5. jul 2012 17:44
Prekleti škorci! Ves ribez je šel, vsa josta, zdaj vidim trojico, ki žre zadnje kosmulje. Imam morilske misli.
Lisa
5. jul 2012 17:44
Prekleti škorci! Ves ribez je šel, vsa josta, zdaj vidim trojico, ki žre zadnje kosmulje. Imam morilske misli.
Lisa
6. jul 2012 17:30
He , he , naor , si me spravila v dobro voljo . A od jeze rit raste ? Mož pravi , da lahko povsod dobim par kil zraven , samo na jezik niti grama več . No , on že ve .
Zdaj grem pa na vrt , pripravit bazen za moje živalce ( voluharje ) , ker včeraj nisem utegnila . Sigurno so me pogrešali .
Težko verjamem , da bo drugo leto kaj boljše , ker v bližini ni nobenega drugega vrta , da bi šli lahko tja vsaj za vikend . Prejšnja leta , ko je imel sosed njivo tu v bližini jih je bilo veliko manj ( saj ne vem , koliko jih je , ker nimam oštevilčene , he , he , a jih kar mora bit več , ker en sam ne more toliko požret )
Verjetno bi bila edina rešitev za kakšno leto ali dve opustit vrt , da bi se bili prisiljeni preseliti kam drugam .
Lepo se imejte
Lisa , pokrij kosmulje z vrteksom , jaz tako zavarujem aronijo , ko pričenja zoreti . Preverjeno pomaga .
manca51
6. jul 2012 17:54
Mi smo samo nehali sadit radič in v posode z vodo polovili voluharje in sedaj je že par let mir.
Upam da bo še naprej, ker se s tem hvalim.
irena66
8. jul 2012 16:59
Mi smo se veseli in odpočiti vrnili z morja ... ampak danes me je čakala totalno zaraščen vrt , sicer je zelenjava kljub suši nekako s taščino pomočjo preživela, ampak je veselo rasla tudi zel ... še dobro, da vem kaj sem sadila, drugače bi bili izzivi ugotovit kaj je sploh posajeno na vrtu ....
V glavnem, ker mi tašče na jagode nismo posebej opozorili, sama pa jih ni našla, ker so ločene od vrta ... se je zgodilo, da se jih je polovica zaradi suše popolnoma posušila ... zdaj sem pa v dilemi ali raje počakam s saditvijo novih sadik do drugega leta, ali jih posadim že zdaj (če jih bom še lahko sploh še kje kupila ...) ...
Pa še nekaj čudnega (no, vsaj zame) glede na to, da vidim hortenzije posajene tudi v suhem mediteranskem podnebju ... večina poganjkov se je posušila ... zdaj ne vem, če je to zaradi suše ali kaj drugega ... tistih nekaj ostalih živih pa ne kaže znakov kakšne bolezni ... in moje vprašanje: ali vi hortenzije zalivate?
katjushka
8. jul 2012 17:06
Hortenzije rabijo veliko vode in senčno lego. Seveda jih je treba zalivat!
Meni so jagode zbolele, zdravljenje ni pomagalo, tako da sem jih vrgla ven. Glede na to, da se spomladi dobijo zelo močne sadike, jih bom tudi takrat sadila. Običajno sem jih avgusta, a zakaj bi se obremenjevala s prezimovanjem. Če pa ti živiš na toplejšem območju - vrtnarije bodo avgusta spet imele nove sadike. Kar je morda na razpolago ta trenutek, je izbirek pomladanske ponudbe.
Lisa
8. jul 2012 18:29
Smetiiim, veeem
tulka
8. jul 2012 19:05
Niso vse hortenzije na senco, nekatere imajo rade sonce. MIslim, da je v prejšnji številki Odprte kuhi nje en dober članek o njih, vreden branja.
Najbrž pa so bile bolj na novo posajene in take je treba zagotovo zalivati.
Pri nas so še vedno v loncih, ker še ni bilo časa in primernega vremena za sajenje na stalno mesto, pa, lanske sadike iz Hoferja (naj mi nihče ne reče, da imajo slabe rastline, ravno nasprotno je res) vselo cvetijo, sploh ena. Letos jih (še) niso imeli v ponudbi. Se mi pa zdi, da sem jih lani tudi kupila sredi poletja, morda še bodo.
rimljanka
8. jul 2012 20:12
Že so jih imeli v ponudbi - pred kakim mesecem in pol.
lp
cervus
8. jul 2012 20:57
En rek imajo medicinci, da ko slišiš kopitljanje, ne pomisli najprej na zebro, ampak na konja. Torej, če rečeš na Kulinariki samo margarina-to pomeni 250g, če rečeš samo moka- je to navadna bela in če rečeš hortenzija - je navadna kmečka. Seveda pa obstaja še cel kup sort in seveda imajo tudi drugačne potrebe - mojih latnate in plezajoče praktično ne zalivam, pa rasteta na soncu.
Ne jemati tega kot da se važim, samo pretiravanje specialistov rada omilim.
Lisa
8. jul 2012 21:33
Lisa, povsod po Sloveniji videvam bele hortenzije, velike, razprostrte grme, ki so na direktnem soncu in izjemno lepe. Na te sem mislila, na nobeno eksotično vrsto. Tudi običajne trožnate so v našem zdraviilišču rastle (in ponekod še rastejo) na soncu, na vrhu škarpe in na strmem bregu, nikoli zalite. Me je to zavedlo?
O, elaphus, sem jih očitno zgrešila.
rimljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | Nikita |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Lazanja v slow cookerju
Lazanja z genovskim pestom in piščančjo omako