Moj vrt

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

30. sep 2009 21:48

Hvala za odgovore. Ni nobena od teh rastlin,ki so na sliki.Ta majaron (citronski)ima zelene ovalne liste z belo obrobo.Soseda ga je kupila v vrtnariji , ampak jaz še nisem šlišala za njega .Zato sprašujem če je sploh užiten ,če ni samo okrasen. Milži

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

30. sep 2009 22:08

Rimljanka ja majaron poznam , potem pa ima origano je podoben kot ta na sliki . Hvala za pomoč. Milži

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

6. okt 2009 12:09

Vsak dan gledam, če je ežoj kaj novega poflancal na svojem vrtu. Kakšna posebna sorta mandarin, limon... Ognjič

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. okt 2009 12:38

Vem, da bo rimljanka odgovorila, kaj je na sliki, vendar imam tudi jaz zasajeno nekaj takšnega kot je na sliki. Kupila sem ga pa pod imenom citronski timijan in ne majaron. Rimljanka.... ?? katjushka

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

6. okt 2009 12:51

sem našla en cenik na nemski spletni strani, kjer prodajajo ta slavni Zitronenmajoran, ki pa ima tudi sledeče latinsko ime: Origanum vulgare var. Citrata. Očitno gre za gojeno vrsto majarona z vonjem in okusom po limoni. Poznamo tudi citronsko meto, pa citronski timijan, meliso, alojzijo in očitno imamo sedaj tudi citronski majaron :) lp jasna

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

6. okt 2009 19:59

Kaj vse ne obstaja! Jaz pa sem našla pomarančevo (Mentha x piperita var. citrata 'Orange') in limonino meto (Mentha x piperita var. citrata 'Lemon'). ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

6. okt 2009 20:20

katjushka je napisal/a:
Vem, da bo rimljanka odgovorila, kaj je na sliki, vendar imam tudi jaz zasajeno nekaj takšnega kot je na sliki. Kupila sem ga pa pod imenom citronski timijan in ne majaron. Rimljanka.... ?? katjushka

Na kateri sliki?

Ja, timijani z vonjem po limoni obstajajo, se strinjam. Imam enega tudi doma., Običlajno imajo pisane liste, zelene z rumenkastimi deli.

Origanum ni majaron, ampak dobra misel, origano. Napačna raba slovemnskega imena, dokaj pogosta reč, sploh pri vrtnarjih.

rimljanka - zasebno mnenje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

6. okt 2009 21:23

Ko smo ravno pri tem, kakšna je razlika med jedilno konopljo in tisto, ki je  skoraj povsod ilegalna?

Zadnjič sem dobila čokolado, ki je imela na ovitku narisano konopljo, pa je na moje razočaranje, vsebovala samo semena jedilne konoplje. Sem že mislila, da bom to ilegalno zadevo prvič poskusila.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti