Moj vrt

leiiča  

član od: 20.9.2008

sporočila: 55

12. apr 2011 15:12

Sploh ni tako veliko dela z njim saj z tako varjanto ne vendar se je treba odločiti in narediti.... seveda pa, če si želite stekleni rastlinjak pa je s tem ogromno dela. Kar prepričajte jih boste videli, da se vam bo splačalo... investicija je kmalu poplačana.

LP, Lea

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

12. apr 2011 20:36

Leiiča verjamem da je super, le da pri nas v Vipavski dolini ne bi preživel zime v takem stanju.

tedyka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. apr 2011 9:24

Da se malo pohvalim, čeprav naj ne bi hvalili dneva pred večerom: sem posadila čebulo in šalotko, posejala berivko, ljubljansko in dalmatinsko ledenko, korenje in peteršilj, zeleno, posadila grmičke žajblja, timijana, šetraja, 2 grma maline, rdeči in črni ribez. grm kosmulje, posejala mehiški pehtran (ima kdo izkušnje z njim?). Posejala sem tudi enih 20 vrečk različnih rož. V enem kotu vrta sem na kup dala konjski gnoj, pa ta kup potem prekrila z zemljo, da bom tam imela cukete in kumare. Aha, še redkvico sem pozabila omeniti. Vse tri vrste solate so že zunaj. vse ostalo se pa še ni prikazalo iz zemlje. rosie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

13. apr 2011 9:34

Mehiški pehtran, kaj je to? Aha, sem videla, čisto navaden tagetes, žametnica, ki pa drobne koške naredi. Le od kod jim tako zavajujoče slovensko ime?

rimljanka

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

13. apr 2011 10:17

Mehiški pehtran (Tagetes Lucida) Je zelišče podobno pehtranu, cveti rumeno, ima okus med pehtranom in janežem. Iz njega kuhamo čaj, ki je dober za pomirjanje želodčnih težav in pomaga pri zdravljenju mačka. Sem pa nekje brala, da so ga šamani uporabljali pri zdravljenju. Menda pri mešanju z konopljo ali tobakom povzroča iluzije (upam da sem si prav zapomnila). Sama ga še nisem sejala, tako ,da konkretnih izkušenj kako se obnese v rasti nimam na žalost lučica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. apr 2011 11:02

Že lansko leto sem imela nagledane cevi za zalivanje, ki so naluknjane, katero potem razporediš po vrtu in po potrebi spustiš vodo za zalivanje/namakanje vrta. Sicer sem razmišljala, da bi kupila kar navadno cev, ki bi jo potem po svojih potrebah naluknjala, ampak ne vem kako se to kaj obnese. Ima kdo kakšne izkušnje?

katjushka

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

13. apr 2011 11:09

Leiča, prelepo imaš. Ses si pridna, vse pohvale.

Mene pa zanima, če kdo v Domžalah odda kak košček zemlje.

Lep pozdrav in "zelene prste" vsem.

mejačka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. apr 2011 11:23

rimljanka je napisal/a:

Mehiški pehtran, kaj je to? Aha, sem videla, čisto navaden tagetes, žametnica, ki pa drobne koške naredi. Le od kod jim tako zavajujoče slovensko ime?

rimljanka
rimljanka, jaz sem mislila, da je to ena začimba, ker na zavojčku piše, da ima okus po meti in pehtranu? Zdaj grem pa še poguglat, da vidim, za kaj v resnici gre. Sem mislila, da ga bom lahko uporabila za kakšen. rosie

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. apr 2011 11:26

lučica je napisal/a:
Mehiški pehtran (Tagetes Lucida) Je zelišče podobno pehtranu, cveti rumeno, ima okus med pehtranom in janežem. Iz njega kuhamo čaj, ki je dober za pomirjanje želodčnih težav in pomaga pri zdravljenju mačka. Sem pa nekje brala, da so ga šamani uporabljali pri zdravljenju. Menda pri mešanju z konopljo ali tobakom povzroča iluzije (upam da sem si prav zapomnila). Sama ga še nisem sejala, tako ,da konkretnih izkušenj kako se obnese v rasti nimam na žalost lučica
Zdaj sem videla še lučičin post. O joj, če povzroča iluzije, bom pa letos imela zelo pestro življenje. rosie

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

13. apr 2011 11:39

Sem poguglala in takoj videla, da nimam pojma. Na tej slikici od Semenarne Lj. se mi je takoj zdel podoben tagetesu, ko sem to posejala, pa se mi niti slučajno ni zdel podoben. No ja, bomo videli, kaj bo iz tega (upam), ampak če res povzroče iluzije ali morda celo halucinacije, pa rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti