Moj vrt

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

21. jun 2010 17:15

Ali je to kakšna posebna solata? baška

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

21. jun 2010 20:40

Kakšno pa imate čebulo letos? Moja je bolj švoh. Na špicah rumeni, pa tudi kar nekaj jo manjka. Pa je bila pokrita dokler je drevje cvetelo. Tudi s kompivami sem jo zalila 2 x. A se da še kaj narediti? buča

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

22. jun 2010 20:47

Pred kakšnim tednom sem potresla čebula s lesnim pepelom. To delam že vrsto let. Meni se to obnese. Buča poskusi še s tem. martina

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. jun 2010 21:34

Pred casom sem ravno tu sprasevala, ko sem imela probleme s cebulo (cebulna muha).Ene parkrat sem jo poskropila, zgleda da se pravocasno, ker si je opomogla in je zdaj se kar. Salotka je pa klavrna, pravzaprav se nikoli nisem imela take mizerije....konice se susijo, listi so tanki, pretegnjeni, skratka, ena velika zalost. Cebulo tudi jaz posipam s pepelom. Ampak letos ocitno tudi ta ne pomaga. lp lučka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

23. jun 2010 7:38

Moja čebula mi je letos na koncu meseca maja delala malo preglavic, saj sem na nekaterih opazila čebulno muho. Čebulo sem imela pokrito, le na enem mestu mi je zmanjkalo koprene. Tam sem muho tudi našla. Sedaj pa sem čebulo že odkrila in je prav lepa. Lepo se debeli in je čudovita. Vedno pa jo sejem v kolobarju s korenjem. Čeprav pravijo, da bi mogli posejati korenje prej in ko je že veliko nekaj centimetrov, bi naj posadili tudi čebulo. No, zaenkrat sem zadovoljna, pa tudi škropila nisem z ničemer, odkar uporabljam kolobar. lp baška

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

23. jun 2010 21:59

Kako pa tole seješ s korenjem? Ena vrsta čebule, ena vrsta korenčka? buča Sporočilo je spremenil(a) buča dne 23. 2010 21:59

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

23. jun 2010 22:11

Tudi jaz imam tako. Ena vrsta čebule, ena korenčka,... Pa je vse zdravo! Me pa zanima, zakaj mi je grah, sedaj ko je zrel takoj postal rjav in mislim, da se suši ali kaj? Tanjika82

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

23. jun 2010 22:20

Grah je enoletnica in je normalno, da potem ko plodovi dozorijo, rastlina propade.

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

24. jun 2010 7:06

Ja, Tanjika82, eno vrsto korenčka, eno vrsto čebule. Prav tako sem letos sadila eno vrsto kapusnice (rd.zelje, belo zelje, cvetačo) in eno vrsto nizke fižole.Vmes pa sem nasadila še ognjič in boreč. Pa sem kljub temu imela ušiv fižol. Drugače pa sem s pridelkom že dve leti, odkar se kolikor toliko držim kolobarja in sosedov , zelo zadovoljna. lp baška

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

24. jun 2010 17:03

zdravo! Sem čista začetnica glede vrtnarije. Zanima me, kakšno vrsto solate sejete? Posadila sem zgodaj spomladi v toplo gredo endivijo, pa ni ratalo nič; ko je začela dajati znake življenja jo je samo pognalo v cvet. Sedaj sem posadila ljubljansko ledenko, upam da bo z njo kaj več sreče in da dobim kakšno glavico. Nasadila sem brokoli, brstični in glavnati ohrovt (iz tega sem dobila vsega skupaj 7 sadik?!). Zakaj? Kupila sem sadike jajčevcev. Spet nič. Zrasli so nekje do 30cm, zdaj pa so že 2 meseca isti. Za jajčevce sem slišala da jim verjetno klima ne odgovarja. Sem namreč iz Litije, pa malo bolj v "hribih". Posadila sem tudi grah. Kakšno veselje ga je bilo gledati kako je rastel. No, nič več. Postaja rjav, a plodovi še niso zreli!? Edino, kar mi uspeva je paradižnik in paprika. Pa pravijo, da ima neumen kmet debel krompir:) Pri meni to očitno ne deluje:( lp home made

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti