Moj vrt

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. jul 2009 10:40

Ridomil je namenjen čebulni plesni, ima pa karenco 14 dni. Na tvojem mestu bi  v trgovino s fito materialom  vprašala, če je še smiselno škropit. Odkar je treba imeti za nakup škropiv potrdilo, se mi zdi, da imajo tudi prodajalci več znanja. Vprašaj v kakšno zadrugo na vasi, ne sredi Ljubljane, kjer prodajo največ materiala za sobne rastline.

Lijana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. jul 2009 11:17

LIJANA je napisal/a:

Tulka, a mogoče veš, katere sorte so vaše višnje?

Lahko vprašam soseda, ko se vrne z dopusta, pa bom tule objavila.

tulka

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2827

23. jul 2009 19:27

dzoana, jaz bi na tvojem mestu upoštevala nasvete rimljanke, nikakor pa ne bi zastrupljala čebule s škropivi. Če je čebuli namenjeno, da segnije, naj segnije, nikakor pa ne bi uživala strupov, da me ne bi pri vsaki čebuli skrbelo, ali je še strupena ali ne. Balenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

24. jul 2009 6:32

ne vem, jaz lsitov ne bo porezala. Vsekakor pa lahko nekja čebulam porežeš liste in opazuj, kaj se dogaja......(boš vedela za prihodnjič). V teh vročih dneh bo čebula en-dva-tri pozorela. Nikakor pa ne bi (tako ali tako nikoli ne uporabljam takoh strupov) uporabila Ridomila.

rimljanka - zasebno mnenje

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. avg 2009 5:48

Lep dan vsem! Ne vem, ce je ze bilo kaj povedanega o motovilcu, no bom vseeno vprasala: kako ga sadite, da vam lepo vzklije?Pa kasneje, pozimi, kako ga pokrivate? Slisala sem ze nickoliko variant: da ga je treba potlaciti, pokriti, posaditi cimbolj pri vrhu,pa se kaj,ampak meni vsako leto slabse vzklije.Je kaljivost oz. kvaliteta semen vedno slabsa? Ponavadi sadim holandski, kake izkusnje imate z drugimi sortami( sicer ni velike izbire, pa vendar). lp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

10. avg 2009 7:42

Lucka52, motovilec kali, če seme NI sveže. Najbolj zanesljivo je, da vrečko najprej za nekaj dni daš v zamrzovalnik. Resno. Pospeši razgradnjo zaviralcev kalitve.

Lani sem posejala, pokrila toliko dni, da je vzklil, s časopisom in ga je bilo, kot bi ga imela za tepih.

Preberi, kaj je napisala karolina na linku: http://med.over.net/forum5/read.php?61,1684483 Morda ga pa res seješ prezgodaj.

Meni je zelo všeč slovenska sorta žličar. Semenarna Ljubljana ga ima v svojem naboru semen.

rimljanka - zasebno mnenje

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

10. avg 2009 9:08

Lučka 52. Jaz vedno sejem motovilec po 15 avgustu.Vsako leto si naredim domače seme če pa je premalo pa dodam kupljenega holandskega motovilca nič ne pokrivam imam krasen motovilec.Nič ne kompliciram vedno si rečem če bo ratalo bo če pa ne pa ne,pa mi je do sedaj vedno.Bom pa poskusila eno gredico tako kot naredi rimljanka pa bom primerjala.L.P.Andreja ekorenci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

10. avg 2009 9:10

Ni vseeno, od kod si, ekorenci, lučka je iz topih krajev,......... Če bi primerjali, recimo, Koper in Rateče........ni vseeno, kaj kje kdaj sejemo in sadimo.

rimljanka - zasebno mnenje

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

10. avg 2009 9:15

Sem iz Limbuša ekorenci

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

10. avg 2009 9:44

lucka52 je napisal/a:
Lep dan vsem! Ne vem, ce je ze bilo kaj povedanega o motovilcu, no bom vseeno vprasala: kako ga sadite, da vam lepo vzklije?Pa kasneje, pozimi, kako ga pokrivate? Slisala sem ze nickoliko variant: da ga je treba potlaciti, pokriti, posaditi cimbolj pri vrhu,pa se kaj,ampak meni vsako leto slabse vzklije.Je kaljivost oz. kvaliteta semen vedno slabsa? Ponavadi sadim holandski, kake izkusnje imate z drugimi sortami( sicer ni velike izbire, pa vendar). lp
Sem v Istri videla, da ga pokrijejo s starimi rjuhami in kar po tem zalivajo, če je potrebno. Ko vzklije, rjuhe odstranijo. Sicer pa tudi pri nas vedno posejemo seme, ki je bilo prej v zmrzovalniku vsaj čez noč in še nikdar ni bilo težav s pridelkom. Sejemo v drugi polovici avgusta. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti