Moj vrt

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

19. maj 2010 21:07

Včasih sem tam, kjer so se nahajale z motiko razgrnila zemljo in kar z flokom, ki je tudi za mravlje, pošpricala. Če le ni bilo preblizu rastlinam. Ali pa sem z vodnim curkom večrkat naredila poplavo, pa so se odselile. Letos jih imam tudi precej, bom čimprej šla spet v akcijo. lp baška

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. maj 2010 10:38

5rusa, iz katerega dela Slovenije si? Sem dolocene vrtnine kupovala pri kmetu (paradiznik, recimo in pa feferone za vlaganje, ker sem jih zelo veliko vlozila) in je imel tudi okro, tako, da ti lahko javim, kje se nahaja, pa se lahko pozanimas, ce jo bo imel tudi letos. Vsako leto testno kaj bolj eksoticnega pridela, tako, da je lansko leto imel tudi cajote in kiwano (afriska kumara). fresh

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

20. maj 2010 11:52

Težave z mravljami: PELIN To grenko zelišče je lahko tudi odlična pomoč na vrtu. Pogosto ne vemo, kaj bi z njim, saj zraste v zelo velike rastline. Zaradi značilne sive barve je lahko tudi popestritev gredic z okrasnimi rastlinami, ob enem pa ga koristno uporabimo na vrtu. Kot zastirka deluje proti polžem. Iz pelina lahko pripravimo prevrelko, brozgo ali čaj. Uporabimo 300 – 500 gr svežih rastlinskih delov ali 30 gr posušenih rastlin in 10 l vode. Nerazredčeno prevrelko uporabimo za predspomladanska škropljenja, deluje proti ušem, pršicam in rji. Poleti uporabljamo čaj, razredčen v razmerju 1: 3, deluje pa tudi na gosenice, uši, MRAVLJE. Odcejenih rastlinskih delov ne dajemo na kompost, saj prežene deževnike. Lp, OleaSativa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

20. maj 2010 14:02

Pomagajte, ne vem kako ukrepati! Posadila sem gredico cvetače, krasno je začela rasti, prav razbohotila se je - in potem uvela padla. Ko sem rastlinice izpulila, je vse kar je bilo prej v zemlji, imelo videz zobotrebca - svetlo rjavo, nobenih korenin. Kaj je to? Razkopala sem gredo, pa nisem našla nobenega škodljivca. Lisa

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

20. maj 2010 16:23

rimljanka je napisal/a:

Uporabljajo se plodovi, torej prav razmišljaš, pa čas za sajenje je tudi. Pazi, piše, da seme prej namočimo čez noč.....

[nagelj] rimljanka
Hvala, rimljanka. seme bom namočila danes, jutri pa v zemljo. upam, da mi bo kaj zraslo. 5rusa

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

20. maj 2010 16:27

fresh je napisal/a:
5rusa, iz katerega dela Slovenije si? Sem dolocene vrtnine kupovala pri kmetu (paradiznik, recimo in pa feferone za vlaganje, ker sem jih zelo veliko vlozila) in je imel tudi okro, tako, da ti lahko javim, kje se nahaja, pa se lahko pozanimas, ce jo bo imel tudi letos. Vsako leto testno kaj bolj eksoticnega pridela, tako, da je lansko leto imel tudi cajote in kiwano (afriska kumara). fresh
Sem ti poslala na ZS, lahko pa napišeš tudi kar v forum. In najlepša hvala. 5rusa

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

21. maj 2010 0:33

Hja, kar se tiče mravelj: menda pomaga, če jih (oz. pot, po kateri se gibljejo) poliješ z raztopino pecilnega praška. Pripravna rešitev za kulinarike

Nasja

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

21. maj 2010 13:34

Jaz pa sem včeraj ponovno sadila kumare, ker mi jih je iz prejšne runde zraslo bore malo. Pa še te boge revčke z dvemi listki, so ogrižene. Groza! Fižolček tudi noče iz zemlje, ker ga zebe. Edino kar fino raste je plevel. Temu ne škodi nič. No, za tolažbo, krompirček je pa že kar velik. A se bo letos kaj segrelo, al bomo kar naprej kurili? buča

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. maj 2010 14:07

Ali res ni nobene ideje glede moje cvetače? Sploh ne vem, ali naj sadim ponovno, ali naj letos pozabim nanjo. Medtem je "padel" tudi prvi brokoli na isti gredi. Lisa

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

21. maj 2010 14:22

Lisa, jaz bi najprej posumila voluharja. Ti se prehranjujejo z koreninami. Včasih ti malo rastlinico kar celo pod zemljo potegnejo. V gredici ga pa verjetno zato nisi našla, ker voluharjvi rovi niso omejeni na eno gredico. Poišči malo po vrtu, če najdeš rove. Če so taki, da gre not večja miš potem je voluhar. Če pa so ozki je lahko bramor. No, z moje mlečne glave toliko. Kej več in bolj natančno pa bodo gotovo vedeli ostali bolj kleni vrtičkarji / "forimljani". OleaSativa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti