako imenovano zeleno gnojenje.
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Trixi |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Cmočki šarenke v žametni bučni juhi
Metuljčki s špinačo in paradižnikovo omako