Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

21. maj 2015 21:02

hedonist je napisal/a:

Jest bi ga ujel pa v rižoto z njim :)


hedonist

Ja, še posebej na mestu zdaj, ko imajo gnezda z mladiči.

rimljanka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

21. maj 2015 21:51

Tega mu ne morem naredit, poleg tega sem še vegetarijanec ;)

 

Verjetno je pa isti, ki je imel lani in predlani na terasi v gnezdu svoje leglo. Smo imeli že večkrat mlade kose na terasi. Je bilo kar zanimivo gledat, kako jih z mamo neprestano od jutra do večera hranita in učita leteti. Sem pa v objektiv tudi sam ujel gnezdo in mladičke

 

http://www.easy-recepti.com/2013/09/novo-zivl

 

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

21. maj 2015 23:51

O, to si pa lepo posnel. Ja, je res zanimivo opazovati življenje teh drobcenih živali. 

regina

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

22. maj 2015 8:15

Lep posnetek. Ampak mrežo pa le nabavi, če hočeš imet baziliko. Še dobro, da se na čilije ne spravi.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. maj 2015 10:36

Muha, ki napada liste peteršilja, luštreka, zelene.......ima silno simpatično ime - listni miner :)

hedonist

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. maj 2015 18:59

Do sedem in devetdeset sem jih štela, potem sem malo bruhnila, snela dvojne rokavice, močno zgoraj zavezala vrečko, jo nesla v kanto in dejala: "Jaz sem se predala, kar požrite, kar še niste...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

24. maj 2015 14:39

Babka, ne v vrečko, jo pregriznejo očitno jaz sem sinoči opazila, da so iz kante zlezli Dala sem jih v stekleni kozarec, to delajo moje sosede.  Jih bom raje vozila daleč stran v naravo pa naj tam plevel grizejo....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. maj 2015 15:24

Trixi je napisal/a:

.  Jih bom raje vozila daleč stran v naravo pa naj tam plevel grizejo....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

In potem se bodo ljudje tam spraševali: "Od kje  so se vzeli sedaj še pri nas?". Brigo moja predji na drugoga, so rekli naši nekdanji bratje.  Ni čudno, da se tako hitro širijo tudi v kraje, kjer jih doslej niso poznali. Na živce mi gredo vsi, ki se branijo, da živih bitij pa že ne bodo uničevali.  V redu in prav, ampak naj jih potem pustijo na svoji posesti, ne pa zvalijo drugim na grbo!

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

24. maj 2015 18:43

Saj sem kar pričakovala, da se bo kdo oglasil. Moj namen je bil samo ta, da jih ne pobijam in dam stran od njiv, naselja, nekam kar bi morda teknilo drugim živalim in ne povzročalo še večjih težav. 

Samo v vednost, nekateri jih mečejo v potoke....

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. maj 2015 20:49

Trixi, pri nas prostoživečih živali, ki bi bile željne ali sposobne pojesti primerno količino rdečih lazarjev NI.  In vsi tisti polži, ki so odnešeni stran od njiv in naselij, se bodo slejkoprej vrnili, če oni sami, pa njihovo potomstvo, ko se bodo v zavetju narave razmnožili v dovolj veliki meri.  Že to, kako hitro in kako množično osvajajo ozemlja, bi nam moralo dati misliti . 

Prepričana sem, da bi taisti  ljudje v svojih stanovanjih pridno in dosledno uničevali faraonke, polže bi pa kar pustili?  Pa so oboji enakovredna živa bitja  .  

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti