Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

8. maj 2013 15:08

Ena od kukavic, rod Orchis. V naravi ni tako modra, kajne? Je bolj vijolično rožnata?

rimljanka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

8. maj 2013 15:51

Hvala za hiter odgovor. Ja, v resnici je bolj rožnata, pa tudi eno belo sem našla. Imam jih veliko na travniku in jih zdaj še ne kosim, temveč, ko svet odmre.

 

Migla

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

8. maj 2013 22:39

 Lepa kukavca! Lepo si to slikala.

 

Pri nas doma jih imamo dve vrsti. Tiste, ki imajo bolj dol cvet in so bolj vijolicne ali bele in pa bolj roza s krajsim cvetom. Cvetijo pa vsako leto, ne glede na to kdaj kosimo. No prva kosnja je itak bolj pozna.

 

Jest vcasih res ne vem zakaj ljudje vlacjo vse sorte roz od povsod, ko pa so ze nase avtohtone sorte pogosto tako eksotnicne. AL pa ptic npr.

 

No, sem zasmetila temo.

Hitro popravimo zadevo. Na vrt imamo polno plevela, tako belo cveti. korenine skoraj nima. Moram slikat enkrat. Ce dozori, seme kar skace okoli. Res ne vem kako naj se tega znebim....

 

 

Schnugg

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

10. maj 2013 10:02

Živjo

Vem, da mogoče izven trenutnega konteksta, pa vendar. Nekaj strani nazaj sem zasledila link in kasneja našla škropivo z cimetovim eteričnim oljem, dodamo seveda tudi vodo, olje in detrgent za pomivanje posode. Vse kar sem prebrala je zelo zanimivo, pa me zanima ali imate tudi vi kakšne izkušnje z tem škropivom? 

Lep dan vsem skupaj!

daja17

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

11. maj 2013 14:19

Z cimetom uspešno zatiramo uši,če mu dodamo še Neem pa postane vsestranski insekticid,ki odganja vse živalce ki rade prežvekujejo na naših vrtovih.Nista škodljiva za čebele...

To sta edini sestavini,ki jih uporabljam na svojem vrtu.

polarbear

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

11. maj 2013 22:39

polarbear je napisal/a:

Z cimetom uspešno zatiramo uši,če mu dodamo še Neem pa postane vsestranski insekticid,ki odganja vse živalce ki rade prežvekujejo na naših vrtovih.Nista škodljiva za čebele...

To sta edini sestavini,ki jih uporabljam na svojem vrtu.



polarbear

 

V kakšnem razmerju se naredi to škropivo?

lp

anibas

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

12. maj 2013 8:48

Tule je treba malo prebrskati...

http://rastline.mojforum.si/rastline-about7525.html

Drugače pa sam zmešam v 5 litrsko pršilko 30 kapljic cimetovega extrakta,1  žlico neem olja in nastrgano čajno žličko marsejskega mila.Najprej liter vroče vode da se neem in milo rastopita,potem napolnim do konca.Med pršenjem je potrebno posodo večkrat pretresati.Namesto vode sa lahko uporabijo tudi različni čaji ali voda v kateri smo 24 ur namakali koprive.

Po potrebi se lahko kombinira tudi z 2 žličkama sode bikarbone,ta deluje kot fungicid proti plesni in črni pegavosti(v glavnem za paradižnik).

polarbear

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

12. maj 2013 10:15

Hvala

anibas

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

12. maj 2013 13:51

Mogoče kdo ve odgovor na mojo težavo s sadikami zelja, cvetače in brokolija.

Kar po vrsti začnejo propadati, listi se povesijo in kar skup pade. Okoli stebla in korenin je ogromno mravelj, se mi zdi, kot da bi bilo steblo načeto od njihovega grizenja. Uši ni videti, tudi nobenih drugih živalic razen mravelj.

Kako globoko pa vi zasadite sadike?

 

Hvala za odgovor.

lartep

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. maj 2013 16:20

Jaz bi pa tudi imel vprašanje, pa ne vem, kje naj vprašam, ne gre sicer za rastline ampak za živali ( ampak, tudi vrt ni daleč ). Torej, a kdo ve, s čem se prehranjuje ona pošast iz onega škotskega jezera Loh Nes ( ali kaj podobnega ). Že en čas nismo nič slišali o oni pošasti, sedaj pa jaz sumim, da se je naselila pri meni. A se morda hrani s perutnimo? Kajti že lep čas nisem v bližini ribnika videl nobene kura ali race ( zanimivo, muce pa so ), pa, a je tista pošast nevarna tudi za ljudi?

Da svoje sumnje tudi podkrepim, danes sem je posnel. Evo, kako je videti ( po moje ) pošast iz Loh Nesa, v bodoče, pošast iz ežojeveg ribnika:

in:

( fotkič ga neki serje, posneto danes ). Hvaležen sem za vsako pomoč, zanima pa me, a je še varno uporabljat jedilnico zraven ribnika.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti