Moj vrt

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. maj 2014 12:14

En del vrta sem malo zapustila, zdaj se pripravljam, da ga spravim v red... Ali sta blitva in špinača, ki sta šli v cvet, še užitni?

Obe imata takšne lepe liste... kolikor so jih polži pustili

Kar se pa polžev tiče: zjutraj sem v vrt nastavila posodo od polkilogramske skute z malo piva (kakšen cm), nič nisem vkopavala. Do zdaj je našlo pot vanjo (in smrt) 12 polžev , tako da grem zdaj razporedit posodice kar po celem travniku. (medtem pa se ose in sršeni požvižgajo na vse napitke, ki jih ponujam)

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

23. maj 2014 13:29

čoko je napisal/a:

En del vrta sem malo zapustila, zdaj se pripravljam, da ga spravim v red... Ali sta blitva in špinača, ki sta šli v cvet, še užitni?

 

Seveda.

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. maj 2014 13:59

mopsika je napisal/a:

mojem vrtičkarji vsak dan ogledujete, kako raste,saj ste vložili ogromno truda,pa skoz je treba še kaj popleti, zalivati itd.



mopsika


 

To imaš pa popolnoma prav. Pa ne samo enkrat na dan, jaz grem včasih tudi 3x zelo lepo je opazovati, kako vse raste in se razvija.

Tudi jaz sem nastavila lončke s pivom za polže (še vkopala sem jih), pa jih ni bilo veliko, mislim da v 4ih lončkih samo dva.

Trenutno se vsak dan razveseljujem jagod in jih pridno pobiram in jem. Solate smo tudi že skoraj celo gredo pojedli (ta je bila kupljena in nasajena, tista, ki sem jo posejala in presadila, pride na vrsto čez kakšnih 14 dni), lepo raste tudi korenček, petršilj, krompir, čebula, zelje, kolerabice, špinača, kumare in cel kup začimb in dišavnic).

JJ

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

23. maj 2014 16:57

Imam problem z sibirsko borovnico. Kupila sem jo spomladi, posadila, pognojila, imela je 2 cvetka. Sedaj pa že nekaj časa rumenijo listi in odpadajo. Mislila sem, da je morda od preveč dežja ampak sedaj, ko je topleje nič manj ne rumeni. Kaj bi bil lahko vzrok? Ima popoldansko sonce.

buča

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. maj 2014 19:24

Moja sicer ne rumeni, sem jo pustila v loncu (nekoliko večjem), so pa odpadli vsi cvetki, pa jih je bilo kar precej...

 

Buča, s čim si jo pa gnojila? Za razliko od ameriške sibirska ne rabi kislih tal...

čoko

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

23. maj 2014 20:28

Nimam izkušenj z borovnicami, sem pa spomladi v vrtnariji slišala, da bo letos posajena šele drugo leto obrodila. 

Drugače pa imam jaz poln vrt mravlj. Vsepovsod so. Naredila sem škropivo iz sode bikarbone, mila, olja in vode, okoli rastiln potresla cimet, ja upam, da bo kaj učinkovalo? 

Mož mi je prinesel neo- permin, pa ne vem ali je primerno za vrt? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

23. maj 2014 20:56

Jaz grem včasij tudi 10 krat na dan mimo vrta in sadovnjaka. Samo pogledat, kako lepo raste:)

Jemo že solato, špinačo, korenček, rdečo peso, redkvice, grah se ravno začenja debeliti.

 

Polži so pa v tej vročini neaktivni.

Ko je mokro, pa jih vsako jutro kar razpolavljam.

lartep

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

23. maj 2014 22:39

Jaz sem nonstop v bližini vrta. Komaj ko se zvečeri, grem not v hišo. Pa vmes, ko moram kosilo skuhat...

Jaz se tudi ubadam z mravljami... Komaj se rešim voluharja in koliko toliko polžev, me že čaka naslednja porcija nekoristnih živali na vrtu. Lepo so si naredile gnezdeca pod artičokami, borečem, jagodami, čebuli, fižolom... Sem jim mislila malo cimeta natrosit, pa sem zdaj zasledila, da se pelinov čaj zlije v luknje, in je težava rešena. Za poskusit je, ker jaz ne bi milila ali zastrupljala svojih težko vzgojenih rastlin.

yulchi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

24. maj 2014 21:08

Staro korito za rože nam sedaj služi za "jagodnik"...

Golubić@...Vrtejbenka kako lepe kumare,iz katerega konca si ,da so tolike?.Jaz še nisem posadila ,imam svoje sadnice samo čakam do četrtka ko bodo za nami ledeni možje..

...sem iz Vrtojbe..sedaj so velike že enih 10cm...

Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 24. 2014 21:11

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

25. maj 2014 6:12

Ravno sem šla na vrt po malo petršilja za nedeljsko juho - vsak dan ga je manj in bolj rumen je, čeprav sem ga pognojila in zalila z železovim pripravkom ter temeljito okopala. Ali res nihče nima problemov z rumenenjem petršilja. Saj sem posejala v tem tednu tudi že drugega v njivi, da vidim, če je mogoče kaj narobe z zemljo, vendar bi petršilj rada imela pri hiši, saj je njegov okus najboljši direkt z gredice na krožnik.

Druge rastline ne vrtu zelo lepo rastejo, tudi špinača je krasna in jo že drugič žanjemo, tudi ona rada porumeni, pa je letos temno zelena, taka kot mora biti. Samo petršilj mi dela skrbi - tako sem se ga veselila, sedaj pa katastrofa.

Mi zna kdo svetovati kaj koristnega.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti