Moj vrt

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

25. maj 2010 22:29

Na pobočjih pod Krvavcem.... No potem pa "ne bodi len" bodo tudi pri nas. Mamo kup kamenja in peska na travi, ki čaka na to da jih porabimo / uporabimo. Bom naredila velik kup komposta zraven in poizkusila lubenice čez skale in kamenje speljat. Da malo zakrije. Po moje, da jim bo tam dovolj toplo. Je sonce čez cel dan. Skoraj kot na skalnatih pobočjih Krvavca Lp, OleaSativa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

25. maj 2010 22:58

Idealno mesto, pa za kakšne fajn buče tudi. Hokaido, recimo.

rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. maj 2010 7:59

Mene pa zanima, če lahko mešaš različne sorte bučk, pa npr. melono, skupaj, na isti gredi? Predvidevam, da ja, glede na to, da seme itak vedno kupim :) 2 sadiki bučk sta mi namreč ostali in ju že cel teden nemarno prestavljam sem in tja. Pa bi ju dala kar k melonam :) Kaj pravite?

jasna

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

26. maj 2010 18:11

Tudi meni so lani čudovito uspevale lubenice in muškatne buče . Najtežja lubenica je tehtala 6,5 kg , muškatnih buč pa nisem niti tehtala , ker moja tehtnica ne potegne čez 10 kg , bile pa so res ogromne . Vse buče pa res potrebujejo veliko vode in sonca , ter dobro zemljo . Po mojih izkušnjah se splača kupiti sadike , ker , če seješ sredi maja na stalno mesto , nimajo časa popolnoma dozoret , ker je poletje prekratko. L P , Manca manca51

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. maj 2010 19:27

Cel dan ti pobiram škodljivce, se lahko mal skopam:

 

ežoj

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 410

26. maj 2010 23:05

Rimljanka, hvala za pojasnilo. Mi je kar odleglo. Komaj čakam naslednje leto eta

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

26. maj 2010 23:41

jasna1 je napisal/a:

Mene pa zanima, če lahko mešaš različne sorte bučk, pa npr. melono, skupaj, na isti gredi? jasna [sreca]

To pa tudi mene zanima, samo brez melone:). Sem slab mesec nazaj v zemljo dala semena patišonk, pa ni nič ven prišlo, zato sem kar zraven dala semena nekih kupljenih mini rumenih buč, ker spet ni bilo nič, pa sem nekaj dni nazaj kupila sadike spet enih tretjih buč in jih posadila kar zraven. Očitno sem bila preveč neučakana, saj sem danes opazila, da je iz rumenih semen nekaj vzklilo. Zdaj pa ne vem, če lahko pričakujem "normalne" buče ali bodo zrasle "nerodovniške", oziroma bodo zmešane šele drugo leto, če prihranim seme. Ali je bolje, da sadike prestavim drugam? Nekje sem brala (mogoče v Odprti kuhinji, se ne spomnim), da morajo bit različne sorte vsaj 700 ali 800 metrov narazen, kar se mi zdi rahlo smešno oz. pri meni fizično nemogoče.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

27. maj 2010 6:31

Iz letos posajenih buč bo zraslo to, kar je v njihovem genskem zapisu, iz semen teh buč pa to, kar bo zapisano tam. Ker se bodo torej letošnje buče križale, je vprašljivo, kaj bo zraslo iz njihovih semen. Letošnja bera je torej zanesljiva.

Ne razumem pa, zakaj bi bilo rahlo smešno ali fizično nemogoče, da bi se križale 700 ali 800 m oddaljene buče. Buča je žužlkocvetka, opraševalci letajo tudi na km razdalje. Le križanje je z večanjem oddaljenosti pač manj verjetno.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. 2010 06:33

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. maj 2010 14:58

Rimljanka, hvala za pojasnilo.

Petkico pa sem jaz razumela takole, da je pri njej to fizično nemogoče :)

jasna

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

27. maj 2010 15:42

Tudi jaz se zahvaljujem za odgovor. Ja, Jasna me je prav razumela, imam samo nekaj kvadratov vrtička, zato bi morala eno vrsto buč odnesti v sosednjo ulico ali še dlje, če bi se želela izogniti križanju.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti