Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

24. maj 2015 22:39

Joj, sem lansko leto poslušala nasvete kmetov, ki priporočajo te polže- nabrane preliti s kropom,  nato s to vodo politi okrog, ker odganja druge sem se skoraj pobruhala. Prvič ,ko so zacvilili, ko sem jih prelila, drugič ker je voda smrdela....kot  

Tega ne zmorem več. Če se jih pobere v vrečko in odloži v bio kontjener prilezejo ven. Posipati z strupi v nedogled ne gre. Te sem odnesla v eno okolje, kjer je industrijsko odlagališče mi je malo odleglo, ampak, ko slišim, da jih mečejo v vodo .... 

Je bil zelo dober članek o tem v Delu in dom...okužena zemlja..

Trenutno se vsi s tem aktivno ukvarjamo! Kako in kam s polži!



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 24. 2015 22:42

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. maj 2015 8:44

Jaz jih vestno pobiram v kozarec za vlaganje in prelijem s slivovko. Mislim si, da če v pivo sami lezejo, jim bo to še boljše ;)

Tudi iz vrečk še niso prilezli, morajo bit pač trdno zavezane in dovolj kompaktne. Zagotovo jih pa ne pregriznejo- s čim le?

Se mi je porodila ideja, da bi na tem področju sigurno lahko kaj naredila država s poseljevanjem narave z indijskimi tekačicami... Ampak se ne spoznam dovolj na to, da bi vedela, če je ideja realna. Ali pa dodaten sektor javnih del... Pobiranje polžev.

Kar se pa tiče odnašanja polžev drugam- tu bi pa kar uzakonila globo za načrtno povzročanje škode. Ti polži so vse bolj agresivni, lezejo po fasadi, stebrih, ograjah, pločnikih, po gramozu...Fižol so obžrli, preden so kalčki sploh ozeleneli! 

Včeraj sem jih v roku 2 ur pobirala 5x na istem terenu, zelo dosledno, vsakega še tako majhnega sem pobrala, pa jih je bilo v vsaki naslednji rundi spet polno. V 5.rundi jih je bilo 85, potem je bilo pa že pretemno, da bi jih videla. Skupno jih je bilo za 2 pona literska kozarca za vlaganje.

Gre za površino cca 30 kvadratnih metrov.

čoko

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

25. maj 2015 11:00

čoko je napisal/a:

..., potem je bilo pa že pretemno, da bi jih videla.
čoko

Ob temi šele prilezejo na dan - takrat jih je še več, tudi če je bolj suho.

 

rdkapica

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

25. maj 2015 12:36

Trixi, jaz jih dajem ( sem jih dajala ) v ene bolj kompaktne vrečke, nič niso pregrizli...

saj se mi smilijo, tako zelo so zanimivi... eni zelo mesnati, kompaktni, drugi tenki in dolgi, tretji tako miceni, da jih komaj opaziš, ampak... ne prenašam jih in konec !!!

Ne mečem pa jih v biološke odpadke, ker tja menda ne sodijo?

Meso in kosti odlagam v zabojnike za preostanek odpadkov, če tja ne sodijo, me prosim opozorite...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

25. maj 2015 13:11

Lahko, da so prilezli iz sosedine, ona je imela tisto vrečko od sadja- tanko. Sicer pa mi je to pobiranje polžev tako nagravžno, da sem nekaj časa ob apetit. Zdaj pa izbira polži ali solata....pa smo tam.

Nasadila bom kapucinke, te ne marajo!

Jaz meso in kosti mečem v bio kontejner.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

25. maj 2015 13:14

Ja, zaradi takih, ki jih ne pobirajo in ne uničujejo, jih imamo drugi preveč, saj od njih lezejo k nam. Vzeti je potrebno plastično posodo s pokrovom, stresti vanjo malo soli in jih metati noter. Čez določen čas jih ni več in je takorekoč sama voda, ki jo potem odlijete v kanalizacijo. Če vam smrdi, (smrdi pa tudi še marsikaj drugega, npr. če delate gnojilo iz kopriv...), si dajte na nos masko, pa bo. To, da jih dajete žive v smeti, ne pelje nikamor, saj se potem na odlagališču množijo.

Upam, da se boste uspešno borili proti tem nebodigatreba.

regina

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

25. maj 2015 13:40

regina, veliko soli sem že potresla okrog zunanjega betonskega roba mojega vrtička... ni mi pa prišlo na misel, da bi jih pobirala in nato to usedlino zlila v kanalizacijo, ker moje mnenje je, da s tem zatiramo polže, omogočamo pa množični razvoj in preživetje podganam...

Če jih hermetično zapreš v vrečke, če imaš srečo, da jih potem še vročina in sonce malo scmarita, ni možnosti, da preživijo in hranijo naprej novo zalego. 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

25. maj 2015 14:35

Super, jih bom v vrečki posula s soljo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

25. maj 2015 20:26

babka1951, saj polži v tej plastični posodi poginejo in se razvodenijo. Jih pustim dalje časa in jih pri nabiranju kar sproti mečem noter. In, ko je posoda polna, še dolgo pustim zaprto, predno jih zlijem stran. Eno posodo od lani sem šele letos zlila vstran. Tiste vode pa niti podgane ne pijejo - najbrž. Soli pa na samo zemljo ne trosim, ker pravijo, da ni v redu za ostale rastline. Tudi v samo posodo ne dam veliko soli. 

regina

TATJANA KRAJNC  

član od: 7.7.2004

sporočila: 65

27. maj 2015 11:59

Meso brez kosti med biološke, kosti v mešane odpadke

 

lp, Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti