Moj vrt

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. jul 2015 14:05

Trixi, zelo urejen in negovan vrt. Se vidi, da delaš z ljubeznijo in občutkom.

 

Moj današnji kratek sprehod na vrt bi bil lahko v stilu, da ima neumen kmet debel

Vesela sem, da nam letos tako lepo uspeva - letos gnojimo glede na pohvale z ene FB strani z netopirjevimi iztrebki in res je na našem vrtu pravi bum.

http://www.mojalbum.com/tajda

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. jul 2015 19:46

Vrtnarim že tako približno 50 let, včasih zato, ker je to bila nuja za preživetje naše proletarske družine, potem zato, ker je zemljo, ki smo jo imeli bilo treba obdelat, potem sem dobila neko veselje... vse, kar sem posadila je tako prelepo zraslo... za nekaj let me je minilo, ko sem dobila moža iz mesta...pol sem pa spet sina na vrt peljala, pol sem moje pridobljeno znanje vedno prenašala na vnuke... zdaj spet uživam v tistem, kar mi zraste, ampak meni tako lepo, kot vam, ne raste 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

5. jul 2015 21:43

Babka, to si pa tako lepo napisala.

Tudi jaz imam vrt - najprej smo ga imeli doma, nato pa že dolga leta tudi na svojem. Pa majhno njivico (pravzaprav  dve majhni njivici) tudi, za vse tisto, kar bi na vrtu jemalo veliko preveč prostora - krompir, čebula, česen, pa še ena runda paradižnikov, stročji fižol, rdeča pesa, pa še ena runda korenčka in peteršilja (za vsak primer)  jeseni zelje, ohrovt, endivja. motovilec, pa zimski radič, por (lani sem posadila čez 200 domačih sadik, letos še čakam na kašen dež, potem pa veselo na delo) . Tudi meni še zdaleč tako lepo ne raste kot Darjuški in Trixi - malo je pomanjkanje gospodarjeve sence na vrtu in njivi, zaradi pomanjkanja časa, nekaj pa naredi tudi podnebje. Pri nas namreč ni jutranje rose, preveč močno piha, zalivanje pa tudi nima tistega učinka kot prava rosa... Se pa trudimo in sem vesela vsakega pridelka in ponosna, da pravzaprav zelo malo zelenjave kupim. Veliko je zamrznem ali predelam kako drugače. Pa rada tudi komu kaj dam, če imam preveč in sem tudi na to prav ponosna.

l.p.

tedyka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

6. jul 2015 14:38

Darjuška, super pridelki.Jaz sem kifeljčarja sadila šele 5 maja in razmišljam kdaj bo za odkopat...Še ta teden sem doma, potem pa me teden dni ni.

Tedyka, Babka, letos tudi moja mami stoka, pa me je lani prekašala z vsem na njenem 50 letnem vrtu.  Narava dela svoje.

No, zadovoljna, da imam letos pridelke pred dopustom in da je vreme naklonjeno zelenjavi- prvi stročji fižol, brokoli in cvetača.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jul 2015 15:16

Po moje kifeljčarja že lahko odkoplješ.

lp

cervus

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

6. jul 2015 15:39

Trixi, res je lep vrt. Zanima pa me, koliko je velik?

 

rrr

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

6. jul 2015 17:24

Trixi je napisal/a:

Darjuška, super pridelki.Jaz sem kifeljčarja sadila šele 5 maja in razmišljam kdaj bo za odkopat...Še ta teden sem doma, potem pa me teden dni ni.


Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

Jaz sem šla pogledat v zapiske in sem ga sadila 8.4., prvič pa smo ga jedli 7.6. Odruvaj eno sadiko in boš videla, ampak mislim, da bodo tvoji gomolji že kar veliki.

http://www.mojalbum.com/tajda

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

6. jul 2015 17:46

Imam 100 m2. 

Bom ta teden odkopal kaj smo pridelali, bi me prav prišla gredica za 2 rundo stročjega fižola.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

satilon  

član od: 21.12.2014

sporočila: 345

6. jul 2015 20:07

Tole je pa nas vrticek,pa se paradiznik

satilon

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

6. jul 2015 21:34

Zvečer je nad travo polno letečih hroščkov, pri nas jim pravijo brsenčki. Zanima me, kako jim pravite drugod in s čim se prehranjujejo? 

Otroci smo včasih tekali zvečer po travi in jih poskušali stepsti z roko na tla. Če si brsenčka zadel, je letel priti tlom v smešnih vijugah, kar nam je bilo hecno in v zabavo. Škodovali jim s tistim udarcem nismo, ker so kamlu vzleteli nazaj.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti