Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. sep 2013 12:01

Pa v marsikaterem ustreznem gozdu tudi.

rimljanka

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

8. sep 2013 9:26

Pozdravljene,

mogoče je bilo že kje govora, pa nisem našla. Na sejmu v Gornji Radgoni smo si ogledovali "visoke" grede po načelu permakulture. Zanima me, če je že katera to sprobala in kako se je to obneslo. Moj mož je kar navdušen, da bi jeseni naredil. Svakinja me je malo prestrašila, ko je rekla, da če ima zastirko pridejo polži, mravlje...

Slišati je bilo zanimivo, da zadrži vlago, rastline naredijo močne korenine, je naravno...

kakršnegakoli mnenja bom veselja.

Lepo nedeljo.

čarodejka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

8. sep 2013 14:08

Za začetek se lahko oborožiš z znanjem o tej temi tukaj, potem stopiš še v knjigarno (ali knjižnico) in poiščeš knjige Miše Pušenjak.

rimljanka

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

9. sep 2013 7:34

Letos mi zelo dobro raste citronka.Ker bi jo rada čez zimo obdržala me zanima, kdaj jo moram presaditi v lonce saj jo imam sedaj posajeno na vrtu.Kako naj jo negujem pozimi, saj se mi je zadnjič posušila.hvala in lep pozdrav.

 

Romana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. sep 2013 9:13

Ja, zdaj jo poreži, +posadi v velik lonec in pusti nekje v senci. Pozimi jo imej nekje, kjer je med 5 in 10 stopinj.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

12. sep 2013 12:51

Meni pa se ponuja prilika najeti vrt v bližini. Je ograjen, glede dostopa vode pa še nimam podatkov, ker se z lastnikom nisva uspela dobiti. Ker bo to moja nova izkušnja vas sprašujem na kaj moram biti pozorna pri najemu in kaj v primeru, da moram za zalivanje poskrbeti sama- da ni kake deževnice na razpolago. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

12. sep 2013 13:07

Deževnica je vedno na razpolago, razen v puščavi.

Potrebuješ večjo posodov kateri se bo zbirala in površino na kateri jo boš zajela. Najboljše so 1000 l plastične cisterne. Zbiralec je lahko večji polivinil napet med stebri z luknjo na sredini ali samo poševno položena streha, iz katere se izliva voda v posodo.

...poglej malo po idejah na gogglu, presenečena boš, kaj vse lahko narediš.

Veliko vrtnarskih uspehov ti želim.

 

jovita

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

12. sep 2013 20:03

Trixi, če imaš priliko jo zagrabi, seveda, če si vrtiček želiš. Če je dež, se deževnico da naloviti v kakšen malo večji sod. V bližini našega doma so vrtičkarji, ki tudi nimajo nobenega vodovoda, pa grejo s kanistri do potoka in jo vozijo. Zelo lepo jim uspeva, tudi letos, ko je bila takšna suša.

Spomni se, kako daleč je moj vrtiček, tudi po 14 dni me ni tam, nihče ne zaliva, pa mi kar zraste .

Kar korajžno

   

babka1951

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. sep 2013 7:11

Babka 1951,no pa tudi za ostale:

iz potoka naj se vode ne bi vozilo.

Lani in tudi letos je Medobčinska redarska služba tole vožnjo kanistrov kar precej spremljala in tudi kar nekaj kazni napisala.To velja za našo občino ,verjetno pa tudi še za kakšno drugo.

Torej se je potrebno prej pozanimati iz kje in kako se lahko vozi vodo iz potoka.

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

13. sep 2013 8:46

Ja, z vodo iz potokov je res problem, ker ne pustijo odvzemat zaradi več stvari: ribe, podtalnica, seveda pa od tega država ne dobi koncesijskega davka za odvzem vode. Žalostno je, da tiste s kantami preganjajo, one, ki pridejo z gnojnimi cisternami pa ne vidijo. Pred leti smo v zemljo vkopali 3 velike betonske cevi s katerimi na lastni zemlji zajemamo lasten izvir. Pridobila sem uporabno dovoljenje za odvzem 30 m3 na leto (je bila uredba), trenutno še ni plačljivo, ampak glede na trenutne državne potrebe kar čakam, kdaj se bodo spomnil in začeli zaračunavati odvzeto vodo. Še malo, pa nam bodo začeli zaračunavati zrak, ki ga dihamo. Tako pač je.

Prvi način kako se oskrbeti za vodo, imaš predlog zgoraj, drugi preizkušeni pa je zastiranje posevka, ki vsaj desetkratno zmanjša potrebo po zalivanju. Veliko uspeha in dobrih pridelkov ti želim.

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti