Moj vrt

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

29. mar 2012 13:04

rimljanka je napisal/a:

Tudi Semenarna Ljubljana ima letos 2 avtohtoni čebuli, seme, Ptujska rdeča in nejna izpeljanka Tera sta to. Katti, mislim, da bosta zate OK.



rimljanka

 

Hvala rim, sem kupila Tero in rumeno holandsko se mi zdi. Prodajalka mi je rekla da so Ptujsko takoj prodali.

 

katti

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

29. mar 2012 14:17

Ajdi,

 

kako si posadila krompir na travo? Malo razloži, prosim.

elba

ajdi  

član od: 13.8.2010

sporočila: 5

30. mar 2012 17:05

Prvič sem poskusila s krompirjem pod folijo in sploh ne vem kako se bo obneslo. Folijo sem razgrnila na travo jo zadelala v zemljo ob straneh, potem pa naredila luknjice na 30 cm in noter potisnila krompirčke in skozi luknjice zalila. To je bolj poskus, zato je vsega skupaj cca. 2m2. Me prav zanima kaj bo ratalo.Če sploh kaj bo. Ha,ha

ajdi

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

2. apr 2012 20:11

Poročilo novopečene vrtnarke (ali vrtnarice ali kmetice:):

- poznojesenski motovilec zgleda tako zelo droben, da nevem, a se misli kaj obrast ali ne,

- čebula že lepo poganja, prav tako so zunaj peteršilj, korenček in redkvica (kar velika že, vsaj meni se zdi); solata, ki sem jo sejala na vrt in pod kopreno, je tudi zunaj; solata, ki sem jo sejala v lončke, je tudi že pod kopreno, ampak precej švohnata,

- za pokušino posadila ene 4 kifeljčarje, čakam tudi, da prideta ven grah in špinača,

- na oknih so še sadike paprike in jajčevca (od svakinje) in brokolija, na vrtu imam pa samo še 40 x 40 cm prostora :)) Rada bi posadila/posejala še por (verjetno med solato), dve sadiki zelene bom tudi kar nekam zrinila, za vse ostalo bom pa težila fantu, da drugo leto *nujno* vsaj še eno gredico.

- paradižnik - češnjevec bom pa dala v lonce in na teraso na sonce; bo kaj preveč vroče, če bo na popoldanskem soncu, ampak tam res precej žge poleti?

- drobnjak lepo raste še od lani in majaron ter melisa tudi; ameriški slamnik mi je nekam poniknil (voluhar?), žajbelj ni prezimil in sem kupila sadike, bazilika na okenskih policah še čaka na toplo vreme; rožmarin mi je šel že letos v franže (ali sem ga prekmalu dala ven ali pa je bil popoldne na prevroči terasi, pozimi je bilo pa še premrzlo).

Nova pridobitetv je limonovec, bomo vidli, kako se bo obnašal, menda ne sme it ven, dokler nočne temperature padejo pod 8 stopinj.

 

Pa še drugo vprašanje: zanima me ime okrasnega grma z lepo rožnatimi/pinki cvetovi; ima trnje in, če se ne motim, bolj rdečkaste veje. Ravnokar cveti, sem ga opazila že lani, ampak nikogar ne poznam, ki bi ga imel. Niti ni tako redek. Če bi imela sliko, bi pripopala, tako pa upam, da bo kdo vedel, kaj iščem.

 

 

rag_doll

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. apr 2012 20:23

Verjetno misliš japonsko kutino.

Lisa

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

3. apr 2012 22:08

Lisa je napisal/a:

Verjetno misliš japonsko kutino.

Lisa

 

Točno to, hvala lepa!

rag_doll

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. apr 2012 7:10

U, rag_dol, pridna, kongratuliram.

Danes ob osmih na prvem programu, na radiju bo svetovala Miša pušenjak o vrtninah, ob pol enih ( tudi na prvem sporedu radija ) bodo govorili o kompostu.

ežoj

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. apr 2012 9:09

Pa kaj je katera poskusila letos poleg ptujske čebule saditi tudi dolenjsko čebulo. Tudi ta je poleg ptujske naša avtohtona sotra, je pa moli bolj podolgovata. Nasvet še za tiste, ki bi rade imele rožmarin, jaz imam že vrsto let dva velika rožmarina , prezimita zunaj,  res pa je, da rasteta na vzgodni strani hiše, bolj v suhi zemlji. Tudi poleti  ju nikdar ne zalivam dodatno. Živim pa na 580 m, nadmorske višine.

antonija7

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

4. apr 2012 9:24

Ali je možno hokaido bučo ''silit'' tako, da bo rasta po drevesu navzgor ? Kako postopati ?

Kumare sem vidla, mi kdo zaupa prosim, na kaj moram pazit  ?

 

Hvala,

 

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

4. apr 2012 13:59

Help!

Včeraj sem hotela pripravit vmešani jajčki z malo drobnjaka, ki vsako pomlad veselo prileze na dan. Imam ga v loncu.

Prvič v kakih desetih letih odkar sem ga kupila, so na napadle neke črne bibice, majhne s precej (relativno) trdo lupino oz. oklepom. Kako naj se te nadloge znebim? Žajblja in pehtrana, ki rasteta zraven tele bibice niso napadle.

Hvala za nasvete.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2012 13:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti