18. jun 2014 13:34
Fotografija je neostra, živali sta mrtvi, a najverjetneje sta ličinki pikapolonice.
rimljanka
18. jun 2014 13:34
Fotografija je neostra, živali sta mrtvi, a najverjetneje sta ličinki pikapolonice.
rimljanka
18. jun 2014 19:56
Ne, rimljanka živali niso bile mrtve samo smo jih molo nerodno obrnili .
golubić
29. jun 2014 10:46
Pozdravljene , zanima me zakaj mi kumarice narediji 1-2cm velike plodove potem pa začnejo rumeneti .Isto je z bučkami.
hvala
urška
29. jun 2014 16:33
Lahko je da ti manjka kalcija ,preberi to boš videla ali je v tem težava
golubić
29. jun 2014 18:18
Jaz pa se končno rešim uši, voluharja, polžev, par dni me ni na vrtu, danes ko grem gledat, pa nove voluharjeve luknje in izkopanine. Pa krt mi nekaj na napačnih mestih rova. Da ne omenim poglodane čilije, solate in ene sorte rož. Ne vem zakaj prehlad sredi poletja, da mi je vrt celi napaden od teh nekoristnih živali
Sem pa srečna, da imam že eno lepo bučko za juho in veliko plodov na paradižniku in bobu. Pa fižol se je lepo razrasel. Še malo, pa lahko poberem česen iz zemlje. In ogromno jagodičevja je že dozorelo, bomo marmelado kuhali pomalem
Kar se bučk tiče, meni se tu in tam tudi pojavi, da plod malo zrase, potem pa porumeni in zgnije. Po mojem preveč vlage ali vode, nisem pa strokovnjak.
yulchi
2. jul 2014 8:22
Pozdravljeni, a komu že paradižnik črni???
2. jul 2014 8:42
To da plod porumeni je po mojih izkušnjah ker jih je napadla gniloba.Tudi meni se to zgodi sploh na tistih sadikah,ki so jim spomladi malce porumeneli listi.Za enkrat jih odberem čim opazim,da so začeli rumeneti,da se gniloba ne širi.Poškropim z pripravkom iz sode bikarbone.Meni pomaga, je pa potrebno škropljenje redno ponavljati.
lp
tulipanka
2. jul 2014 9:34
Tak nasvet sem dobila za bučkine liste, ki se jim je isto zgodilo. Najprej sem jih porezala, potem pa škropila s pripravkom iz vode in sode bikarbone. Sicer pa imam srečo, ni polžev in drugih škodljivcev, vsaj zaenkrat ne. Ne vem pa, kdo mi grize blitvo.
naor
2. jul 2014 10:32
Pri nas se letos isto dogaja z bučkami... mali plod postane rjav in gnil.
Letos nekako ni leto za buče in kumare, vsaj na našem območju ne, vsi se pritožujejo...
Mogoče bi jih bilo naslednje leto pametno dati pod folijo, da nebi gnile????
testeninca
2. jul 2014 12:32
Po moje je problem, ker je bilo veliko padavin in kar občutna ohladitev, kar pa za plodovke ni najboljša kombinacija, saj potrebujejo veliko toplote. Pri meni je že bila prva bučka , ostale rastejo, kumarice za vlaganje so kar ok, medtem ko solatne niso najboljše. Paradižnik pa zelo lep, nekaj jih bo kmalu. Sem pa jih špricala po obilnem deževju z mešanico polnomastnega mleka in vode. Soseda pa mi je dala posodo namočenega gabeza za gnojenje plodovnic
Sicer pa moram spet kaj slik objavit.
Na blitvi so ponavadi uši! Meni so brokoli, cvetačo, nekatere sadike zelja, ohrovt napadli bolhači. Pripravek HomeOgarden stop škodljivci je pomagal- resnično! Zdaj se že delajo prve glavice brokolija! Ohrovt pa že dela glave, mlado zelje tudi, skratka sem zelo zadovoljna za prvo leto.
Za črnitev paradižnika je krivo pomanjkanje kalcija. Mogoče pa tole škropivo iz mleka in vode vsaj malo pripomore. Se pa moram pozanimat kaj dodati, da bo dovolj kalcija v zemlji! Za lupine jajc vem, sem jih dala ko sem sadila.
Kjer je volja, tam je pot. Trixi
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Ajdov kruh z orehi
Pohorska omleta