Moj vrt

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

19. mar 2014 23:50

Trixi, dobri in slabi sosedje;

Blitva - dobri sosed - korenček, redkvice, kapusnice

Bučke -    "             - čebula, fižol, rdeča pesa

Cvetača   "             - zelena

Čebula     "             - bučke, solata, radič, rdeča pesa,kumare, korenček, jagode

              slab sosed;   grah, fižol, kapusnice

Endivija   "             - por, fižol, kapusnice

Korenje    "             - čebula, česen, por, paradižnik, redkvice, solata

Kumare    "             - por, čebula, solata, fižol

              slab sosed;  krompir, paradižnik, redkvice

Paradižnik              - por, česen, korenček, solata, špinača, zelena, radič

              slab sosed:  krompir, kumare, grah

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

20. mar 2014 6:13

Ste opazile, kako prikupen je danes znak Googla? Rožice zaliva.

Katrca11

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2014 7:05

Prvi pomladni dan - jeeeeeee!

lp

P.s. Imam vprašanje - zadnjič sem kupila seme peteršilja - cuknila sem vrečko iz stojala in nisem dobro pogledala. Doma sem videla, da je seme na traku. Ga je že katera uporabila? ker peteršilj precej dolgo kali, me zanima, če tole, ki je zapakirano v tisto gazo ali papir, kali še dlje?

cervus

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. mar 2014 7:57

elaphus, moja soseda je lani delala poizkuse s semeni na traku. Jaz sem peteršilj 2x sejala, da je kaj ven prišlo, njej je pa iz traka vse vsklilo: peteršilj, solata, korenje, rdeča pesa...

Jaz sem letos probala, peteršilj na traku sem v zemljo dala v ponedeljek, ti čez enih 25 dni sporočim, če je že kaj vzklilo Lep prvi pomladni dan, danes sejemo in sadimo cvetje in oljnice

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2014 15:09

Ok, hvala, bom vteknila v zemljo, neki bo verjetno ratal....

 

lp

cervus

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

20. mar 2014 15:57

Drage moje, preden vse preberem bi rada kak konkreten nasvet glede semen in sicer me zanima dobra sorta nizkega fižola za zrna( nekaj sem zasledila, pa ne vem ali je zgolj za nizek fizek ali zrna za oluščit), za nizki rumeni okrogli stročji fižol, korenje( da je ko ga skuhaš bolj rumen kot rdeč, pa ne tisti za juho). A se dobi sivček za preklarja? Mami mi je svetovala, da nasadim tudi nekaj visokega, celo maslenca, pa me skrbijo prekle! A so res bambusove najboljše?

Pa če se kje še dobi čebulček prekmurski luk, ki je meni daleč najboljša čebula? 

Zanima me tudi kaka dobra sorta kumaric za vlaganje( da ni preveč bradavičasta) in kako jih saditi in koliko bi jih morala posaditi, da dobim vsaj 5 kg pridelka ali več kumaric( običajno jih kupim 8 kg).

Pa da ne pozabim na mojega sina in jagode katero sorto mi priporočate? Na tržnici v Domžalah ima ene, ki rodijo celo leto, vem, pa da je sedaj v poplavi ponudb še več tega.

Hvala zaenkrat! Imam polno glavo nasvetov zaenkrat....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

20. mar 2014 18:49

Trixi je napisal/a:

Pa če se kje še dobi čebulček prekmurski luk, ki je meni daleč najboljša čebula? 

 

Prvič slišim za prekmurski luk.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

20. mar 2014 18:58

rimljanka je napisal/a:

Trixi je napisal/a:

Pa če se kje še dobi čebulček prekmurski luk, ki je meni daleč najboljša čebula? 

 

Prvič slišim za prekmurski luk.

Ah, sem zamešala , to je ptujski luk  seveda...ne vem zakaj sem pomislila na prekmurje...



rimljanka

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti