3. jul 2016 9:38
Ok, našla na spletu pod iztočnico 'pallete vertical garden'.
Life is war against boredom~
3. jul 2016 9:38
Ok, našla na spletu pod iztočnico 'pallete vertical garden'.
Life is war against boredom~
3. jul 2016 17:46
DBpek, lepa in praktična vertikalna postavitev palet, krasno ti uspeva vrtiček, rastline so zadovoljne in kar šteje je tudi domač pridelek...
spodbe
4. jul 2016 9:08
V bistvu je zelo enostavno, samo taprave palete morate najti in sicer Epal palete, ki so toplotno obdelane in ne tiste industrijske obdelane s kemikalijami. Potem se čez zadnjo stran in strani napne vzdržljiv filc (črn ali dvojni bel), na spodnji strani in zadaj se privijejo še kakšne deske za boljšo nosilnost (jaz sem eno paleto razstavil in uporabil njene deske, s tem da sem eno privijačil spodaj in štiri zadaj). Potem se pripravi dobra zemlja ali substrat, ki ga iz zgornje strani napolnimo s tem, da ga občasno dobro potlačimo, da je zemlja, kar precej zbita skupaj. Če nočete, da ob večjem deževju iz sprenjih razmakov ne spere vse zemlje, palete postavite malce pod kotom. Jaz ji imam tako, da je spodnji del cca 25 cm stran od stene in je paleta lepo naslonjena nazaj na steno. Ker je polna paleta precej težka lepo stoji tako pod kotom in ni velikega spiranja zemlje, kljub temu, da so sedaj že preživele kar nekaj deževja v tem času.
spodbe, res sem zadovoljen, saj so me nekatere stvari precej presenetile. Je pa iz dneva v dan bolj košato in zeleno. Dišavnice rastejo kot zmešane in jim odgovarja takšna vertikalna rast. Črnooka suzana pa počasi že prekriva spodnji del protitočne mreže. Pri zelenjavi pa bom počasi moram razmišljati o novi zasaditvi, ker solato sem že pobral, prav tako peteršilj in koriander, plezajoča špinača gre ta teden v sokove, ohrovt pa v čips in sokove.
DBpek http://www.easy-recepti.com
11. jul 2016 9:58
Na vrtu imam posajen krompir kifeljčar, ki je kar naenkrat dobil rjave liste, ki se naglo sušijo. Je sicer kar lep, vendar ima polno izdolbenih progic, domnevam da imamo strune.
Je kakšna rešitev zanje ali pa je pametno, da krompir kar izkopljemo?
kara
11. jul 2016 11:13
Za kifeljčarja je pa že kar čas, da se izkoplje
lp
cervus
21. jul 2016 11:00
Maja in junija sem posejala redkvico in od gomoljev ni nič – vse gre v cvet. Podobno je z blitvo: namesto, da bi naredila velike liste, gre v cvet. Zakaj? Kaj je narobe?
Pa še to: na listih buče se pojavlja plesen. Ali je koristno/škodljivo, da te liste potrgam in zavržem?
rdkapica
21. jul 2016 12:20
Meni se je to zgodilo z redkvico sejano zgodaj spomladi in tudi blitvo.
Mislim da je seme izrojeno (ampak je bilo kupljeno)..???
Paradižnike pa napada bolezen, vsakega moram pol stran odrezat
testeninca
21. jul 2016 13:34
Meni pa je aprila posajena redkvica naredila lepe gomolje, kasneje sejana pa je bila večina tanka in je olesenela- kolikor vem, se to dogaja zaradi previsokih temperatur.
Blitvo sem posadila sadike in je bujna. Je pa novozelnadska špinača bolj borna.
Paradižniki pod zaščito lepo rastejo, tudi na balkonu.
Jaz sem imela lani na bučkah plesen pa sem jih stran potrgala. Pa ne na kompost!
So mi pa začeli rumeneti stročji fižol in kumarice za vlaganje. Lani sem dobila rjo in nisem imela veliko pridelka.
Kjer je volja, tam je pot. Trixi
21. jul 2016 14:02
razvoj plesni na bučkah lepo ustaviš s škropivom iz sode bikarbone. Enako tudi rjavenje listov paradižnika. Ne vem kakšno bolezen imaš na paradižnikih, Testeninca, če gre za rjavenje ploda, rastlinam manjka kalcija. V ta namen se dobi gnojilo, preventivno pa lahko paradižnik škropiš z mešanico mleka. Škoda jokat.
Lisa
21. jul 2016 16:41
rdkapica je napisal/a: |
Maja in junija sem posejala redkvico in od gomoljev ni nič – vse gre v cvet. Podobno je z blitvo: namesto, da bi naredila velike liste, gre v cvet. Zakaj? Kaj je narobe? |
Nič ni narobe - kar se rastline tiče, je to povsem prav. Redkvica (za blitvo nisem gotova,če je enako) je rastlina dolgega dne (dolgodnevnice), kar pomeni, da gre v cvet, ko je dan dolg. Zato jo sejemo bodisi zelo zgodaj spomladi ali proti jeseni, ko se dan že opazno krajša. Ker si jo sejala v dneh, ko je dan dolg in se še daljša, je pač šla v cvet, taki so njeni geni.
Počakaj še kak teden, dva, potem pa lahko poseješ spet oboje in boš imela listno maso pri blitvi in gomolje pri redkvici.
rimljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Sadne rezine s slivami
Barilla Casarecce iz čičerike z lahko kaponato