Moj vrt

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. jul 2009 20:08

Ja nizek fižol imam še namen posejat. Super, bom pa tudi grah ker ga spomladi nisem. Bom pa še kakšno bučko podtaknila Solato Ljubljansko ledenko sem ravno v soboto, v nedeljo pa radič Pandi zukero in Castel franko. Hvala Teka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. jul 2009 22:48

Jaz sem pa šla v nedeljo paradižnik mal obtrgat veje in poganjke in je bil lep, zdrav. Včeraj sem pripravila čaj iz njivske preslince in šla da ga bom preventivno poškropila in kaj vidim ! Kar nekaj plodov je že začelo črnet. . Zanimivo, v nedeljo pa še lep. Smo se pa danes s sodelovkami pogovarjale v službi, da so isto opazile. Zgleda da jim je je škodovalo prej toliko vlage, sedaj pa kar naenkrat huda vročina. Moram povedat da imam pokrite. Kaj lahko storim da preprečim, da gre bolezen še na še zdrave paradižnike? Teka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. jul 2009 23:17

Moji sosedi, ki ima najlepši vrt daleč naokoli,  se je s paradižnikom zgodilo precej podobno . Najbolj napadene rastline je kar cele populila, iz ostalih pa samo previdno odstranila črne plodove. Rekla je, da se z dotikom okužba hitro prenaša, zato jih ni niti privezovala, kar je imela namen... Poškropila jih je z mešanico mleka in vode, zdaj pa upa, da bo pomagalo.

Teka, obolele paradižnike morš nujno odstraniti, drugače boš ob ves pridelek

jasna

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

15. jul 2009 8:52

Meni se je lani isto zgodilo z paradižnikom,kot se je Teki.Ampak jaz sem ga pustila in ko je dokončno dozorel sem ga spulila ven.Drugi so rekli da ga je plesen napala in da sem prepozno opazila. Ampak je bil paradižnik še vseeno za pojest. ninkica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. jul 2009 10:30

Tudi moj paradjz je dobil to bolezen; sedajle grem najhujše primerke populit, s tistimi, pri katerih se bolezen še ni tako razvila pa bom še vstrajala. Jih bom pa zelo poskubla. Bolezen je prišla kljub špricanju s tistim pripravkom z mlekom in čajem. Jutri navsezgodaj pa probam s tem fungicidom, ki ga omenjajo na forumu rastline.com, pripravi se tako: http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=6739&postdays Pa veliko sreče tudi vašim paradajzkom. [sreca] katti

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

15. jul 2009 10:36

no tudi pri meni enako, v nedeljo še lep paradižnik ( že brez listov ),potem pa naslednji dan polovica plodov črnih. Tako da je tudi pri meni gredica prazna in tako da bom pač posadila kakšno solato oz. radič. Ali je še čas za kaj drugega? priv priv

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. jul 2009 10:47

Moj paradižnik (plodovi) je ne srečo še vedno lep - ravno včeraj sem pobrala tri lepe zrele - kako je dober!

Prejšnji teden sem dvakrat škropila s čajem iz preslice, (vmes je sicer ves čas deževalo) in obrala bolne liste. Rastline ne izgledajo nič kaj oprimistično... upam, da bo zdaj boljše vreme, da vsaj  plodovi dozorijo.

Mojca

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

15. jul 2009 12:15

priv je napisal/a:
no tudi pri meni enako, v nedeljo še lep paradižnik ( že brez listov ),potem pa naslednji dan polovica plodov črnih. Tako da je tudi pri meni gredica prazna in tako da bom pač posadila kakšno solato oz. radič. Ali je še čas za kaj drugega? priv priv

 

Kakšen nizek fižol tudi še lahko posadiš (berggold npr.).

Blanchy

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

20. jul 2009 23:49

Živjo, potrebujem nasvet, lepo prosim. Do zdaj še nikoli nisem imela toliko krompirja, da bi ga bilo potrebno daljši čas hraniti. Vsega smo pojedli za sproti. Letos bo pa malo drugače, saj kaže, da bi ga lahko bilo 100 kg. Ali bi mi lahko povedali, KDAJ je pravi čas za pobiranje krompirja, da ima potem dobre skladiščne sposobnosti? Kakšna mora biti cima, da se ga pobira, in še mogoče kakšne druge koristnie informacije bom zelo vesela. Še veliko veselja ob pobiranju pridelkov vam želim, Sy

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

21. jul 2009 7:46

Krompir na njivi poberemo, ko je cima že skoraj čisto preč, se pravi, ni več zelena. Ponavadi je to v naših krajih proti koncu avgusta, letos bo pa prej. Če imaš zgodnjo sorto, pa itak prej. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti