Moj vrt

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

5. maj 2015 21:43

Moram probat še to s polento... Letos sem nabrala že toliko polžev, da me je minila vsa volja do vrtnarjenja. Ogabno. Vsak dan jih je več. Včeraj sem posipala okoli grede in en del trave s kavo in jih danes na tistem mestu sicer ni bilo, ampak v dvignjeni gredi so obžrli redkvico, špinačo in grah. Na vrtu sem jih našla celo v ognjiču, najedajo že jagodne grmičke... Če to z zdrobom ne bo delovalo, bom šla res po race. Ampak nimamo ograje, ne vem, kako bi jih zadržala doma...

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. maj 2015 22:10

 

Dvomim, po izkušnjah, o katerih lahko berete v  Gartlcu. Pomaga pa, po izkušnja od tam tole.

Ferramol, ki se dobi pri nas je nekaj podobnega, a blažjega. Pomembno je, da je tale reč nestrupena za druge živali.

Kaj več pa tukaj. Upam, da vam bo v pomoč.



rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. maj 2015 9:58

Na vrtu imamže pet leti posajen kaki ki pa še vse do zdaj ni niti cvetel niti imel enega samega ploda. Sej bi ga že posekal ampak še kar vztrajam in si obupno želim da bi se znjim nekaj zgodilo oz. da bi imel vsaj en plod . Zanima me kdaj kaki zacveti ker listje je že pognal . Hvala za vaše prijazne odgovore :)

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

6. maj 2015 10:58

Sem pogledala skoz okno, lepo ,veliko zeleno drevo...še ne cveti...res pa je,da cveti zelo malo časa.Pa pravijo, da je fajn za kaki, če ga prime prva slana...tako kot naše vrzote.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

6. maj 2015 11:36

Zdaj pa res ne vem..drevo je za hišo, visoko skoraj do strehe..ali je že cvetelo ali ne, pa res ne vem..nisem bila nič pozorna na njega..spodaj je slika, že malih plodov, tako da..ne vem..slika je malo motna, žal, ker sem nekaj pri nastavitvah zašuštrala...ta mladih pa ni doma, da bi mi popravili..

 

Pa bezeg tudi že lepo cveti.

Vrtejbenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. maj 2015 18:34

Tole, kar je lepo videti na prvi sliki Vrtejbenkinega drevesa, so cvetni popki.

Ker kaki cveti tako skromno, zeleno, njegove cvetove prav lahko spregledaš.

Kakšno drevesce je pa tudi trmasto, če ga posadiš v senco, boš na cvetje in sadje leta in leta zaman čakal.

Kako hitro bodo zacveteli pri tebi, je seveda odvisno ne le od sorte, ampak tudi od lokalne klime, na obali so popki zdaj približno taki kot na prvi Vrtejbenkini fotografiji.

Kolikor spremljam vremenske oddaje, se mi zdi, da so posebej spomladi temperature v centralni Sloveniji vsaj podnevi za kakšno stopinjo višje kot ob morju. To je zaenkrat še hladno in zato kakšnih hudih nihanj dnevno/nočnih temperatur ni, čeprav mislim, da listopadnega kakija tudi ne motijo kdovekako.

 

 

 

nola

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

6. maj 2015 18:44

Nola hvala za razlago...saj je prav žalostno, da imaš drevo ob hiši, pa o njem nič ne vem...če ni Hedonist vprašal, sploh ne bi šla pogledat..ga pač vidim, da je lepo, zdravo, zeleno, drevo in to je to.

Jaz pa sem mislila, da so to že mali kaki sadeži...

Vrtejbenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

6. maj 2015 18:57

Moj kaki sorte Hiratana je 3. leto v loncu na balkonu in ima kar nekaj cvetnih nastavkov. Kakinji imajo kar očitne cvetove v belih, rumenkastih rožnatih odtenkih. Takšne.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. maj 2015 8:45

Hvala Nola, Vrtejbenka in Rimljanka :) vse bolj se nagibam k temu da drevce posekam ker očitno z njim ne bo nič in so me nategnili. 

hedonist

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. maj 2015 10:09

Hedonist, mogoče so ti prodali necepljenega. Pri takem bi znalo dlje trajati do cvetenja.  Če lepo raste, ga raje precepi, kot da bi ga sekal. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti